Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MEGUIAR'S Ultimate Compound vs MEGUIAR'S Ultimate Polish


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

zależy jakie to rysy , ciężko tak określić, czasami trzeba wspomóc się papierkami ściernymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam się przekonałem. Czerwony pad megsa do tego UC i polerka DA i efekt... prawie zerowy. Owszem lakier jest mniej matowy, ale rysy jak były tak są. Chyba, że za krótko polerowałem jedno miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dany fragment polerowales powiedzmy 5 minut, to polerujac go 500 minut zobaczysz wyrazna roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze zartujesz teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Sila tnaca tego zestawu jest znikoma w stosunku do ory lakieru Audi, stad potrzebny bardzo dlugi czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takim zestawem jak mam czyli

Kestrel DAS6 Power+, do tego Meg's Professional DA Backing Plate (W68DA) i pad Soft Buff Cutting

1. Jak długo powinienem polerować drzwi aby pozbyć się przeciętnych swirli?

2. Czy nalozyc wieksza ilość UC?

3. Czy zwilza się jeszcze pada wodą?

4. Jaką prędkością z możliwych 6 biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnej wody. Wszystkie systemy "detailingowe" opracowane sa dla wygody do pracy na sycho.

Pasty dajesz 3 ziarna na sucha czysta gabke, pozniej mniej bo gabka jest nasaczona. DAS6 ta gabka megsa i UC to znikoma sila tnaca i srednia sila polerujaca.

Tak dlugo az pozbedziesz sie swirli. Wykonaj 3 pelne przejazdy na fragmencie powiedzmy 40x40cm za kazdym razem do pelnego wypracowania srodka i dokladnie przemyj IPA a bedziesz mial punkt odniesienia do fragmentu, ktorego nie robiles ile przejazdow nalezy wykonac aby uzyskac efekt zadowalajacy Cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest robota dla mnie. Nie mam tyle cierpliwości.

PS: ile Ty robisz korektę audi. Nie mówię o czarnym lakierze tylko tym twardym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od stopnia. Valeting czyli odswiezenie kilka godzin we dwoch. Pelna korekta kilka dni w dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poświeciłem 5h na pół auta. To mi pokazało jaką trzeba mieć wiedze i doświadczenie żeby to zrobić poprawnie

---------- Post dopisany 04-05-2014 at 15:00 ---------- Poprzedni post napisany 03-05-2014 at 17:37 ----------

Dzisiaj w pełnym słoncu zrobiłem test... Pokazałem Żonie auto mówiąc o tym, że jeden element z całego boku był polerowany i żeby powiedziała który to. Załamało mnie to jak długo oglądała elementy i na koniec wskazała nie ten co był robiony.

UC to chyba można stosować do mycia brudnych szyb a nie polerowania lakieru. Co za gówno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zapraszam, gwarantuje, ze wskaze szybko wlascicwy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

Wiesz, nie chodzi o to aby specjalista popatrzył i znalazł ale żeby przeciętny człowiek zauważył roznice. Wtedy rekompensuje to trud wlozony w polerowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niedokladnie napisalem. Mialem na mysli, ze jak zrobie Ci jeden element, spytasz Zone ktory, wskaze z miejsca:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Czy spotkales się kiedyś z lakierem audi, tak porysowany, ze nie szło wyprowadzić? Nie mówię o pojedynczych rysach, ale o takich drobnych od myjni automatycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate polish to cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca, ale moze tak byc traktowany. W kwestii wizualnej bedzie lepszy od czystego cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft buff przy pracy z UC na polerce DA z predkoscia 4.

Jak to się mogło stać?

soft_buff_zps4bf1f8cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...