Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie preparaty do czyszczenia tapicerki ?


freezblock

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co polecilibyście do jasnego wnętrza?:D Potrzebuję ogarnąć dywany , bo po zimie troszkę się ufajdały , i podsufitkę na progach bo zauważyłem ostatnio że jest trochę przybrudzone.Ogólnie cała podsufitka jest czysta tylko na progach wymaga leczenia :D Jeśli chodzi o dywaniki najlepsza byłaby pianka np. : http://allegro.pl/stp-tuff-stuff-pianka-do-czyszczenia-tapicerki-i5154697335.html.Nałożyć , poczekać i zetrzeć wilgotną ściereczką + identycznie zrobić z podsufitką ?? Czy może lepiej kupić wspomniany wcześniej :

http://www.mastershine.pl/nielsen-nap-extra-0-5l-p-186.html ? Rozcieńczyć z wodą , gąbeczka i przeczyścić podsufitkę+ dywanik?:) Jeszcze jedno pytanie , bo mam w domu coś takiego , kupiłem niedawno : http://allegro.pl/nielsen-cyclone-apc-uniwersalny-skuteczny-wnetrze-i5116528340.html .Może się coś takiego nadać do wspomnianych wcześniej prac?:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz nada się w zupełności. Załatw sobie tylko jakiś atomizer - najlepiej po płynie do szyb, bo niektóre mają taką fajną siateczkę pianującą którą można odczepić i całość rozcieńcz 1:10 lub 1:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze bo nie będę musiał kupować :) Czyli tylko rozcieńczony Nielsen.Spryskać ubrudzone elementy dywanu + podsufitki , i gąbeczką poprzecierać ?:) Mam nadzieję żę nie narobię więcej szkód niż pożytku hehe :-) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ideałem byłby odkurzacz piorący albo np Tornador, ale jak się nie ma co się lubi ... (to się kradnie co popadnie - jak to mawiał mój kolega)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sory za lekki offtop ale nie będę robił kolejnego tematu. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może polecić jakiś w porządku zakłada do prania tapicerki samochodowej w Słupsku?? myślałem o tym że samemu to zrobić, ale wolę oddać to profesjonalistą i może znacie kogoś kto mi w tym pomoże.

z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie (Golf) zdjąłem tapicerkę z siedzeń i wyprałem czy próbował ktoś tak zrobić w Audi ?

Jestem po takim eksperymencie na kanapie tylnej i fotelu pasażera. Krótkomówiąc rozebrałem całe fotele, materiał do automatu na 50 stopni plus proszek Bryza:) Taka mała kryptoreklama :grin: . Efekt mnie zaskoczył bo mam janą tapicerkę, która była strasznie poplamiona i brudna. Teraz jest czysta i wygląda dosłownie jak nowa, Nic się nie zmechaciło... Rozbieranie foteli to nic trudnego. Sam się tego bałem bo nie jestem jakimś specem od aut ani złotą rączką. Wszystkie metalowe kółka które mocują materiał ucinałem cążkami a po praniu mocowałem plastikowymi trytkami :wink: . Efekt: czyste fotele i zero znaku że były rozbierane :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mozna do prania ( w sumie to usuwania lekkiego brudu ) uzyc Maguirs APC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna do prania ( w sumie to usuwania lekkiego brudu ) uzyc Maguirs APC ?

tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba po nim jeszcze namoczyc fotel sama woda i ja pozniej sciagnac czy wystarczy jak po czyszczeniu apc sciagne wszystko odkurzaczem do prania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie nalezy uzyc ekstraktora. Wypłukanie jest wskazane. Mozesz zastosowac moniejszy roztwór jako odplamiacz. Do prania ekstrakcyjnego mozesz uzyc rozcienczenia np 1:50 lub sama wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie niech sie zrobi troche cieplej i mozna dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsenka w proporcji 1:10 lub 1:20 spryskac i szmatka czy jak wygląda ten proces na siedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące temu było prane jasne wnętrze w mojej B8. Niestety tydzień temu podczas mycia i osuszania samochodu spadło (po otwarciu drzwi) na fotel pasażera parę kropelek wody z pianą i została plama ;) Czy da się to usunąć w domowych warunkach? Chciałbym kupić jakiś porządny preparat ale nie wiem czy jest sens. Może lepiej od razu jechać na przepranie tego fotela? Plama nie jest duża więc trochę szkoda kasy. Wolałbym kupić dobry środek do usuwania plam i mieć na wszelki wypadek. Najgorzej, że na jasnym wnętrzu wszystko widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do pracza
Zaimpregnuj materiał
kolejne krople nie wnikną w materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valet pro HD , super środek !!!!!!!!

potwierdzam, daje radę jednak lepiej aplikować go na mikrofibrę i wcierać w tapicerkę, po psikaniu bezpośrednio na nią mogą zostać odbarwienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valet pro HD czy lepiej APC od nilsena?

Dzisiaj robiłem właśnie APC całe fotele. Już 3 raz i w sumie efekt fajny, ale ciekawe czy można lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, APC jest całkiem dobry, Valet pro HD nie używałem, ale czyściłem kiedyś proszkiem karchera i również dobrze się sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apc czyścicie fotele? Jakie stężenie? Chodzi mi o tkaninę (kolor jasny). Jak to robicie?

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...