Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra czekam cierpliwie na opis, już miałem wywalać DRL z MCE i wpinać pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wepniesz pod maską nic nie zmieni jeżeli ci przesłona miga:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni, zmieni wepnę się w lampie na przewodzie do h7 i odseparuję diodą od przesłony ale mam wpięte pod MCE i chciałbym aby tak zostało dodatkowo jeśli pod maską to muszę wprowadzić po jednym przewodzie do każdej lampy a to dodatkowy problem, tak że czekam cierpliwie na opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam tak rozwiązane:decayed:

miga to co ja chce i wtedy kiedy ja chce :grin:

żadnych problemów z przysłoną :naughty:

http://s27.postimg.org/laj6na2r7/DSC05422.jpg

Ucho daj jakiś opis do tej fotki jak to podpiąłeś.

przekaźnik 10fd13fcb4cb25b7c7101855b25d266e.jpg

podłączenie ori w lampie20121013_142139.jpg

20121013_142139_Kopia.jpg

---------- Post dopisany at 01:48 ---------- Poprzedni post napisany at 01:44 ----------

Ja mam w ten sposób podpięte :wink:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/przerobka-lamp-bixenon-327917/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło, wielkie dzięki za porządną robotę teraz mogę spokojnie rezać w lampach, przy tym schemacie h7 świeca razem z długimi z bixa jak w oryginale, a u siebie masz trochę inaczej i bixenon długie masz bez h7.

Dzięki i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło, wielkie dzięki za porządną robotę teraz mogę spokojnie rezać w lampach, przy tym schemacie h7 świeca razem z długimi z bixa jak w oryginale, a u siebie masz trochę inaczej i bixenon długie masz bez h7.

Dzięki i pozdr.

No właśnie Z H7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło, wielkie dzięki za porządną robotę teraz mogę spokojnie rezać w lampach, przy tym schemacie h7 świeca razem z długimi z bixa jak w oryginale, a u siebie masz trochę inaczej i bixenon długie masz bez h7.

Dzięki i pozdr.

No właśnie Z H7...

bez

h7 jest tylko z drl-em:wink: na xenonie h7 jest odseparowane i nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Mam zwykle lampy na H7 w B6. Zamontowałem ostatnio włącznik AUTO, przełącznik reg. świateł + CLH, lusterko fotochrom. Wszystko działa.

Teraz potrzebuje DRL bo w pozycji AUTO, światła mijania zapalają się dopiero gdy zareaguje czujnik zmierzchu.

Pytanie: Czy moduł z DRL poprawnie będzie działał w takiej konfiguracji? Tak aby w dzień światła długie zapalały się w pozycji AUTO na 30% po uruchomieniu silnika a po sygnale z czujnika zmierzchu przełączał na mijania?

Chodzi mi także o to, aby żadna z funkcji włącznika świateł nie była zaburzona. Jak jest 0 to nic nie świeci, jak postojowe to postojowe, jak mijania to mijania. CLH także musi działać normalnie.

Gdzieś wyczytałem że z takim modułem jest różnie.

Który ewentualnie moduł mam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak wygląda jazda na długich bo w przypadku tego moda widoczność w nocy spada chyba mocno spada na rzecz brak h7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz wypalonych luster to nie ma zadnej :wink:

---------- Post dopisany at 10:41 ---------- Poprzedni post napisany at 10:36 ----------

Papit wszystko będzie działać poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papit wszystko będzie działać poprawnie

Dzięki za info.

Powiedzcie jeszcze który moduł mam kupic. Jest kilka wersji i nie wiem którą mam wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam moduł SD-2 i chciałbym go podłączyć pod maską bo jak zobaczyłem te wszystkie kable pod kierownica to odpuściłem.

Teraz tak, z modułu wychodzi 5 kabli:

1. czarny - masa

2. niebieski - H7 (reflektor lewy)

3. niebieski - H7 (reflektor prawy)

4. brązowy - wejście sygnału +12V pojawiającego się w momencie włączenia świateł mijania/pozycyjnych

5. Czerwony +12V po stacyjce

Teraz pytania:

1) Gdzie pod maską podłączyć masę? (akumulator - ?)

2) Przewody niebieskie (moduł SD-2) podłączyć pod przewody fioletowe (plusowe) w lampie?

3) Przewód brązowy (moduł SD-2) podłączyć pod jeden z przewodów światła pozycyjnego?

4) Gdzie znajdę pod maską +12V po stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod kierownicą.ja tak mam i moim zdaniem to jest najlepsze miejsce. Wykręć MCE i na spokojnie sobie zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka plątanina kabli, że boje się cokolwiek ruszyć. Mam rozcinać kable i wlutować te od modułu? Chyba nie dam rady......:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka plątanina kabli, że boje się cokolwiek ruszyć. Mam rozcinać kable i wlutować te od modułu? Chyba nie dam rady......:facepalm:

Kolego to jest naprawdę prosta robota ja nigdy nie miałem do czynienia z takimi sprawami, ale jak poczytałem ten wątek to w pierwszym poście autor ucho.77 tak to opisał, że nie idzie tego spieprz.., plus i masę masz na śrubach poza MCE. W MCE wpinasz się tylko w 3 przewody nie musisz ich nawet przecinać wystarczy że delikatnie odetniesz koszulkę i w to miejsce przylutujesz 3 przewody od DRL, najprostszy montaż na tym kończysz. Prześpij się z tym i jutro do roboty:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka plątanina kabli, że boje się cokolwiek ruszyć. Mam rozcinać kable i wlutować te od modułu? Chyba nie dam rady......:facepalm:

Jak się boisz lutować to zastosuj takie zaciski (szybko-złączki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka plątanina kabli, że boje się cokolwiek ruszyć. Mam rozcinać kable i wlutować te od modułu? Chyba nie dam rady......:facepalm:

Jak się boisz lutować to zastosuj takie zaciski (szybko-złączki)

Zaciski, szybko-złączki tutaj słabo się sprawdzą, przewody są dobrej jakości i na cztery szt. 1 działał, później raz będzie łączyć raz nie, ciężko przebić się przez izolację przewodu i miejsca w całej wiązce zajmują sporo, lepiej delikatnie wlutować zaizolować dobrą taśmą parcianą z klejem i działanie pewne. Jeśli przetniesz lub wypniesz pina z kostki to koszulka termokurczliwa i masz jak z fabryki.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki we włączniku drl na pinie 3 w pozycji włącznika na 1 jest masa czy jej nie ma?

Znalazłem gdzieś w domu taki przekaźnik h4458-12vdc ma 4 kabelki z czego 2 grube do przejścia napięcia i dwa cienkie jeden na plus drugi minus,i standardowo na grubych kabelkach jest przejście a jak podaje masę to przejście ginie i by drl nie działał, to dobry jest ten przekaźnik czy nie bardzo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki we włączniku drl na pinie 3 w pozycji włącznika na 1 jest masa czy jej nie ma?

Znalazłem gdzieś w domu taki przekaźnik h4458-12vdc ma 4 kabelki z czego 2 grube do przejścia napięcia i dwa cienkie jeden na plus drugi minus,i standardowo na grubych kabelkach jest przejście a jak podaje masę to przejście ginie i by drl nie działał, to dobry jest ten przekaźnik czy nie bardzo ??

nie:wink: masa pojawia się na 0

podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...