Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] S-Line 2012


Lazyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Na tablicach masz 61 czy 12 ??

Z tym taxem coś pomyliłes bo road taxu rocznie na to auto z tym silnikiem jest 120 funtów, przynajmniej ja tyle płace na rok :wink: Chyba, ze masz na mysli jakis inny podatek czy coś albo finance :decayed:

Mozna wiedziec ile firma wywaliła funtów za ta A4 z przebiegiem ok 15 tys mil?? bo chyba cos koło tego masz nie?? :wink:

Ps. juz wiem skąd to zamieszanie z tym taxem, wstawiłes znaczek funta a forum go nie ogarnia i dlatego wyszło zamieszanie z tym taxem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - znaczek funta tu zamieszal, aczkolwiek tplace ok 110 funciszy miesiecznie taxu (nie ma to nic wspolnego z Road Tax). Auto sluzbowe (jesli jest przypisane indywidualnie) jest traktowane jako przychod - z tego powodu jest specjalny tax - dziala to na zasadzie obnizenia kwoty wolnej od podatku.

Na tablicach mam 12.

kosztowal 21k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wszystko jasne :wink:

Produkcja 2011 a pierwsza rejestracja 2012 i dlatego nie masz polifta. Czyli ogólnie masz auto 2011r a na angielskie warunki 2012 :wink:

O tym podatku nie wiedziałem ale to dlatego, że tu nigdy nie miałem auta służbowego, najwyżej z wypożyczalni np na 2 tygodnie firma mi dawała jak miałem dużo do jeżdżenia.

21 tys to dobra cena za ten rok, przebieg i wypasik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wszystko jasne :wink:

Produkcja 2011 a pierwsza rejestracja 2012 i dlatego nie masz polifta. Czyli ogólnie masz auto 2011r a na angielskie warunki 2012 :wink:

O tym podatku nie wiedziałem ale to dlatego, że tu nigdy nie miałem auta służbowego, najwyżej z wypożyczalni np na 2 tygodnie firma mi dawała jak miałem dużo do jeżdżenia.

21 tys to dobra cena za ten rok, przebieg i wypasik

Zgadza sie, cena dobra. Ale usmialem sie niezle jak go kupowalem bo w salonie zagialem pare razy sprzedawce. Na przyklad pytam go czy to nawigacja 3G czy 2G a on na to "yyyyy...... nie wiem, ta jest bez twardego dysku" ;)

Co prawda myslalem, ze bedzie oszczedniejsza bestja ale co tam :) Dlugo sie bronilem przed sluzbowym ale juz za duzo jezdze i szkoda mi prywatnego bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka ...kolor super!! kolego jakie masz ET felgi? jak byś mogł zreknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Samochod jest przypisany do mnie przez kolejne 3-4 lat wiec praktycznie jest moj.

A jak wypozycze auto z wypozyczalni to tez bedzie moje ? :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Samochod jest przypisany do mnie przez kolejne 3-4 lat wiec praktycznie jest moj.

A jak wypozycze auto z wypozyczalni to tez bedzie moje ? :facepalm::grin:

Ale porównanie..., chyba normalne, że jak ktoś dostaje auto na kilka lat to będzie o nie dbał jak o swoje, żeby mu się jeździło tym autem jak najprzyjemniej. Wiele osób kupuje auta na 2-3 lata a mimo to je pieści itp., a wychodząc z Twojego założenia to po co... można pojeździć trupem a później i tak go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Samochod jest przypisany do mnie przez kolejne 3-4 lat wiec praktycznie jest moj.

A jak wypozycze auto z wypozyczalni to tez bedzie moje ? :facepalm::grin:

Tu się mylisz... Znam firmy w PL w których pracownicy (wyższy szczebel) otrzymuje auto. W zależności jak jest leasing 3-4 lata albo 150tys i przez ten okres jeden użytkownik to użytkuje. Po tym okresie może go wykupić od firmy. Ja w tym nie widzę nic dziwnego ponieważ wtedy użytkownik dba o auto a nie jak się przyjęło, że jak służbowe to trzeba naqrwiać i śmietnik z wozu robić.... polska mentalność...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Samochod jest przypisany do mnie przez kolejne 3-4 lat wiec praktycznie jest moj.

A jak wypozycze auto z wypozyczalni to tez bedzie moje ? :facepalm::grin:

Tu się mylisz... Znam firmy w PL w których pracownicy (wyższy szczebel) otrzymuje auto. W zależności jak jest leasing 3-4 lata albo 150tys i przez ten okres jeden użytkownik to użytkuje. Po tym okresie może go wykupić od firmy. Ja w tym nie widzę nic dziwnego ponieważ wtedy użytkownik dba o auto a nie jak się przyjęło, że jak służbowe to trzeba naqrwiać i śmietnik z wozu robić.... polska mentalność...:facepalm:

m.in. w naszej firmie tak jest :whistling::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...