Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BBK] S4 AVANT - małe zwinne autko rodzinne


dms13

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa. W końcu założyłem na tył inne dystanse i teraz zarówno przód jak i tył jest tak samo obsadzony względem krawędzi błotnika. W weekend-a umyję autko i zrobię parę fotek.


No i dotarło zawieszenie gwintowane. Jak czas pozwoli to w weekend zostanie zamontowane na aucie :-)

20160206_165230.jpg

20160206_170012.jpg

Edytowane przez dms13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pęknie, dopiero teraz natknąłem sie na twój temat..

Piękna eska, powiedz mi co to sa za Alu? Super wyglada na nich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pęknie, dopiero teraz natknąłem sie na twój temat..

Piękna eska, powiedz mi co to sa za Alu? Super wyglada na nich. ;)

Witaj

To są felgi takie jak na tej aukcji: http://allegro.pl/3sdm-model-0-01-19-8-5j-et42-9-5j-et35-5x112-i5839837061.html

wszystkie 4 sztuki 19x9,5j ET 35 z tyłu dystans 10 mm opony 235/35/19

Teraz po założeniu gwinta będę mógł ładnie autko opuścić i dopasować do felg, bo wcześniej na oryginalnym zawieszeniu nie było jak zaszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dystansu i gwintu jakby sie wpasowały jak myślisz? Szukam powoli koła na lato do eski a te mi sie bardzo spodobały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dystansu i gwintu jakby sie wpasowały jak myślisz? Szukam powoli koła na lato do eski a te mi sie bardzo spodobały...

Powiem tak ten wymiar jest optymalny przy tym rozmiarze opony bieżnik schowany jest w błotniku a rant felgi ( cały czyli koło 10 mm wystaje poza obrys błotnika ) z tyłu wsio się chowa na równo z błotnikiem dlatego dałem z tyłu dystans 1 cm, żeby przednie kola i tylne wystawały po tyle samo ) Zdjęcia które masz na forum są na oryginalnym zawieszeniu ( oryginalne amory i sprężyny ) lekko tylko zostało zmodyfikowane przednie zawieszenie obniżając autko o 15 mm. Na oryginalnym będzie super, a jeśli za mocno wystają jak dla ciebie to proponuje felgi o szerokości 8,5j o takich na początku myślałem, one idealnie schowają się i nie będą wystawać poza obrys auta. Co do wzoru to naprawdę jest tego tyle, że ciężko wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa to bardzo ważna info ;) Ale to wtedy przy 8.5J 225/35/19 czy 235?

Sorki ze tak podpytuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa to bardzo ważna info ;) Ale to wtedy przy 8.5J 225/35/19 czy 235?

Sorki ze tak podpytuje ;)

Spoko kto pyta nie błądzi mogą być 225 i 235 tyle, że im szersza opona tym będzie bardziej, że tak powiem osłaniać ci zabezpieczać rant felgi. U mnie rant cały jest odkryty, przez co bardzo narażony na uszkodzenia, ale za to efekt kola jest powalający. Jak na 8,5j założysz 225 to będziesz miał tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pęknie, dopiero teraz natknąłem sie na twój temat..

Piękna eska, powiedz mi co to sa za Alu? Super wyglada na nich. ;)

Witaj

To są felgi takie jak na tej aukcji: http://allegro.pl/3sdm-model-0-01-19-8-5j-et42-9-5j-et35-5x112-i5839837061.html

wszystkie 4 sztuki 19x9,5j ET 35 z tyłu dystans 10 mm opony 235/35/19

Teraz po założeniu gwinta będę mógł ładnie autko opuścić i dopasować do felg, bo wcześniej na oryginalnym zawieszeniu nie było jak zaszaleć.

Nie są to przypadkiem Zito 935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pęknie, dopiero teraz natknąłem sie na twój temat..

Piękna eska, powiedz mi co to sa za Alu? Super wyglada na nich. ;)

Witaj

To są felgi takie jak na tej aukcji: http://allegro.pl/3sdm-model-0-01-19-8-5j-et42-9-5j-et35-5x112-i5839837061.html

wszystkie 4 sztuki 19x9,5j ET 35 z tyłu dystans 10 mm opony 235/35/19

Teraz po założeniu gwinta będę mógł ładnie autko opuścić i dopasować do felg, bo wcześniej na oryginalnym zawieszeniu nie było jak zaszaleć.

Nie są to przypadkiem Zito 935

Nie ale są prawie identyczne ja swoje malowałem całe w zeszłym roku jak kupiłem bo były poniszczone, i przywrócenie ich od oryginalnego wyglądu wymagałoby mega dużo pracy dlatego poszły całe w lakier. Są chyba ze 4 firmy co mają ten wzór w swojej ofercie, minimalnie różnią się tylko od siebie.

I gwint założony. Dziś jedno zdjęcie poglądowe jutro zrobię całego autka, ale końcowe skręcanie będzie kiedy założę koła letnie.

amor_1.jpg

Witam

Poniżej zamieszczam dwa ostatnie zdjęcia swojego autka. Od soboty cieszy już nowego właściciela, który czekał ponad rok aż zdecyduje się na sprzedanie.

20160820_114905.jpg

20160820_114910.jpg

Edytowane przez dms13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie autko teraz w planach? :)

A8D3 jak coś znajdę godnego i nadającego się do jazdy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie autko teraz w planach? :)

A8D3 jak coś znajdę godnego i nadającego się do jazdy ;-)

Tez w 4.2V8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście myślałem nad większą jednostka ale przy mojej jeździe i przebiegach to 4.2 V8 będzie idealna

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma taka czarna super zadbana i powiem Ci ze auto jest o wiele łagodniejsze jesli chodzi o reakcje na gaz. Jadą podobnie a w ciepłe dni A8 nawet lepiej... Napewno przesiadka na +.. Mimo ze mam sentyment do S4 B6. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma taka czarna super zadbana i powiem Ci ze auto jest o wiele łagodniejsze jesli chodzi o reakcje na gaz. Jadą podobnie a w ciepłe dni A8 nawet lepiej... Napewno przesiadka na +.. Mimo ze mam sentyment do S4 B6. ;)

No zobaczymy jak to wyjdzie dziś jadę oglądać a8 jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to wrócę nią do domu. Nie oczekuje cudów, bo jak wiadomo autka już leciwe elektroniki sporo więc coś tam zawsze może nie działać, oby nie okazała się jakąś padaczką ;-)

No i jest już w domu jak umyję to wrzucę więcej fotek ;-)

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh czasem żałuję że zamiast s4 nie kupiłem takiej a8... do pierwszej przejazdzki po tachich przemysleniach

Eh czasem żałuję że zamiast s4 nie kupiłem takiej a8... do pierwszej przejazdzki po tachich przemysleniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh czasem żałuję że zamiast s4 nie kupiłem takiej a8... do pierwszej przejazdzki po tachich przemysleniach

Eh czasem żałuję że zamiast s4 nie kupiłem takiej a8... do pierwszej przejazdzki po tachich przemysleniach

No ja też zachorowałem na a8 po pierwszej przejażdżce moc komfort to było i w S4 ale miejsca tu jest tyle że szok tak jak w moim przypadku 4 osobowa rodzina mega trafione auto

Gratki ;) tez czarna i ten sam alus :P który jest oczywiście do zmiany :D myj myj i pokazuj ;)

co do alu no kurcze są jak nowe poprzedni właściciel założył je w zeszłym roku ale to nie wzór dla mnie będę szukał jakiś 20" szerszych co by autko nabrało charakteru, muszę tylko obczaić jak z zawiechą czy softowo mogę niżej zejść niż pozycja dynamic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zejsc tylko nie koniecznie jest to zdrowe dla zawiasu. Wystarczy odpowiednie wartości zmienić i pięknie się glebi

Możesz zejsc tylko nie koniecznie jest to zdrowe dla zawiasu. Wystarczy odpowiednie wartości zmienić i pięknie się glebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...