Skocz do zawartości
IGNOROWANY

reanimacja podłokietnika przód


kujawaPGN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pany macie może jakiś sposób na reanimację zawiasu podłokietnika, ja mam jeden uchwyt urwany, próbowałem skleić poxipolem, skleić sie da, ale jak z powrotem zamocować?

najlepiej byłoby, gdyby można skleić mając osobno w ręku tą pokrywe, a jak wyschnie to ja włożyć... no ale jak sie zacznie te uchwyty naginać to znów popękają...

---------- Post dopisany at 16:30 ---------- Poprzedni post napisany at 16:29 ----------

no chyba ze podłokietnik można rozkręcić, rozbebeszyć.. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek z tymi zawiasami to odwieczna walka, nie Ty pierwszy się z tym męczysz. W dziale Warsztat B5 widziałem jak kolega pominął w ogóle ori zawiasy i dał delikatny zawias po środku klapki podłokietnika. Nie wygląda to może super profesjonalnie, ale jest skuteczne na 100%.

Ori zawiasów nie skleisz moim zdaniem, bo jak sam zauważyłeś przy próbie włożenia w otwory musisz podgiąć trochę i wtedy puszczają. Proponuję dać mały zawias, ew. dla estetyki psiknąć go na czarno.

btw. podstawę podłokietnika da się rozkręcić, ale to kolejna gra niewarta świeczki. Od środka są małe torx`y nie pamiętam rozmiaru, jest ich ok. 7 czy 9. Nawet ich nie zobaczysz jak zajrzysz do środka, są zakamuflowane pod obiciem, można je jedynie wymacać palcem delikatnie, ale odkręcenie ich bez uszkodzenia łbów śrubek to katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. tak też właśnie myślałem, że nie da rady :/

A o zapodaniu delikatnego zawiasu plany już były, ale chciałem zachować oryginał, no jednak czasem się nie da..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę. Miałem wyłamany jeden zawias i skleiłem na żywicę wraz z matą szklaną i założyłem naginając lekko . Zawiasy mają pod spodem takie 2 wnęki (wyżłobienia) w które napaćkałem tej żywicy i po obszlifowaniu pomalowałem na czarno. W wyglądzie ten naprawiany zawias jest nawet ładniejszy bo pełny .

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę. Miałem wyłamany jeden zawias i skleiłem na żywicę wraz z matą szklaną i założyłem naginając lekko . Zawiasy mają pod spodem takie 2 wnęki (wyżłobienia) w które napaćkałem tej żywicy i po obszlifowaniu pomalowałem na czarno. W wyglądzie ten naprawiany zawias jest nawet ładniejszy bo pełny .

Pozdrawiam....

Ciekawa opcja, też spróbuję. Zawiasu nie montowałem, innym klejem nie kleiłem bo nic sensownego nie udało się wyczytać, ale skoro się udało to i tutaj powinno. Dzięki za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja chyba i tak jeszcze raz spróbuje poxipolem ;)

dzięki za podpo ;)

Poxipol ma twardą spoinę i są duże szanse , że pęknie przy wkładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sprawdzony sposób naprawy g... zawiasów w podłokietniku B7?

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tzw reperaturki zawiasów u tego człowieka http://olx.pl/oferty/uzytkownik/UkGP/i jestem zadowolony prawie nie widać że to nie ori tanio i szybko za komplet z przesyłką 38 zł + bro do roboty i gotowe :D:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstawiłem zwykły blaszany zawiasik z metalowego i ogólnie działa, choć do "oryginału" trochę brakuje. Jest to najtańsza alternatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...