Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie śruby do felgi - kula czy stożek?


Mike_D

Rekomendowane odpowiedzi

Lamerskie pytanie... Kupiłem felgi - bodajże repliki VW (not original equipment wybite na feldze). Przymierzałem do niej swoje ori kulowe śruby 28mm i o ile wystają z felgi praktycznie tyle samo to po dociśnięciu śruby palcem od zewnatrz felgi mogę od wewnatrz zataczać małe kółka gwintem śruby - gniazda śrub są tak schowane że w żaden sposób nie mogę ocenić czy tam jest gładko (pod stożek) czy nie - czy przy prawidłowym profilu śruby powinna leżeć sztywno na środku (co oznacza że mam felgi pod stożek) czy też zawsze jest trochę luzu?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felg aluminiowych powinny być stosowane śruby stożkowe ( felgi aluminiowe w większości są robione na stożek )

a śruby kulowe mają zastosowanie jedynie w felgach stalowych !!

Niby na chłopski rozum nie ma to większego znaczenia bo dobrze dokręcisz i jest oki....

ale na własnym przykładzie doświadczyłem co się dzieje jeśli zastosujesz kule do aluminiowych felg...

samoczynnie się odkręcają ( jest mniejsza powierzchnia styku śruby z felgą niż powinna być )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori felgi grupy VAG, czy to stalowe czy aluminiowe, maja zawsze gniazdo kulowe.

Zgodzę się co do problemów z trzymaniem felgi przy nieprawidłowych śrubach, ale są one wtedy kiedy zastosuje się kulową śrubę na felgę ze stożkowym gniazdem bądź na odwrót - dlatego wolę sie upewnić zawczasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET w sumie nie ma nic do długości gwintu, według wartości ET przesunięty jest środek felgi względem jej brzegu,

długość gwintu trzeba by zmieniać jak byś stosował dystanse itp ...

a tak to standard ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felg aluminiowych powinny być stosowane śruby stożkowe ( felgi aluminiowe w większości są robione na stożek )

a śruby kulowe mają zastosowanie jedynie w felgach stalowych !!

Bzdura.

Oryginalne felgi VAG zarówno stalowe jak i aluminiowe maja gniazdo typu "kula". To samo w Mercedesie.

Jednak do większości felg aluminiowych niefabrycznych stosuje się śruby stożkowe.

Jeśli sam nie potrafisz wyczuć podjedź do ogarniętego wulkanizatora i on ci określi jakie śruby powinno sie stosować.

Gwintu powinno wystawać jakieś 20mm, choć pewnie 15 tez będzie trzymać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felg aluminiowych powinny być stosowane śruby stożkowe ( felgi aluminiowe w większości są robione na stożek )

a śruby kulowe mają zastosowanie jedynie w felgach stalowych !!

Bzdura.

Oryginalne felgi VAG zarówno stalowe jak i aluminiowe maja gniazdo typu "kula". To samo w Mercedesie.

Jednak do większości felg aluminiowych niefabrycznych stosuje się śruby stożkowe.

Jeśli sam nie potrafisz wyczuć podjedź do ogarniętego wulkanizatora i on ci określi jakie śruby powinno sie stosować.

Gwintu powinno wystawać jakieś 20mm, choć pewnie 15 tez będzie trzymać dobrze.

Już Mike_D o tym wspominał 2 posty wyżej... powtarzasz się żeby postów nabić czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na próbę jedną śrubę stożkową i zachowywała się dokładnie tak samo - też miała luzy :/. Oczywiście dopiero 5 min później wymysliłem żeby włożyć do otworu w feldze trochę plasteliny, wyciągnąć ją i zobaczyć elegancko profil...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znacie kompletne oznaczenie srub do stalowych felg audi a4b5?jaki gwint dlugosc rozmiar? dzieki M12x1.5x25mm ?

Ma ktos na sprzedaz uchwyt na napoje do audi a4b5 przed lift?

Edytowane przez Irek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...