Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z AIRBAG kierowcy !!! Fotorelacja


Cristoforo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nie typowy problem...kupiłem kierownicę trzy ramienną obszytą skórą..wykonanie pierwsza klasa itd.

Dziś montowałem i zauważyłem jedną rzecz jak dokręcam dwie śruby poduszki to poducha strasznie na dole odstaje a jest za mocno dociśnięta po bokach, aż tak mocno, że po przękręceniu się zapłonu wyzwala klakson ...

wcześniej miałem kierownicę cztero ramienną czy może być inna taśma poduszki do trzy ramiennej ? w b6 2001 rok?

poduszka leży idealnie ale tylko do momentu gdy przykręcamy dwiema śrubkami od spodu robi się w/w problem :kwasny:

nic od spodu nie haczy ...a poducha odstaje na dole mega mocno.. dzieje sie tak też jak dokręcimy ją w rękach

kiera nie miała wcześniej strzała ..

gdzie tkwi problem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ta starsza trójramienna kierownica, albo brakuje Ci w niej jakiegoś stelaża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstawie fotke... Jest kierownica b6 rok .od 2001 .. Probowalem nawet po sruby dac podkladki z teflonu w celu jej wypoziomowania... Ale nic nie dalo... Wyglada ze nic tam nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś kierownicę czteroramienną to poduszka od niej nie podejdzie do kierownicy trójramiennej. Rozwiązaniem problemu jest zakup odpowiedniej poduszki z kierownicy trójramiennej i tyle. Sprzedaj swoją poduszkę i kup odpowiednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to logiczne ze montuje poduszke z kierownica trzy ramienna jako kpl. Nie wyobrazam sobie zamontowanie poduszki od kierownicy trzy ramiennej do kierownicy cztero ramiennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też miałem czteroramienną a zmieniłem na trójramienną. Wszystko poszło gładko i bez problemu. Spróbuj dokręcić poduszkę do kierownicy zanim ją zamontujesz i zobacz, czy wtedy też odstaje - jeśli nie, to na założonej kierownicy też nie powinna. Wtedy będzie wiadomo, czy coś źle montujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytaliście ze zrozumieniem :wink:

wszystkie możliwe sposoby wyprobowałem i nic nie daje

nie wiem co powoduje jej tak mocne dociśniecie na bokach a odciągniecie na dole że samoczynnie załącza sie alarm

IMG_1831.jpg

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

IMG_1833.jpg

IMG_1834.jpg

IMG_1832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś kierownicę czteroramienną to poduszka od niej nie podejdzie do kierownicy trójramiennej. Rozwiązaniem problemu jest zakup odpowiedniej poduszki z kierownicy trójramiennej i tyle. Sprzedaj swoją poduszkę i kup odpowiednią.

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: Nie wiem czy płakać czy się smiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś kierownicę czteroramienną to poduszka od niej nie podejdzie do kierownicy trójramiennej. Rozwiązaniem problemu jest zakup odpowiedniej poduszki z kierownicy trójramiennej i tyle. Sprzedaj swoją poduszkę i kup odpowiednią.

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: Nie wiem czy płakać czy się smiać

nie chciałem tego komentować :decayed:

i co ? dziwna sprawa no nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze brachol miał podobny problem w swojej A3 ale tam był problem tego typu, że mu poduszka wystrzeliła przy stłuczce i jak kupił nowa to już jej nie mógł spasować bo w trakcie wystrzału mocowanie poduszki w kierownicy sie powyginało.

Ale co tam było wygiete to nie mam pojęcia. Kupił nową kiere na alledrogo i poduszka pasowała jak ulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba od której kupiłem kiere i poduche twierdzi, że jest wszystko ok..po obszyciu u niego też jeździło i było sprawne

nawet mam fotkę jak wyglądało u niego w aucie i jest wszystko jak powinno...

przecież to żadna filozofia skręcić dwie śruby

---------- Post dopisany at 22:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:10 ----------

potrzebuje fotkę poduszki w dużej rozdzielczości od spodu ...chyba wiem gdzie jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica była u mnie zeby było jasne i wszystko lezalo jak nalezy...Cristofo jakby co to kasę oddam!

Fotky kiery zaraz poszukam jak to wygladalo u mnie!

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

20110616769.jpg

---------- Post dopisany at 23:50 ---------- Poprzedni post napisany at 23:11 ----------

sorry ale bankowo coś nie tak jest poskadane! postaraj się dokręcać poduszkę symetrycznie nie dociągając żadnej ze stron do końca od razu.

to co widzę na Twoich zdjęciach to faktycznie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nikogo nie mam pretensji ... Wszystko jest pieknie do momentu kiedy mam dociagnac sruby aby poducha sie nie ruszala.. I wtedy nastepuje to zjawisko podnoszenia dolu a dociskania na boki.. Inaczej nie mozna tego poskladac .. Sruby sa wyznacznikiem i jakby prowadnica zarazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka nie może być krzywa wiec albo blaszka albo kiera, połóż kierownice na równej powierzchni i zobacz jak leży, według mnie blaszka pogieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wychodzi na blache, tylko gdzie dostać prostą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz co było nie tak i jak ogarnąłeś tą sprawę. Jakby ktoś miał ten problem na pewno mu to pomoże w rozwiązaniu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem blachę mocującą poduchę i delikatnie wyprostowałem jej środek ...teraz siedzi jak ulał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...