Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klimatronik zawiesza się.


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam taki problem który już kilka razy wystąpił.

Wczoraj po odpaleniu samochodu po chwili zaczeły mi parować szyby wiec chciałem wcisnąć nawiew na szyby i w tym momencie sie klimatronik zawiesił i nie reagował na nic, sam zwiększał sobie nawiew w miare rozgrzania ale na nic innego nie reagował. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu tym razem zawiesił sie jak nacinąłęm kierunek nawiewu na środek i dopiero po jakimś czasie sam sie odwiesil.

Wczesniej już mi sie to przytrafiło jednak po chwili dało sie sterować a wczoraj długo sie stawiał.

Co może być przyczyną? Miał ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy zawieszenie klimatronika wyglada w ten sposob ze po wcisnieciu klawisza np na kratki srodkowe czy na szybe to zapalaja sie na wyswietlaczu ikonki a tylko klapy sie nie przestawiaja?? jak tak to temat wielkokrotnie opisywany na forum. Problem tkwi w silniczkach sterujacych klapami nawiewow. lokalizujemy ktory silniczek nie chodzi, rozkladamy go na czesci pierwsze, wyciagamy z niego sam silniczek elektryczny 12v , czyscimy w nim komutator, 2 szczotki wygladajace jak blaszki. skladamy do kupy i powinno byc dobrze. Mechnizmy sterujace znajduja sie pod deska, jeden jest za popieliczka, drugi nad pedalem gazu. ogolnie ciezko dostepne do odkrecenia ale jak ma sie sprawne raczki to jest to do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze na plytce w klimatroniku sa zimne luty. przewaznie one powoduja brak wyswietlania informacji na wyswietlaczu. proponuje rozlozyc klimatronic na czesci pierwsze. zobaczyc plytke drukowana wraz z elementami czy nie ma na niej zimnych lutów. poprawic podejrzanie wygladajace i powinno wszystko wrocic do normy. ewentualnie zamiana na inny ale z tego samego rocznika. przerabialem ten temat i na pierwszy rzut oka wygladal klimatronic na taki sam a przyciski nie byly wklesniete jak w 95 tylko wypukle jak w 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...