Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cieknący EGR


pakapa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące wycieków z EGR. Autko ma 183 tys km przejechane. Jak na silnik 130 KM, to nie za duzo. Od pewnego czasu zauwazyłem kapanie oleju w garażu i wyglad to na wyciek z EGR. Również stan oleju nieznacznie się obnizył. Co robić ? To wina turbo, EGR , czy ... jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie Egr=spokoj na jakis rok ,,chyba'' :) ewentualnie wywalic dziadostwo i zaslepic, albo kupic czyt. ,, wyrzucic kase'' a za jakis czas znowu miec problem. Ja osobiscie czyszcze raz do roku w wakacje i mam spokoj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy 2 lata temu kupił zamiennik pierburga i szczelny jest do tej pory... na dniach u tescia w AVF tez bede zmieniał bo lyje sie z niego.... a nie mam zamiaru robic konstrukcji z wezykami i butelkami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej olej masz z dolotu, bo puszcza turbo,ewentualnie odma zatkana, zdejmij węża od intercoolera i zobacz czy olej nie kapie.Jeśli będzie czysto to zajmiesz się EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede kupował pierburga koszt 450zł...a efekt bedzie taki ze bedzie czysto i szczelnie...na jak długo nie wiem...ale wiem ze na kazda nowa czesc jest 2 lata gwarancji... wiec co mi szkodzi...jak sie sypnie to zdejmuje zamiennik ,wkładam stary swój i jezdzę az pierburg rozpatrzy gwarancje...

olej z EGR'u wydostaje sie na zewnatrz bo w EGRze jest uszkodzona membrana i olej wydostajacy sie na zewnatrz jest wypychany przez cisnienie powietrza doładowanego...

u tescia EGR jest tak rozsypany,tak zyga z niego - 3 tyg.temu wymienialem rozrzad i odrazu umyłem mu to wszystko zachlapane... kilka dni temu sprawdzałem pod maska jak tam to wszystko sie ma i od EGRu spowrotem jest zazygane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wymienić nie dało się wyczyścić, nowy oryginalny ok 550zł z wymianą :) Teraz nic nie cieknie, wszystko chodzi jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...