Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacz przedni prawy


Carolla

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco ;) Na przeglądzie wykryto luz w prawym wahaczu z przodu i moje pytanie jest takie ile może kosztować naprawa? Czy jedynie ten wahacz jest wymieniany czy wszystkie po obu stronach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przedni prawy dolny czy górny bo różnica w cenie dolny około 200 zł srednio a górny około 100zł część plus robocizna różnie biorą henio z garażu za 30zł wymieni a inny 100zł weźmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik bez spojrzenia powiedział że trzeba wymienić wszystkie jak jest luz. I kurcze nie wiem czy nie chce mnie naciągnąć? Jak faktycznie powinna taka wymiana wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić tylko ten co stuka.Robocizna to max.100zl,a cena wahacza to zależy jaka firma-Lem,MS,TRW,Febi.

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dleczego mechanik powiedział żeby wymienić wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą, że jak jeden stuka to trzeba wszystkie wymienić - zwykły naciągacz !! Proponuje udać się na stacje kontroli pojazdów i oni tam powinni za przysłowiowe 20 - 30 zł sprawdzić, które wahacze kwalifikują się do wymiany. Wtedy zakup nowych, czy oryginalne czy nie zależy od Ciebie. Ja na wahaczach za 480 zł z allegro zrobiłem już przeszło 40 tys i jak na razie cisza i spokój. Ceny dotyczące wymiany są na prawdę różne. Kolega w tamtym roku wymieniał kompletne po znajomości u jakiegoś fachmana w Wawie to zapłacił 250 zł. Ja wymieniałem sam, nic trudnego tylko jest jedna bardzo ważna kwesta, wahacze dokręcamy jak auto stoi na kołach a nie podniesione. Mechanicy często o tym nie wiedzą, a raczej zapominają, aby klient szybko do nich wrócił z reklamacją i tu pojawia się odpowiedź "wadliwa seria wahaczy, proszę reklamować u sprzedawcy". Oczywiście nie wszyscy tacy są! A i jeszcze śruby potrafią być mocno zapieczone, więc bez dobrego środka penetrującego raczej nie ma co się zbliżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...