Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metaliczny stuk z tyłu podczas hamowania. Pilna pomoc.


djdenox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukując forum nie odnalazłem nic co by rozwiązało mój problem. Niestety. Dlatego zwracam się z zapytaniem do Was.

Mianowicie podczas hamowania słuchać pojedyńczy stuk z tyłu. Nie od razu on się pojawia jak wcisnę pedał hamulca lecz po krótkim czasie jak samochód już wyhamowywuje.

Zazwyczaj jak przy hamowaniu osiąga 30-10km/h. Na postoju wszystko wydaję się OK. Zawieszenie podczas jazdy nie stuka nie puka. Tylko coś podczas hamowania. Stuk nie za każdym razem też występuje.

Myślę, że ktoś z Was pomoże mi ustalić powód usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klocek ma luz w jarzmie i jak dohamowywujesz to stuka o jarzmo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jakis luz w zawieszeniu, ale tylne zawieszenie jest srednio zniszczalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziś jeszcze zauważyłem że nie zawsze to występuje nie przy każdym hamowaniu... może to coś przybliży Wam co to by mogło dokładnie być...

Klocki w sobote bede sprawdzać. masakra z tym tak to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak kiedyś, że właśnie czasami coś zastukało jak hamowałem, czasami na jakiejś dziurze. Okazało się, że mechanik :facepalm: (a raczej nie douczony pseudo-mechanik) przy wymianie amorków z tyłu zapomniał założyć dolnych podkładek gumowych mocujących/ustalających sprężynę :doh:. Podczas hamowania oczywiście tył się podnosił, sprężyna w dolnym gnieździe była "luźna" i waliła.

Może masz podobną historię u siebie, że brakuje tych podkładek lub się zużyły na dobre, jeszcze może górne mocowanie sprężyny też mają dość. Warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie, ze wymieniałeś, ale może już po prostu z czasem z tych gum, mocowań za wiele nie zostało. Po prostu się zużyły, wiec warto sprawdzić czy to nie jest to, bo pukania od tego nie były głośne u mnie. Jeszcze ewentualnie sprawdź tuleje tylnej belki czy są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać bo mam to samo. jak auto się powoli toczy i wcisne hamulec to czuć puknięcie. Pojedyncze. przy drugim trzecim wciśnięciu hamulca już nic nie słychać. Też obstawiam że to może być klocek. Przy zakładaniu setupu letniego posprawdzam, ale chciałbym zapytać czy są może jakieś bolączki tylnego zawieszenia w A4 b6 co leci na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi też od paru dni tak samo zaczęło stukać. Takie dziwne pojedyncze uderzenie przy hamowaniu jakby w bęben (wytłumione) nie wiem jak to opisać. :kwasny: Macie jakieś pomysły co to takiego jeżeli nie klocki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...