Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klepanie, klekotanie na zimnym silniku


xILukaszeKIx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sprawa klekotania została rozwiązana? Mam taki sam problem. Identyczne klepanie jak na tym filmiku tylko, że po rozgrzaniu nie cichnie. Dopiero gdy silnik naprawdę mocno się nagrzeje tj. zrobię z 15 km klekotanie ucicha. Jeżdżę na Castrolu 10W40 i niebawem zbliża się wymiana. Myślę nad zalaniem silnika Motulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie popychacze tak klepią... Wymieniłem olej na Motul 10W40. Nic się nie zmieniło. Zaczynam się zastanawiać czy to poważna sprawa czy raczej się tym nie przejmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

brat w swoim 1,6 ADP ma dokładnie ten sam problem. Auto zalane Castrolem 10W40, wymienione filtry, kpl. rozrząd i przy okazji kpl. popychaczy ( INA ). Problem jak był tak jest nadal.

Gdzie szukać klekotania??

---------- Post dopisany 11-09-2013 at 16:08 ---------- Poprzedni post napisany 05-09-2013 at 21:13 ----------

Nikt nie rozwiązał problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.... Mam ten sam problem tylko że zauważyłem już te same objawy 0k 40-50 tys temu, nic nie robiłem choc przy zmianie uszczelki pod głowicą mechanik twierdził ze wymienił jakieś zabezpieczenie za zaworze , czy coś w tym stylu, nie wnikałem zbytnio , w tym samym czasie zmieniłem tez olej z 10W/40 na minerał i jakby cos pomogło ale po jakimś czasie znów to samo, oczywiscie tylko na zimnym silniku i po wyłączeniu się ssania . Podsumowując ,przez te 40-50 tys nic sie z silnikiem nie stało..... (uszczelka zmieniona była bez potrzeby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem tez olej z 10W/40 na minerał

Jesteś za***isty :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...