Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B5 1.9 TDI AJM


lukasz1813

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję informacji na temat wymiany rozrządu w A4. Interesuje mnie takie rzeczy jak znaki na silniku gdzie się znajdują, jak ustawić pasek rozrządu żeby go można było ściągnąć. Czy ktoś z Kolegów posiada jakąś instrukcję w tym temacie?

Czekam na odpowiedzi

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziej krok po kroku co trzeba zrobić.

Wymiana rozrządu silnik TDI PD - AJM : FAQ - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf -

Bardzo lubię Perłę export, jak co :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za pomoc, przydała mi się ta stronka :wink:

Rozrząd dzisiaj został wymieniony :banan: udało się bez żadnych kłopotów, choć pompa wody miała już swoje przelatane, aż ciężko było ją obracać, łożysko się w niej zatarło :kwasny:

SAM_0339.jpg

SAM_0341.jpg

SAM_0345.jpg

SAM_0342.jpg

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 19:32 ----------

SAM_0327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke odkopuje temacik za co przepraszam. Aczkolwiek mam problem, gdyż wczoraj ze znajomym wymienialiśmy rozrząd, to znaczy on wymieniał. Ja to byłem tylko jako przynieś, podaj, po zamiataj. No i oczywiście po wymianie rozrządu, on chciał go ustawić i zablokować się okazało jak on to powiedział, że pompa paliwa jest przestawiona na jednym ząbku. Przestawił ją jak należy i wszystko już tam po składał a później robiliśmy próbę i d*pa, kręci kręci i nie odpala. Przestawił pompę z powrotem jak była i chodzi, cyk i działa. Z tym, że na zimnym silniku cały samochód się trzęsie czuć to, aż w kabinie wiadomo poducha silnika pewnie wyrobiona, ale dlaczego to odczuwam dopiero po wymianie rozrządu. Plus do tego silnik na wolnych pracuje ok, mało wiele ale od 1500 obrotów on zaczyna tak twardo chodzić bardzo twardo, głośno w kabinie jest i nie wiem o co mu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, sebek zabij mnie ale nie wiem afn ? A rozrząd był ustawiany i ta blokada na niby pompie i wtedy ta pompa niby byla przestawiona o jeden ząbek i nie mógł zablokować rozrządu, przestawił pompe no i zablokował rozrząd później jak chciał odpalić to nie chciał dygnąć i spowrotem przestawił pompe tak jak było i silnik chodzi no tylko od wtedy wgl turbina nie działa, wgl... kompletnie zero.. no i się rozpędza tylko max 120 km. Ciągnąłem go paręnaście kilometrów na autostradzie i nic więcej niż 120 km.. może troche ponad 120 bo troche z górki było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po wymianie paska nie został ustawiony kąt wtrysku ale nie będę gdybał ani strzelał co jest bo nie wiem jaki to jest silnik. może zamienione zostały wężyki?

i coś mi się nie podoba że nie został ustawiony na fabryczne znaki ale o tym to wtedy można porozmawiać jak dowiesz się jaki masz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jadę do tego zenka znajomego mechanika żeby sprawdził, bo to w sumie jego wina bo on wymieniał ten rozrząd i zobaczymy co powie. To jest najgorsze, że jestem w Belgii, tutaj mieszkam, pracuje aktualnie ciężko jeszcze troche z językiem oraz brak tutaj mechaników porządnych. Same zenki, rozumiesz ? Dam Ci znać około 19 / 20 co i jak.

---------- Post dopisany at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany at 18:16 ----------

Sory za spam, jutro na 17 po pracy, mam jechać do niego ustawi mi kąt wtrysku, zobaczymy co będzie się działo dalej.

edit

Znalazłem innego mechanika, konkretnego. Założył na nowo rozrząd tak jak się należy, ustawił kąt wtrysku i działa elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...