Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z


fanthomas18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że żywotność skrzyni w moim 1Z dobiega końca zastanawiałem się nad wymianą skrzyni na 6-cio biegową (większość powie, że taka operacja przy takiej mocy nie ma sensu, ale w planach mam zrobienie kilku rzeczy, m. in. większe wtryski, pompa, komp 16bit+ program i turbo od AWX'a, więc wtedy się przyda). Naczytałem się wielu równych opinii na ten temat, ale w sumie nie znalazłem żadnej takiej konkretnej instrukcji z +/- cennikiem takiej operacji, wykazem części. Moc jaką chciałbym osiągnąć to ok 160km i ok 350NM. Co w takim przypadku ze sprzęgłem i kołem zamahowym? Chodziłoby mi o zostawienie ori sztywnego koła, wytrzymałoby? Co z sprawami typu pompka sprzęgła (wysprzęglik), rozrusznik, podłączenie kostek licznika i biegu wstecznego? Z tego co wyczytałem to skrzynia może być z A4 B5 2,5 o oznaczeniu DQS albo z A4 B5 1,9 TDI ATJ? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od nas chłopaczek zakładał 6-biegowa skrzynie do b5.napisz do kolegi kamilpolakiewicz.(znany na forum jako czikita)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak mechanik dobry to każda 6 ci wsadzi umnie niestety w 2 skrzyniach nie dało się podpiąć licznika prędkości wsumie mi to niepotrzebne bo wiecie jak się wściekam :kox: ale wszytko chodzi cacy :wink: .

A więc 1 skrzynie którą dopaściłem to była z audi a6 c5 2,5 tdi i autko było jak rakieta silnik się męczył lekko ale autko latało takie było szybkie .

Do jej przeszczepu musiałem dokupić jedno-mas z audi 80 1z koszt chyba 50 zł rozrusznik taki otwarty bez kopułki też z jakiejś audi 80 cena około 150 zł wybieraki skrzyni biegów 150 zł sprzęgło mi padło więc też wymieniłem na porządne pod jedno masa ceny nie pamiętam ale do dziś się dobrze trzyma i jeszcze łapę mi mechanik pospawał koszt 50 zł i śmigało :naughty: konkretnie a no i skrzynia tu ceny są różne idzie dopaść za 500 albo 1500:kox: .

Drugą skrzynie mam z a4 b6 no i tu wszytko spasowało jak z poprzednich przeróbek oprócz łapy czyli dorobili mi drugą łapę 50 no i wymieniłem jeszcze przeguby od strony skrzyni około 150 zł z audi a4 b6 żeby spasowały z nową skrzynią ta jest dużo krótsza ale też daje rade choć tamta z 2.5 to była rakieta :naughty:

Generalnie jak kupisz dobre sprzęgło na jedno-masa to potem możesz sobie w skrzyniach przebierać jak w rękawiczkach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kupiłem dziada w atrakcyjnej cenie który się tłukł aż synchronizator 2 biegu się wysrał na amen :kwasny: Ta też się tłucze ale nie tak jak tamta ciężko w dobrych pieniądzach taką 6 biegową skrzynie znaleźć w stanie idealnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowy kolega Krycha sprzedaje zestawy do takiego swapa, podobno daje wszystko co potrzebne, prawdopodobnie zakupie od niego taki zestaw, tylko pytanie, czy nie będzie problemów ze sztywnym kołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 i na 6 biegu na początku lekko są minimalne drgania ale idzie się przyzwyczaić :wink: a co on daje w tych zestawach i jaka cena takiego kompletu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sam z ciekawości zobaczy co i jak :hi:

---------- Post dopisany at 12:08 ---------- Poprzedni post napisany at 12:04 ----------

Jaka cena :shock3: coś mi tu śmierdzi za tanio jak za samą skrzynie trzeba dać wpi..... A ta skrzynia to jest Q to fakt Q idzie wyrwać taniej bo nikt kto ma Q nie grzebie tak jak ci co mają ośkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ze zdjęcia na bank jest Q bo ma zostawione miejsce na tył przynajmniej tak to wygląda z tego zdjęcia dlaczego cena jest taka niska ? to musi być Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być rzetelnie to napisałem jak to u mnie wyglądało :naughty: dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie zastanawiałem czemu cena taka niska, kilka kompletów już sprzedał, ludzie zadowoleni podobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też tak może być że koledzy piszą że wszytko cacy a może tez być że nic nie sprzedali jeszcze bo cena jest masakra aż podejrzana no bardzo to zastawiające skrzynie 6 to drogie jak diabli jeszcze do TDI to już w ogóle :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niech powie czemu cena tak podejrzanie niska na allegro dostał by 2x tyle :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil ty sie nie zastanawiaj nad cena tylko bierz na zapas.jak tanio.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tanie to już mam 2 i każda była stówkę droższa i trzeszczała a jedna wyzionęła ducha więc wole dopłacić i teraz za 3 razem bede już brał na gwarancji dość długiej rozruchowej :kwasny:

---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:59 ----------

W tej cenie to samej skrzyni 5 czasem w dobrym stanie nie dostaniesz a tu masz 6 i jeszcze kupę dodatków więc mnie to dziwi :shock3:

---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 17:00 ----------

A wiem co mówię bo pół Małopolski obdzwoniłem za tymi skrzyniami jakieś 14 auto złomów :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...