Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie amory wybrac


Hans47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja u siebie mam amorki firmy Gabriel (USA). Chyba niewiele tego towaru dostępne jest u nas w PL. Jeżdźę 2 lata (3 się zaczął) jak wsadziłem (przebieg około 80kk na tym komplecie) i nie mam zastrzeżeń. Kilka dni temu po przeglądzie - wynik 78% uznaję za bardzo dobry.

Link do produktu: Gabriel | G51740 Ultra Spring Seat Detailed Specifications

Mam do odsprzedania jeszcze 2 komplety w okazyjnej cenie jeśli jest ktoś zainteresowany - prv.

PS: Chętnie mogę też z kimś się zamienić 1 komplet przednich (oczywiście nowe, zapakowane w oryginalne opakowania) na jeden tylnych wymienię bo niedługo będzie szykowała się wymiana włąśnie tych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić Kayaba, są naprawdę dobrej jakości. W przyszłości jeżeli będę zmieniał, również zdecyduję się na tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, z paska nie pasują, różnią się tylnymi. Tak samo z A6 C5.

Tylko ta środkowa aukcja może być:

AMORTYZATORY AUDI A4 SEDAN KPL. BILSTEIN! (3124111062) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mają jeden opis, czasami sami nie wiedzą, trzeba dzwonić i się dopytać dokładnie, ewentualnie podać nr amorków.

---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

Tu możesz sam sobie sprawdzić:

katalog części

Amorki powinieneś mieć:

PNE-3116 - przednie

BNE-2920 - tylne

ale polecam kupić te jakbyś miał zamiar wsadzić jakieś niższe springi w najbliższej przyszłości:

VNE-4577 - przednie

BNE-A537 - tylne

Jeśli nie zamierzasz to wkładaj tak jak wcześniej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mają jeden opis, czasami sami nie wiedzą, trzeba dzwonić i się dopytać dokładnie, ewentualnie podać nr amorków.

---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

Tu możesz sam sobie sprawdzić:

katalog części

Amorki powinieneś mieć:

PNE-3116 - przednie

BNE-2920 - tylne

ale polecam kupić te jakbyś miał zamiar wsadzić jakieś niższe springi w najbliższej przyszłości:

VNE-4577 - przednie

BNE-A537 - tylne

Jeśli nie zamierzasz to wkładaj tak jak wcześniej napisałem.

a z firmy sachs jakie byś polecił ??

---------- Post dopisany at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ----------

Czasami mają jeden opis, czasami sami nie wiedzą, trzeba dzwonić i się dopytać dokładnie, ewentualnie podać nr amorków.

---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

Tu możesz sam sobie sprawdzić:

katalog części

Amorki powinieneś mieć:

PNE-3116 - przednie

BNE-2920 - tylne

ale polecam kupić te jakbyś miał zamiar wsadzić jakieś niższe springi w najbliższej przyszłości:

VNE-4577 - przednie

BNE-A537 - tylne

Jeśli nie zamierzasz to wkładaj tak jak wcześniej napisałem.

jak szukam po necie jakie sa ceny to pod tym drugi mzestawem co mi napisałęs jesli chodzi o amory tył to wyswietlaja mi sie do kombi a ja mam sedan? czy to jest to samo jesli chodzi o amortyzator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było się tylko upewnić że mocowanie jest to samo ale na pewno byłyby sztywniejsze. Ja miałem Avanta i właśnie takie kupowałem.

Odnośnie Sachs, firma dobra ale słyszałem że trochę reklamacji mają. Możesz też spróbować Kyb ale ja się zraziłem, padły po niespełna 2 latach i 20 tysiącach km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powied zmi jeszcze ten drugi komplet co mi poleciłes to amory maja zmiejszony skok ? bo mysle zalozyc sprezyny obnizajace. na zwyklych podobno mozna do 30mm? a na tych o mniejszym skoku do ilu ?

Nie wiem bo nie miałem jednego i drugiego w ręce. Raczej wątpię, W katalogu Bilsteina pisze że można zastosować i do takich i takich sprężyn. Ja miałem Eibacha Pro Kit -30mm i było w miarę ok. Jeśli jednak ktoś stawia na prowadzenie to proponowałbym jednak zamiast B4 B6. Mi zależało również na komforcie gdyż jeżdżę z rodziną. W stosunku do 1BA nie wiele się zmieniło ale prowadzenie znacznie się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VNE-4577 - przednie

BNE-A537 - tylne

zamowione relacja w ciagu tygodnia po montarzu zestawu

A pytałeś się o ten tył? Pasuje wszystko z Avanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca zapewnial ze tak.paczka doszla. amor jest taki sam jak w sedanie jedynie na dole co do belki sie mocuje jest wezsze mocowanie niz w oryginale.musze z tym cos wymyslec

Powinny być tulejki, wkładasz obok i przez wszystko tą długą śrubę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca zapewnial ze tak.paczka doszla. amor jest taki sam jak w sedanie jedynie na dole co do belki sie mocuje jest wezsze mocowanie niz w oryginale.musze z tym cos wymyslec

Powinny być tulejki, wkładasz obok i przez wszystko tą długą śrubę :wink:

no masz racje byly w zestawie. po zlozeniu tylu jak narazie to takie trzeszczenie gumy sie z tylu udziela zastanawiam sie czemu..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu, ponieważ też mam dylemat jeśli chodzi o amortyzatory no i zawieszenie ogólnie. A co sądzicie o "amortyzatorach sportowych". Mam tu na myśli konkretnie taki zestaw na tył Amortyzatory sportowe Audi A4 B5 MTS-technik tylne (3164626399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Są stosunkowo tanie. Pytanie tylko czy nadają się do seryjnego zawieszenia(avant) no i jak z ich żywotnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na takich i powiem że w połączeniu z -40 mm sprężynami przy małych prędkościach było ok. Przy większych wg mnie za miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...