Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Syrena alarmu fabrycznego nie działa


krzysztofj5

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam fabryczny alarm w module komfortu 8E0 959 433 AJ. Podczas gdy alarm się załączy - od czujnika wewnątrz auta - włącza się tylko szybkie miganie kierunkowskazów. Nie słychać syreny. Syrena jest zamontowana pod tapicerką bagażnika z prawej strony. Dotarłem do niej. Jest podłączona 3-ma przewodami. Na tych przewodach: 1 - masa, 2 - 5 V, 3 - zasilanie 12 V , i te napięcia nie zmieniają się w zależności od tego, czy alarm jest włączony lub nie.

Czy syrenę można sprawdzić poza samochodem, czy jest sprawna ? Czy może w ustawieniach modułu komfortu trzeba aktywować syrenę ?

---------- Post dopisany 03-04-2013 at 10:50 ---------- Poprzedni post napisany 30-03-2013 at 18:42 ----------

Zrobiłem odczyt błędów z "modułu komfortu" i wyszło:

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 959 433 AJ

Component: Komfortgerát T9F 0619

Coding: 06730

Shop #: WSC 00000

1 Fault Found:

01134 - Alarm Horn (H12)

49-00 - No Communications

Z tego wynika, że syrena może być uszkodzona. Czy ktoś sprawdzał działanie syreny po wymontowaniu z samochodu ? Czy jest taka możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam podobną sytuację. VAGiem nie czytałem ale mam syrenę już wymienioną, w poprzedniej wylały się baterie.

Objaw mam taki, syrena nowa podłączona, podczas podłączania wtyczką słychać takie delikatne "pyk". Niestety syrena nie daje sygnału przy zamykaniu/otwieraniu samochodu.

Czy trzeba nową syrenę zakodować vagiem do samochodu?

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 08:57 ----------

OK, u mnie działa syrena... jeśli to "pikanie" można nazwać działaniem... Chyba podciągnę sygnał z wnętrza syreny, przez przekaźnik podłącze do innej, normalnej - i przedewszystkim głośnej. Musze sprawdzić jakie napięcie pojawia się na styku samego układu brzęczka, czy da się tam podłączyć przekaźnik

Pozostaje tylko kwestia ciszy podczas zamykania drzwi z pilota - to jest pewnie VAG

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy tyl - sciagnij boczek i na dole za nadkolem zobaczysz - dokladnie pod wlewem na samym dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko kwestia ciszy podczas zamykania drzwi z pilota - to jest pewnie VAG

pozd

kodowanie komfortu:

+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...