Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana separatora oleju odmy


fmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam audi a4b6 z grudnia 2001r silnik alt, muszę wymienić ten przewód od odmy razem z gruchą, znalazłem coś na allegro SEPARATOR OLEJU ODMA AUDI A4 B6 A6 C5 2.0 ALT (3098764665) - motoAllegro, mam pytanko czy ta część będzie pasować do mojego silnika, i czy dam radę sam to wymienić , czy to skomplikowana sprawa. z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze na aukcji

Jeśli masz wątpliwości czy pasuje do twojego auta zadzwoń

668-180-863, 71-707-36-55, 71-341-41-74

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dole jest zatrzask . Najpierw musisz wyciagnac bagnet i rurke w ktorej jest bagnet. Jest ona dosc mocno wcisnieta wiec szarpiac ja do gory uwazaj by jej nie polamac. Nastepnie wpychasz reke miedzy alternatorem a kolektorem ssacym. Latarka swiecisz od gory w miejsce gdzie miales rurke od bagnetu. Zobaczysz gruszke odmy i wsowke ktora ja trzyma . Wyciagasz w strone przeciwna do bloku silnika. Po wyciagnieciu zatrzasku mozesz wyciagnac gruszke, uwazaj na oring ktory ja uszczelnia. Teraz najwiecej gimnastyki. Ja po wyciagnieciu gruszki z gniazda odepchnolem ja od siebie tak by cala odma weszla pod kolektor ssacy i wtedy za rurke od gruszki wyciagalem calosc. Trzeba troche to powykrecac prawo lewo ale wyjdzie. Robilem to juz pare razy wiec jestem tego pewien. Dla ulatwienia mozesz tez odpiac wtyczke przy alternatorze. Nie porysujesz sobie tak mocno dloni.

---------- Post dopisany at 07:05 ---------- Poprzedni post napisany at 06:57 ----------

na dole tej strony masz schemat jak to wyglada

Pytania nowego użytkownika - Strona 72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, udało się wymienić bez większych problemów, odłączyłem sobie przy okazji akumulator i zaadaptowałem od nowa przepustnicę. Niestety mam teraz problem, bo od czasu do czasu obroty są nierówne i strasznie szarpie budą, czyt można coś na to pordzić?

---------- Post dopisany at 15:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:29 ----------

czy wyczyszczenie przepustnicy może coś pomóc? i gdzie się ona znajduje, jest przy róże od filtra powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poszarpywania moze miec tez wplyw uszkodzona cewka lub swieca albo lewe powietrze i 100 innych rzeczy. Sprawdz vagiem czy nie masz bledow na silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyy tzn jak dwie cewki :kox: ? Rozumiem że kolega odczytał VAGiem że dwie cewki mogą być uszkodzone? Nasze ALTy mają 4 cewki, na każdy cylinder osobna. Jeżeli z VAGa odczytał które to cewki to najlepiej jakbyś miał kogos kto bedzie w stanie pozyczyc Ci swoich sprawnych cewek lub ewentualnie pozamieniaj Twoje własne cewki miejscami i wtedy zobaczysz co pokaże VAG; na jakich cylindrach będzie po zamianie "krzaczył". Wiadomo- najszybciej i najpewniej byłoby zmienić wszystkie, ale koszt jednej to w ASO ok. 180zł (przynajmniej w Rzeszowie) więc....

Najlepiej kup własną wtykę i kabel (ja za swój od Viakena zapłaciłem coś koło 80zł z przesyłką, więc nie jest to jakiś mega wydatek); programy dostaniesz bez większego problemu a wtedy bedziesz mógł sobie przekładać/zmieniać dowoli i nie bedziesz musiał czekać aż ktoś będzie miał czas i odczyta Ci błędy dziś, jutro lub pojutrze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a macie jakiegos linka albo jak sie nazywa fachowo rura od puchy filtra do przepustnicy. mam rozwalana harmonijkę ktora idzie to tego czwornika i odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to? :

Audi_a4_b6_111.jpg

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

Jeżeli tak to będzie to najprawdopodobniej 06B103211H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo chodziło mi oczywiście o sondę lambda, wiem ], że u mnie są dwie ale nie wiem która właściwie padła. Mam jeszcze pytanko jak w moim aucie wyczyścić przepustnicę, myślę, że by mu to nie zaszkodziło, rozumiem że to jest to ustrojstwo przy filtrze powietrza, trzeba się jakoś do tego specjalnie zabierać?>, jaka jest procedura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo chodziło mi oczywiście o sondę lambda, wiem ], że u mnie są dwie ale nie wiem która właściwie padła. Mam jeszcze pytanko jak w moim aucie wyczyścić przepustnicę, myślę, że by mu to nie zaszkodziło, rozumiem że to jest to ustrojstwo przy filtrze powietrza, trzeba się jakoś do tego specjalnie zabierać?>, jaka jest procedura?

Jeżeli chodzi Ci o przepływomierz to jest to co zaznaczyłem na zielono; natomiast jak chodzi o przepustnicę to jest ona tam gdzie zaznaczyłem na fioletowo- na końcu tej plastikowej rury która idzie od filtra powietrza

Sorki za mało fachowy rysunek :hi: , ale zrobiony na szybkiego żeby jak najszybciej Ci odpisać :wink:

Audi_a4_b6_111_przep_przepust.jpg

---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

Jak chodzi o sondy to jedną masz przed a drugą za katalizatorem i myślę że po podpięciu VAGa w miarę kumaty mechanik nie będzie miał problemu z określeniem która sonda szwankuje. Ponadto z reguły błędy które odczytuje się VAGiem określają o którą sondę chodzi. Jeżeli Ci się to powtórzy to spisz kody błędów i napisz tutaj to zawsze ktoś Ci coś podpowie. Jeżeli masz "olejożernego" ALTa to najprawdopodobniej świruje sonda 2 za katalizatorem; "zapycha" się on przez olej który ALTy lubią mocno popijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój alt nie zjada ani grama oleju, na razie przejechałem około 5 tys i na miarce nie ubyło nic a nic:naughty:

Mam pytanko, co mam przeczyścić i ewentualnie jak to zrobić, żeby autko lepiej jeździło, będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro nic ci oleju nie pali to nic nie rob i modl sie by tak pozostalo :) a tak serio to swiece i filtry . Kieska swieca to kieski zaplon a co za tym idzie zamuone auto to samo z brudnymi filtrami.

A autko zle chodzi ze chcesz czyscic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dziendobry sprawdz bledy vagiem. A co do obrotow to swiece , nieszczelnosc w dolocie lub czyszczenie i adaptacja przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa specjalne plyny , ale najpierw trzeba zobaczyc czy jest co czyscic. Sciagnij rure dolotowa i zobaczysz czy przepustnica nie jest brudna od oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...