Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odkrecenie alernatora...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy da rade odkrecic alternator bez odkrecania wiskozy?? Wyjdzie mi ta sruba druga co jest od strony wiskozy?? Bo musze wymienic łożyska w alternatorze..

Opublikowano

Z tego co pamiętam to wyjdzie, bo jest tam takie specjalne wycięcie w korpusie i powinno dać radę.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki kolego :) bo nie mam wlasnie nawet klucza do tej wiskozy żeby ja przytrzymac od strony chlodnicy... po swietach sie za to zabiore i powymieniam łożyska ...

Opublikowano

Wisko musisz odkręcić na pewno, jak chcesz wymienić napinacz paska wielorowkowego, bo inaczej wykręcisz napinacz, ale go nie wyciągniesz.

Opublikowano
  • Autor

Napinacz mam wymieniony w tamtym roku...Tylko sam alternator musze wyjac żeby wymienić w nim łożyska bo mi zaczynaja sie zacierac... czyli te dwie sruby odkrece i bez problemu mi wyjdzie ten alternator? nie trzeba go niczym podwazac itp??

Opublikowano
czyli te dwie sruby odkrece i bez problemu mi wyjdzie ten alternator? nie trzeba go niczym podwazac itp??

Podważyć nieco będziesz musiał, bo w alternatorze są takie tuleje które się "zaciskają" przy dokręcaniu - także na pewno tak sam z siebie nie wyjdzie. Ale wystarczy jakiś większy śrubokręt do podważenia.

Opublikowano

W podstawie alternatora jest takie nacięcie na śrubę (tą bliżej silnika) żeby wyjąć go bez odkręcania wisko. Wiadomo alternator Ci sam nie wyskoczy, po odkręceniu śrub będziesz musiał go czymś podważyć i ładnie Ci wyjdzie :)

Opublikowano

jesli tego wczesniej nie robiles to troche pomeczysz sie ale wiska nie trzeba ruszac.reszta jak koledzy pisza

Opublikowano
  • Autor

ok koledzy..jeszcze sie za to nie zabralem ale musze go wyciagnac i zawiezc do regeneracji bo cos w nim szczereka szczegolnie jak na zimnym silniku zapale...pewnie to łożyska?? czy cos innego moze byc przyczyna? ładwanie raz wynosi 13.77 a raz 14.05... nie wiem od czego to zalezy

Opublikowano

zrob sam regeneracje, łożyska, regulator szczotki i tyle

Opublikowano
  • Autor

Myslałe nad tym żeby samemu własnie go rozkrecic bo to nie jest duzy problem tylko podobno trzeba cos odlutowywac i potem lutowac na nowo i nie wiem czy poradze sobie z tym ,zeby nie spierniczyc alternatora...

Opublikowano

no z lutowaniem sobie nie poradzisz? :) dasz rade tylko fotki porób żebyś wiedział jak złożyć w razie coś.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.