Skocz do zawartości
IGNOROWANY

włącznik awaryjnych- problem :(


al31

Rekomendowane odpowiedzi

temat włącznika świateł awaryjnych był tu już kilka razy wałkowany. oblookałem archiwum ale nigdzie nie znalazłem użytecznych wskazówek. Mam u siebie taką sytuację: nie działało mi podświetlenie włącznika świateł awaryjnych (i tylko jego). Usiłowałem go rozebrać i sprawdzić o co chodzi ale nie chce nic zepsuć żeby nie jeżdzić po mieście jak rowerzysta :mrgreen: Na pierwszy rzut oka nie da się nic zrobić bez łamania obudowy. Udało mi się stwierdzić że diody świecące są ok. Moje pytanie jest takie - jak go rozebrać na czynniki pierwsze, co sprawdzić. jaki jest schemat elektryczny tego włącznika. Schematy w książce H.R Etzold'a to jeden wielki badziew i pomyłka. Dzięki za odzew i wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

aby go wyjac,musisz chyba zdjac ramke(ostatnio rozbierałem cała srodkowa konsole),jak to zrobic masz w temacie zrob to sam,naprawa klimatronica.pozniej podwazasz plaskim srubokretem i powinnien wyskoczyc sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działało mi podświetlenie włącznika świateł awaryjnych (i tylko jego).

on sie podświetla po włączeniu zapłonu a nie jak reszta ze światłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy w książce H.R Etzold'a to jeden wielki badziew i pomyłka. Dzięki za odzew i wszelką pomoc.

Popieram - wielka kupa. Schematy obejmuja niewiele urządzeń i nie ze wszystkich modelów, więc trudno się tym posiłkować.

Potwierdzam - podświetlenie włącznika awaryjnych działa zaraz po włączeniu zapłonu, nie po zapalonych światłach.

Ja żeby go wyciągnąć wyjąłem ten malutki schoweczek, co jest na konsoli i od tyłu wypchałem włącznik awaryjnych. No chyba że ktoś takowego schoweczka nie ma, bo w to miejsce wsadzone są włączniki podgrzewanych foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik mam wyjęty i na stole :) Poszło łatwo bo jescze się radyjka nie dorobiłem :roll: I teraz myśle jak go sprawdzić... sprawdziłem tylko diody bateryjką - świecą, więc są ok. Ma ktoś jakiś pomysł? Jak się upewnić czy włącznik jest nieuszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wsadzić do innej "czwóreczki". Innego pomysła nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł, dzięki :mrgreen:

Muszę sobie tylko kupić jeszcze jedną taką"czwóreczke" na testy :mrgreen:, bo na razie nie znam jeszcze na tyle dobrze braci forumowej z Białego żeby prosić o przysługę i nie mogę też zatrzymywać pierwszej jadącej czwórki w mieście jaką zobaczę i testować w niej włącznika :).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł, dzięki :mrgreen:

Muszę sobie tylko kupić jeszcze jedną taką"czwóreczke" na testy :mrgreen:, bo na razie nie znam jeszcze na tyle dobrze braci forumowej z Białego żeby prosić o przysługę i nie mogę też zatrzymywać pierwszej jadącej czwórki w mieście jaką zobaczę i testować w niej włącznika :).

Pozdro.

Kurcze, człowiek chce pomóc a tu taka niewdzięczność. :evil:

A może taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje: "Podjedź na serwis to Ci sprawdzą." :wink:

Dałem Ci najprostsze rozwiązanie, a Ty zrób co chcesz.

PS. Pewno z Białego jest ktoś na forum. Popatrz w newbee albo w spisie forumowiczów i zagadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no nie przesadzaj, jaka niewdzięczność :shock: . nie napisałem przecież "wymyśl coś lepszego", chyba ... :cool: Wszystkie propozycje przyjmuję do widomości, rozważam i stosuję, za wszystkie jestem wdzięczny.

A że proste rozwiązania są najlepsze (wizyta w serwisie :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: ) to już inna sprawa.

Pozdro.

[ Dodano: 20-12-2006, 12:10 ]

Mam pytanie. Jak zachowuje się lampka włącznika po uruchomieniu awaryjnych?? Świeci na stałe, miga w fazie (zgodnie) z kierunkowaskazami, miga w przeciwfazie (gaśnie gdy zapalają się kierunki, zapala się gdy gasną). Jak to powinno wyglądać ?

[ Dodano: 20-12-2006, 14:48 ]

Mam pytanie. Jak zachowuje się lampka włącznika po uruchomieniu awaryjnych?? Świeci na stałe, miga w fazie (zgodnie) z kierunkowaskazami, miga w przeciwfazie (gaśnie gdy zapalają się kierunki, zapala się gdy gasną). Jak to powinno wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Al_Capone za ofertę ale nie skorzystam.

Dokładnie taki sam włącznik zakupiłem na szrocie za 20 zł

więc osobiście uważam że żądanie 78 zł

(tyle zaśpiewał mi białostocki dealer Audi) to rozbój w biały dzień.

Tak jak mówiłem, mój "oryginalny" włączniknie świecił w żadnym

momencie - ani jak migał awaryjnymi,

ani jak były włączone pozycyjne.

Wskazówki kolegów, że podświetlenie piktogramu

włącznika świeci bez przerwy byle włączyć zapłon,

wydały mi się bez sensu ze względu na to, że nie

ma wtedy regulacji jaskrawości podświetlenia a

przecież powinna być tak jak w pozostałych przełącznikach.

Podszedłem do tego od początku: po załączeniu

zapłonu nic nie ma sie świecić; załączenie

postojowych podświetla piktogram i jest

możliwośc regulacji natężenia światła, wcisnięcie wyzwala

błyski awaryjnych i czerwonego kwadraciku przycisku zgodnie w fazie.

Dokładny opis ze zdjęciami umieszcze jeśli to kogoś interesujeale później. Mogę tylko powiedzieć że jest

mozliwość migania kwadracikiem w fazie i przeciwfazie z awaryjnymi. Musze podciągnąć jeszcze zasilanie

pod piktogram z i wszystko będzie git.

Dodatkowe uwagi: rozebranie tego włącznika to nie jest prosta sprawa.

W sumie żeby go rozłożyć to musiałem go zniszczyć i zanim nie kupiłem nowego, musiałem go naprawić domowym sposobem żeby wogóle mieć kierunki. Rozlatywał mi się w rękach a kiedy złożyłem do kupy zacinał się i nie odbijał.

Co ciekawe, kiedy kupiłem drugi taki sam włącznik (to samo oznaczenie 8D0941509D) działał w sposób podobny do opisywanego przez kolegów - podświetlenie załaczało się tuż po załaczeniu zapłonu i gasło po jego wyłaczeniu. Palił się piktogram i kwadracik. Dziwne nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...