Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyrejestrowanie auta.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie mi, co musze miec by wyrejestrowac auto gdy np sprzedaje na czesci a skorupe na zlom oddaje ? Jakis kwit ze zlomu ze zostalo zezlomowane ? Jak to sie fachowo nazywa i czy tylko to trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwit ze złomu.i umie za samą skorupe 100zł się płaciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn gdzie sie placilo 100 zl ?Na zlomie ? Ja mam im doplacac jeszcze ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak 5 lat temu oddawałem bude z malucha to płaciłem 250 zł.dostaniesz kwit i z nim idziesz wyrejestrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, a ja ciagle slysze o gosciach ktorzy mi to zabieraja i jeszcze kase daja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dobrze popytasz to za stówkę dostaniesz kwitek, a z autem rób co chcesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złom jako złom, sam nie może Ci wydać kwitu do wyrejestrowania auta. Są zakłady rozbiórki aut, które zajmują się takim procederem.

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian wie co pisze :naughty: Poszukaj stacji demontażu pojazdów w swojej okolicy i dowiedz się jakie mają warunki. Czy kasują 100pln czy 80gr/kg jak w okolicach Wrocławia za auto zdekompletowane. Za auta zmielone czy powypadkowe też jakoś inaczej mieli. Niektórym zależy żeby dostać równowartość brakujących kg w złomie. Czasami zostaje tylko opcja żeby sprzedać budę z papierem na Ukrainę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pokwitowanie ze złomu że oddałeś samochód jest traktowane jak umowa kupna/sprzedaży przy wyrejestrowaniu

Co do rozliczenia się przy złomowaniu fura to zależy od tego w jakim stanie ją oddajesz.

- jeżeli oddajesz w całości (pełna waga - bez względu na stan) to jeszcze jakąś kasę dostaniesz - ale na kokosy bym nie liczył na Twoim miejscu

- jeżeli oddajesz skorupę to powinieneś dopłacić za różnice wagową

Czasami da rade się dogadać i bez fury załatwisz wszystko (oczywiście to kwestia $), czasem musisz dostarczyć tabliczkę - to chyba kwestia regionu lub funduszy

Ja u siebie rozbierałem golfa mk3 i oddałem samą skorupę dopłacając 150 zł - gość przyjechał i z pocałowaniem ręki zapakował ją na lawetę (wnieśliśmy ją ręcznie) i pojechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, juz sprzedalem wiec zlomowac nic nie bede, ale dzieki, przyda sie moze kiedys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odgrzewanie kotleta, ale google nie pokazuje zbyt wielu dyskusji w tym temacie, a szkoda zakładać kolejną.

Zatem: mam do zezłomowania dawcę, z którego wyszarpałem już sporo gratów do swojej fury, a planuję wyszarpać ich jeszcze kilka. Dzwoniłem na strażacką to powiedzieli, że za auto jako takie z dzrwiami i z grubsza wyposażeniem, ale niekompletne, to WEZMĄ ode mnie 500zł. Szukam lepszej opcji, najlepiej Warszawa i okolice. Póki co samochód nie ma tylko chłodnic zderzaka lamp itp, ale planuję wyjąc z niego jeszcze trochę gratów na handel i pozbyłbym się potem najchętniej samej skorupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...