Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe o ile przyciemni. Bo trochę mi się pomyliło. Jednak mam ciemniejsze wnętrze (szary kokpit i inne mniejsze elementy) a fotele są jaśniejsze (wpadające w kremowy kolor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup tester i zobacz czy Ci będzie odpowiadać kosztuje koło 20 zł. A w razie czego na pewno znajdzie się ktoś chętny żeby odkupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że jest tester. Zamówiłem. Jak nie będzie mi pasować to będę pisał. Może komuś sprzedam

W każdym bądź razie dzięki za pomoc


Jutro zabieram się za czyszczenie wnętrza samochodu. Nie chciałbym nic uszkodzić tym APC Nielsen Cyclone. Czytałem o tym w internecie i dalej nie uzyskałem odpowiedzi ;/ Każdy to inaczej rozcieńcza. Korzystałbym z dozownika po płynie do szyb (spryskiwacz). APC służyłoby mi do wycierania kurzu na kokpicie, zegarach, tam gdzie są przyciski od sterowania mmi (panel środkowy), klimatorniku i drzwi. Czy wystarczy po prostu rozcieńczyć ten APC w skali 1:50 i powinno być dobrze czy przy lakierowanych elementach np (klimatornik, panel środkowy) rozrobić w skali 1:100? Tak jak jest w tym opisie? http://allegro.pl/nielsen-cyclone-apc-uniwersalny-i-skuteczny-1l-24h-i6107283514.html

Po APC będę nakładał Poorboys Natural look

Dlatego mam chyba z tym problem bo w 16 letnim samochodzie zawsze przecierałem kurz i brud mokrą szmatką a potem leciał plak :facepalm:

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który pędzel polecacie do usuwania brudu za pomocą APC? Bo ściereczka to chyba słaba opcja?

Myślałem żeby robić to w ten sposób:

1. Pędzel + APC

2. Przetarcie mokrą mikrofibrą

3. Poczekać aż wyschnie

4. Nałożenie za pomocą mikrofibry Poorboys Natural Look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pędzelek będzie dobry byleby nie gubił włosia ValetPro albo ADBL.

Mokrą to może nie, ale wilgotną mikrofibrą jak najbardziej możesz zbierać brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poczytałem forum i znalazłem dwa środki. Który lepszy do foteli s-line, boczki skóra, środek materiał.

1. Gliptone full zestaw

2. Colourlock zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z colourlock będziesz zadowolony jak nie jest mocno zabrudzone to kup wersje soft.

co prawda na skórach volvo ale tu też się spisza

e098f4834f24f98d2f423c5602c42ecf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pędzelek będzie dobry byleby nie gubił włosia ValetPro albo ADBL.

Mokrą to może nie, ale wilgotną mikrofibrą jak najbardziej możesz zbierać brud.

Ten będzie dobry jak sądzisz?

http://showcarshine.pl/specjalne/2693-adbl-round-detailing-brush-16-wiekszy.html

Bo tutaj jest ich trochę więcej. Ciekawe czy APC 1:10 nie rozpuści tego włosia?

http://showcarshine.pl/34-specjalne

Dużo zabawy jest z takim pędzelkiem? Nie lepiej popryskać plastiki tym apc i przetrzeć mikrofibrą a pędzelkiem tylko trudno dostępne miejsca?

@Jaką mikrofibrę polecacie z tej stronki do Poorboys Look Natural? Bo mam jakąś za 6zł ale gubi materiał i kuleczki zostają na plastikach

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poorboys natural look :)

Potwierdzam mega siada i wygląda

Każdy pędzelek będzie dobry byleby nie gubił włosia ValetPro albo ADBL.

Mokrą to może nie, ale wilgotną mikrofibrą jak najbardziej możesz zbierać brud.

Ten będzie dobry jak sądzisz?

http://showcarshine.pl/specjalne/2693-adbl-round-detailing-brush-16-wiekszy.html

Bo tutaj jest ich trochę więcej. Ciekawe czy APC 1:10 nie rozpuści tego włosia?

http://showcarshine.pl/34-specjalne

Dużo zabawy jest z takim pędzelkiem? Nie lepiej popryskać plastiki tym apc i przetrzeć mikrofibrą a pędzelkiem tylko trudno dostępne miejsca?

@Jaką mikrofibrę polecacie z tej stronki do Poorboys Look Natural? Bo mam jakąś za 6zł ale gubi materiał i kuleczki zostają na plastikach

Siema używam pędzelek z firmy valetpro i Adbl polecam używam APC non stop i jest okej mam też na sprzedaż.

Mikrofibry jedna jest Na sucho a jedna na mokro :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja bym polecił środek marki TENZI KOK świetny środek bardzo ładnie nabłyszcza a cena tez okej około 20 zł za 500 ml. Środek sprawdzony używany na myjniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że jest tester. Zamówiłem. Jak nie będzie mi pasować to będę pisał. Może komuś sprzedam

W każdym bądź razie dzięki za pomoc

Jutro zabieram się za czyszczenie wnętrza samochodu. Nie chciałbym nic uszkodzić tym APC Nielsen Cyclone. Czytałem o tym w internecie i dalej nie uzyskałem odpowiedzi ;/ Każdy to inaczej rozcieńcza. Korzystałbym z dozownika po płynie do szyb (spryskiwacz). APC służyłoby mi do wycierania kurzu na kokpicie, zegarach, tam gdzie są przyciski od sterowania mmi (panel środkowy), klimatorniku i drzwi. Czy wystarczy po prostu rozcieńczyć ten APC w skali 1:50 i powinno być dobrze czy przy lakierowanych elementach np (klimatornik, panel środkowy) rozrobić w skali 1:100? Tak jak jest w tym opisie? http://allegro.pl/nielsen-cyclone-apc-uniwersalny-i-skuteczny-1l-24h-i6107283514.html

Po APC będę nakładał Poorboys Natural look

Dlatego mam chyba z tym problem bo w 16 letnim samochodzie zawsze przecierałem kurz i brud mokrą szmatką a potem leciał plak :facepalm:

Też mnie to zastanawia, nie zetrze mi to w b5 napisów lub tej "gumy" na przyciskach, jak to rozrobić, dokładnie to samo APC co kolega oraz dresing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli do takiego pezecierania kurzu a nie czyszczenia plastików możesz sobie zrobić takie stężenie. Ja czyszcząc wcześniej APC od SG jak i teraz od ADBL robie 1:6 na normalnych plastikach i 1:10 przy klimatroniku czy innych delikatniejszych elementach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też że trochę z tym dawkowaniem przesadzili (producent), niby 1:20 jest bezpieczne, tylko nie wiem czy do tych napisów i tej "gumy" również ... A bym nie chciał narobić sobie bałaganu :)

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnych problemów 1:50 to prawie sama woda , więc mówie do przetarcia kurzu może być. 1:20 problemów też nie powinien powodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozrabiam 1:10 i jest wszystko ok. Myślę że to taki kompromis pomiędzy plastikami a np panelem klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa to to czym będziesz czyścić. Bo jeśli weźmiesz miękki pędzelek to ok a jak weźmiesz jakąś twarda szczotkę np do czyszczenia skóry to gorzej (mowie tu o klimatroniku przyciskach itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, miękki pędzelek :) Czyli 1:20 spokojnie na klimatronik i radio można zapodać. A stosował ktoś z Was wyżej wymieniony środek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...