Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

No ja stosowałem. 1:20 będzie za mało. Weź 1:10. 1:10 używam do całego wnętrza i jest wszystko oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja stosowałem. 1:20 będzie za mało. Weź 1:10. 1:10 używam do całego wnętrza i jest wszystko oki.

I też tego nilsena stosujesz tak ? Polecasz czy raczej lepiej co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat z zaciekawieniem i na wiosne na pewno spróbuje preparatów ktore polecacie bo nawet nie wiedzialem, że takowe istnieja [emoji4] Obecnie moge polecic mleczko z autolandu dla tych ktorzy nie chca wydawac za duzo na kosmetyki a nie lubia blyszczacego i lepiacego plaka. Od dawna uzywam i jest spoko a do tego jest matowy. Auto dokładnie umylem płynem do naczyń bo poprzednik tak go wyplakowal ze az swiecilo i pozniej juz tylko zawsze tym mleczkiem. Nie jest to preparat profesionalny ale moim zdaniem o niebo lepszy od plaka. Starcza na dlugo bo nie jest w szpraju a cena kolo 12zl.

006950dd5a4dd23e8deedcd54bfc69bb.jpg

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez osa_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja stosowałem. 1:20 będzie za mało. Weź 1:10. 1:10 używam do całego wnętrza i jest wszystko oki.

I też tego nilsena stosujesz tak ? Polecasz czy raczej lepiej co innego ?

Tak używam go. Miałem takie same wątpliwości co Ty. Jest spoko bo można rozcieńczać i używać do wszystkiego a przy tym jest wydajny i spełnia swoje zadanie. Możesz też myć felgi/silnik, smary również dobrze usuwa. Nawet kuchenkę w domu możesz przemyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja stosowałem. 1:20 będzie za mało. Weź 1:10. 1:10 używam do całego wnętrza i jest wszystko oki.

I też tego nilsena stosujesz tak ? Polecasz czy raczej lepiej co innego ?

Tak używam go. Miałem takie same wątpliwości co Ty. Jest spoko bo można rozcieńczać i używać do wszystkiego a przy tym jest wydajny i spełnia swoje zadanie. Możesz też myć felgi/silnik, smary również dobrze usuwa. Nawet kuchenkę w domu możesz przemyć :wink:
O to fajnie, chodzi mi głównie aby tym oblecieć trudno dostępne miejsca, typu klimatronik, radio, nawiewy, wnęki drzwi, grill z przodu, wlew paliwa itp. :). No to raczej się pokuszę :) Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez obaw. Śmiało kupuj. Cena też jest dobra w porównaniu do innych a spełnia swoje zadania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A często bym przecierasz deskę ? Czy tak raz na czas ? Ja myślę oblecieć APC, wilgotna fibra, potem poorboya NL. I za każdym razem jak się pobrudzi to powtarzać cykl czy lepiej np. APC co jakiś czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bierzącej pielęgnacji wnętrza kup sobie dedykowany detailer i wystarczy Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A często bym przecierasz deskę ? Czy tak raz na czas ? Ja myślę oblecieć APC, wilgotna fibra, potem poorboya NL. I za każdym razem jak się pobrudzi to powtarzać cykl czy lepiej np. APC co jakiś czas ?

Raczej jak użyjesz APC to ten dressing (Poorboy NL) po prostu zejdzie więc to bez sensu. Ja sprzątam auto raz na miesiąc albo raz na 6-8tyg zależy od tego czy mam czas. Powtarzam zawsze cały ten zabieg w takiej kolejności jak napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bierzącej pielęgnacji wnętrza kup sobie dedykowany detailer i wystarczy Ci.

Co masz np. na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://shiningcar.pl/pl/p/ADBL-Interior-QD-500ml/2355

To zafundowałem ojcu i jest zadowolony wcześniej miał porządnie wyczyszczone plastiki, a teraz od czasu do czasu psiknie i przetrze i efekt fajny dla oka :)

Przed aplikacją tylko kurz ściera i wszystko bez czyszczenia APC za każdym razem. Bo prawdę mówiąc jak będziesz tak co chwile walił chemie na ten kokpit to z biegiem czasu będzie się niszczył. Jakby nie patrzeć to jest jednak chemia.

Ja powtarzam zawsze , że trzeba doprowadzić coś do jak najlepszego stanu, a później poprostu systematycznie pięlegnować. Nie będziesz musiał wtedy poświęcać tyle czasu na dane czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Auto Finesse Spritz, mam tez resztke Chemical Guys Inner Clean i polecam, jako APC stosuje Auto Finesse Total Interior Cleaner.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie stężenia panowie np: plastiki zewnętrzne (grill itp.), jakie do gumy (wlew paliwa, uszczelki zewnętrzne te przy szybach) APC, oczywiście nie uszkodzi lakieru ?

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecic gtechniq matte dash

Używałem wielu środków i ten daje super matowy efekt.

Jedyny minus to cena ale i tak warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 o 13:30, maciej12312 napisał:

Ja moge polecic poorboy's natural look, ładnie pachnie, i jest bardzo wydajny. Troche drogi niesetety

Jeżeli policzysz sobie kwotę zakupu i podzielisz przez ilość aplikacji to wychodzą DOSŁOWNIE gorsze. Wg Poorboy's Natural Look mnie jeden z najlepszych produktów do wnętrza na rynku. Pozatym tego produktu możesz używać także do skóry, vinylu czy gumy a nie każdy produkt do "kokpitu" daje takie możliwości :decayed:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj użyłem Meguiars Natural Shine Protectant i niestety straszna lipa. Chyba nie nadaje się na plastiki w A4 B6. Natomiast wycieraczki przyciemnił ;) 

Czas zamówić PB Natural Look 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Nielsen Finesse dressing do plastików, satynowe wykończenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seniu001 napisał:

Ja od siebie polecam Nielsen Finesse dressing do plastików, satynowe wykończenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Za ta cene faktyczne bardzo dobry :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2017 o 15:23, rafal_z_2010 napisał:

 

Dzisiaj użyłem Meguiars Natural Shine Protectant i niestety straszna lipa

 

bo on nie daje połysku ;) jak dla mnie świetny produkt ,  plastiki i kokpit wygladaja naturalnie a nie lubie jak sa nablyszczone takze kto co woli ;) a i daje fajna powloke  zapobiega osiadaniu sie kurzu co mnie zawsze denerwowalo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...