Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie przestrzeni nóg, a moduł komfortu


Bogusz32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

prześledziłem cały temat dotyczący pakietu oświetlenia w Audi. Chciałbym wyrezać podświetlenie przestrzeni nóg w mojej B6 i chciałbym to zrobić zgodnie z fabryką bez żadnego wpinania się w światło podsufitki itp historie.

Zgodnie z instrukcją sprawdziłem jaki posiadam obecnie moduł komfortu w moim Audi i jest to:

8E0 959 433 AS

według rozpiski, aby pakiet oświetlenia nóg został obsłużony potrzebny byłby mi moduł:

8E0 959 433 BA

8E0 959 433 AT

I moje pytania są takie:

1. Czy na 100% gdy kupię jeden z dwóch wymienionych modułów pakiet oświetlenia przestrzeni nóg zostanie obsłużony ?

2. Czy mogę kupić moduły 8E0 959 433 BC, 8E0 959 433 BD (NIE POSIADAM fabrycznego alarmu, a te moduły ponoć go obsługują)

Teraz jeszcze pytania co do pakietu oświetlenia przestrzeni nóg i nie tylko:

1. Jeśli chodzi o oświetlenie drzwi (lampka ostrzegawcza czerwona + lampka biała dolna) oraz podświetlanie klamki to wpinamy się w sterowanie elektrycznymi szybami tak ?

2. Jeśli chodzi o podświetlenie przestrzeni nóg to po otwarciu drzwi kierowcy zaświeca się tylko oświetlenia "dywaniku" kierowcy? Tak?

I analogicznie jeśli chodzi o cały samochód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze musi być ori wiąska do tych bajerów co chciałbyś mieć żeby działały według twojego bez podpinania się pod lampkę podsufitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś inny się wypowie...

i odpowie na temat, a nie o ori wiązce będzie pisał kocopoły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze musi być ori wiąska do tych bajerów co chciałbyś mieć żeby działały według twojego bez podpinania się pod lampkę podsufitki

dokładnie, potrzebny moduł pod pakiet oswietlenie, wiązki z kostkami no i lampki

troche rozbierania i na koniiec adaptacja

druga wersja to kable z podsufitki i lampki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusz32 wypraszam sobie kocopoły bo moduł z pakietem oświetlenia to nie wszystko bo sterownik w drzwiach też musi być podporządkowany do pakietu oświetlenie i oczywiście te wiąski do pakietu (a jak ci się nie podoba to zmień auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o podpięciu lampek drzwi i przestrzeni nóg do krańcówek drzwi ... efekt jak ori ale bez M.K. .

Po otwarciu np. drzwi pasażera zapalą się tylko lampki po stronie otwartych drzwi .

Podświetlenie klamek podpiąć można pod podświetlenie ikonek od sterowania szybami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lampki drzwi b/cz i zrobiłem podświetlanie nóg tak ja napisałeś ale kolega wyżej a z resztom niech robi jak chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lampki drzwi b/cz i zrobiłem podświetlanie nóg tak ja napisałeś ale kolega wyżej a z resztom niech robi jak chce

Każdy robi jak uważa :wink: co do Twojego pytania najpierw spróbuj przeprowadzić operację czasem moduł komfortu przujmuje kodowanie i zadziała

Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

jeżeli nie to wszystkie które wymieniłeś MK zadziałają u Ciebie wyposażone w daną funkcję

sam ma BD a nie mam alarmu i hula :wink:

---------- Post dopisany at 00:47 ---------- Poprzedni post napisany at 00:45 ----------

bogusz32 wypraszam sobie kocopoły bo moduł z pakietem oświetlenia to nie wszystko bo sterownik w drzwiach też musi być podporządkowany do pakietu oświetlenie i oczywiście te wiąski do pakietu (a jak ci się nie podoba to zmień auto)

Sterownik w drzwiach ?? potrzebny tylko MK ni i kabelki które przez które poleci prąd :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcino87 - dzięki, że odpowiedziałeś. Własnie potrzebowałem osoby, która robiła to u siebie i potwierdza to co wyczytałem na forum. Temat był założony w celu upewnienia się, czy wszystko będzie grało.

Czytałem właśnie o tym, że moduły czasem przyjmują kodowanie, a czasami nie. Dla bezpieczeństwa zakupiłem odpowiedni moduł ;-)

Dzięki także za odpowiedź odnośnie modułów BC i BD. Zakupiłem ten z końcówką BC i pisałem tylko w celu upewnienia się jak to się ma do braku posiadania alarmu w samochodzie, a te moduły mają właśnie na celu jego obsłużenie.

Kazik 123:

Piszę wyraźnie, że chcę zrobić tak jak było fabrycznie. Nie interesowało mnie podpinanie się pod lampkę podsufitki i tego typu historie, bo z tego co się orientuje to gdy otworzysz jedne drzwi podświetlenie nóg będzie zapalać się w całym samochodzie. A jeśli chodzi o oświetlenie przestrzeni wsiadania do samochodu, oraz lampki ostrzegawczej po otwarciu drzwi, moduł komfortu nie ma nic do tego, nie jest też potrzebny jakiś sterownik w drzwiach o którym pierwszy raz słyszę i Marcin chyba też ;)-)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę dodać, że u siebie też zmieniałem moduł MK, aby wyrezać podświetlenie nóg, zrobiłem wszystko jak w fabryce i wcale dużo roboty z tym nie ma. Jesteś z Krakowa więc myślę, że możemy to jakoś ogarnąć. Generalnie z MK ciągniesz masy(-) do poszczególnych lampek i podłączasz do nich prąd (+), następnie kodowanie MK i działa. W dziale FAQ jest wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...