Skocz do zawartości
IGNOROWANY

glut pod korkiem


andzia883

Rekomendowane odpowiedzi

u mojego taty w a3 1.6+ lpg dzisiaj wyszła taka sprawa, że gdy sprawdzał dzisiaj poziom oleju okazało sie ze na bagnecie nie ma nic, a jak odkrecil korek to pod spodem byla taka maz glutowata. Dzwonilam do mechanika i powiedzial ze to przez to, ze autem sie malo jezdzi (6km dziennie) to silnik sie nie nagrzewa prawidlowo i para sie skrapla i z oleju robi sie wlasnie takie cos. Radzil zeby dolac olej i zrobic silnikiem ok 150 km tylko troche mu pocisnac i to powinno sie wyczyscic samo. Co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nic takiego, mechanik ma racje. Myslalem ze moze to oznaka wydmuchanej uszczelki pod glowica,, ale niech jezcze ktos lepiej obeznany w temacie sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolac oleju i tata niech od czasu do czasu docisnie pedal gazu . Mechanik mial racje . W skrajnych przypadkach ten budyn moze zapchac odme a wtedy olej wyleci bagnetem albo wydmuchnie uszczelke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem teraz na innym forum ze to przez jazdę na nie dogrzanym silniku no i mechanik ma racje bo pisze ze to znika po przejechaniu 50km..a najgorszy temat to może być uszczelka pod głowicą..tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh to doscinac to ja musze on jakos jezdzi powoli

---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

ale zastanawi mnie jedno gdzie jest reszty olej???? bo bagnet jest suchy czyzby ta maź wszystki olej miala w sobie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k i już po oleju:whistling:

Nie ma nigdzie wycieku? jak by wciągnął tyle oleju to może to jest 2 suw:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k i już po oleju:whistling:

Nie ma nigdzie wycieku? jak by wciągnął tyle oleju to może to jest 2 suw:grin:

:polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma duży przebieg? Jeździ na odpowiednim oleju? Jaki kolor spalin i zapach?

Przed wymianą oleju nie ubywało? Wymieniany był na taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg niby 180tys hmmmm jaki olej wczesniej byl lany? tego nie wiem nie bylo zadnej info dlatego mechanik wlal mobil 10w40 co do spalin rano przy odpaleniu kolor spalin jest bialy zapach tez taki jak u mnie w a4. A co do tego czy przed wymiana oleju nie ubywalo? nie wiem bo wczesniej ktos inny nim jezdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze juz dawno odme zapchało i wywaliło ci poprostu olej.musisz sam do tego dojsc. troche to dziwne bo ja swoim robie dziennie 8 km w obie strony i takiego czegos pod korkiem nie mam. a przebieg 330tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w czasie jazdy i tez nic bys nie zobaczyła. mialem tak u siebie w poprzednim aucie. wywaliło i nawet oznak nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...