Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa pompa hamulcowa


Hardjack

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna nowej pompy hamulcowej. Chciałbym się dowiedzieć, czy wystarczy wymienić samą pompę, czy poza nią coś jeszcze żeby było tak jak trzeba? Mam nowe tarcze i klocki, wszystko odpowietrzone, sprawdzone i hamulce są słabe. Nie ma możliwości ostrego hamowania, a jeździłem nie jedną B5 i w niektórych hamulce były naprawdę dobre. U siebie nacisnę kilka razy pedał hamulca i ciągle wchodzi w podłogę, nie ma czegoś takiego żeby zrobił się tak twardy że nie można by było go wcisnąć głębiej. Rozmawiałem z jednym mechanikiem to mi powiedział że najlepiej byłoby jeszcze wymienić pompę ABS-u? Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaman. Nic nie trzeba wymieniac tylko porzadnie odpowietrzyc blok ABS i tylne hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał na 100% wchodzi w podłogę? jego skok kończy się na tej samej wysokości co pedał sprzęgła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kończy się na tej samej wysokości co pedał sprzęgła, powiedziałbym że jest tak jak ma być ale mam też Mondeo i tam po kilku naciśnięciach pedał robi się twardy. Dev masz jakiś sposób na odkręcanie odpowietrzników? Są dość mocno zardzewiałe (żeliwne zaciski :kwasny:) Podejrzewam, że u mnie w mieście musiałbym długo szukać gościa który by potrafił odpowietrzyć pompe ABS. W jaki sposób to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc szczotka druciana i zalej płynem hamulcowym odpowietrzniki dookoła

poczekaj ze dwa trzy dni codziennie je podlewajac ze strzkawki

długa nasadka 11 i poruszaj lewo prawo, bez problemu powinny puscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...