Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usunięcie nalotu z felgi (nie osadu z pyłu hamulcowego)


wszary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebna Wasza pomoc w temacie!!! Nie znam się za bardzo felgach stąd mój post.

Posiadam takie felgi jak poniżej i tu zamieściłem zdjęcie sztuki z zapasu, czyli praktycznie nówka.

IMG_20130412_175902a.jpg

W miejscach zaznaczonych strzałkami felga jest polerowana (i tego właśnie nie jestem do końca pewien) lub lakierowana. Jeżeli ktoś może mi powiedzieć co to dokładnie jest to będę wdzięczny.

Niestety komplet, który jest używany jako koła letnie już się tak nie świeci :cry: Jak kupowałem auto, to felgi już posiadały w tych "polerowanych" miejscach nalot tak jak na zdjęciach poniżej

IMG_20130412_180105.jpg

IMG_20130412_180117.jpg

IMG_20130412_180334.jpg

Jako, że w tamtym okresie nie miałem w głowie zajęcia się tym, ponieważ na świat rwał się mój synek :cheesy:, tak na tą wiosnę postanowiłem coś z tym zrobić.

Zakupiłem takie oto preparaty, ale nie jestem do końca przekonany czy jest to dobry wybór akurat do felg...

IMG_20130412_181715.jpg

IMG_20130412_181733.jpg

Teraz pytanie, czy w ogóle dam radę usunąć te plamy samemu, czy muszę gdzieś oddać felgi do renowacji? Czy te środki, które posiadam są w stanie mi pomóc, czy ktoś może polecić coś innego?

Dzięki za wszelką pomoc w temacie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę.

Tylko wcześniej przetrzyj papierem wodnym 800,1200,1500 i potem pasta.

Tempo się nie nada bo to tylko nabłyszczająca.

Ja używam do polerki Autosol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę.

Tylko wcześniej przetrzyj papierem wodnym 800,1200,1500 i potem pasta.

Tempo się nie nada bo to tylko nabłyszczająca.

Ja używam do polerki Autosol.

fidotp, dzięki za szybką odpowiedź!

Co do tego papieru to masz na myśli użycie jednego rodzaju ze wskazanych, czy wszystkich trzech w takiej kolejności? Może to głupie pytanie ale nie znam się na tym.

Czy zamiast tego Autosolu mogę użyć tej pasty Sonaxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich papierow po kolei dla uwiecznienia mozesz na koncu jeszcze uzyc 2000 :decayed: Pasty mozesz uzyc tego Sonaxa, jednak jak kolega wyzej polecam tego Autosola, z ktorego sam korzystalem :wink: Zreszta jak juz masz to mozesz sprobowac, efektu nie bedzie to kupisz Autosola:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierki już kupione :D dzisiaj zabieram sie za pierwszą felge. Z wieczorka dam znać jak idzie.

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:41 ----------

No i za 2,5 godziny zrobiłem papierem 800 tylko 3 szprychy z 5 :kwasny: , a gdzie jeszcze 1200 i 1500!?

Ale do rzeczy. Poniżej zdjęcie tego jak to czyściłem w porównaniu do miejsca, które nie było wyczyszczone

IMG_20130413_180900.jpg

Mam wrażenie, że to lustro na tych felgach to jest lakier i cholera nie wiem czy przypadkiem tego nie zdzieram... Jednak może się mylę i tu mam pytanie czy po użyciu wszystkich tych papierków i zrobieniu polerki z powrotem uzyskam takie lustro?

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:06 ----------

Ciekawe informacje. Wynika z tego że potrzebowałbym tą kostkę PP-40 do polerowania zwierciadlanego. Rozmawiałem też dzisiaj z kolegą lakiernikiem i powiedział mi, że w Castoramie można kupić pastę polerską, którą można zrobić polerkę na lustro.

Czy takie lustro można uzyskać polerując ręcznie? Czy raczej jest wskazana jakaś maszynka?

---------- Post dopisany at 21:27 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

Tutaj znalazłem jeszcze aukcje, gdzie felgi są bardzo podobne do moich (jak nie te same). Rozumiem, że felga ta jest polerowana tak jak u mnie...

Felgi 18" 5x112 AUDI A4 A6 A8 VW WYPRZEDAZ (3144992606) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety polerka to żmudna robota,tym bardziej ręczna (mechanicznie idzie to o wiele szybciej).

Im bardziej się postarasz tym efekt lepszy.

Co do pasty to filc na polerkę i jazda.Tylko ostrożnie z obrotami bo możesz przypalić.

Fele fabryczne po polerce mogły być pociągnięte klarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dziś czyściłem moje zimówki i było masakrycznie dużo żółtego osadu na felgach i tak jakby wżery aż były bo wodą z płynem nic nie dawało i pomogła właśnie pasta TEMPO i szorstka gąbka i troszkę wody, felgi wyglądają jak nowe, wyczyściłem nie tylko z zewnątrz ale i od środka i na prawde byłem bardzo miło zaskoczony efektem, później dobrze spłukać wodą i wytrzeć na sucho, możesz spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli felgi były fabryczne to na 100% były pociągnięte klarem, jeśli zedrzesz klara i wypolerujesz to zapomnij o myciu felg jakąkolwiek chemią bo zaraz Ci zaśniedzieją

---------- Post dopisany at 23:02 ---------- Poprzedni post napisany at 22:59 ----------

Najlepiej zainwestuj w kółko z rzepem do szlifierki lub wiertarki, kup tarczki z papierem i ogień bo ręcznie to masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym nie narobił sobie przez to więcej problemów...:-/

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany 18-04-2013 at 13:20 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2013 at 11:10 ----------

No fele prawie już skończone, tzn. samym papierem :-) jeszcze polerka....może się dzisiaj wyrobię :-)

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

No to finito!!!! Zeszło czasu trochę ale warto było!!!! Szału nie ma ale jest lepiej, niż jak były te naleciałości.

IMG_20130418_180319.jpg

IMG_20130418_180338.jpg

Teraz jeszcze do wulkanizatora na zmianę, potem mycie i jeszcze raz polerka :-) Do polerki użyłem pasty K2 Aluchrom.

Dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...