Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Różna szerokość opon na aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, chyba już wreszcie przyszła ta wiosna więc czas na opony. Mam dylemat ponieważ letni zestaw mam 225/45 R17

i na ładnych drogach super, tylko tych ładnych dróg to u nas nie za dużo. Dążę do tego że na dużych koleinach niestety przy tej szerokości ( przynajmniej u mnie ) trzeba mocno trzymać kierownicę. Zimówki mam dużo węższe i ta sytuacja nie występuje na obojętnie jakiej drodze.

Mam 2 opony na przodzie już na 100% do wymiany i wpadłem na pomysł żeby z tyłu zostawić te 225/45 a z przodu założyć np. 205/45

I moje pytania:

czy ten zabieg poprawi prowadzenie auta po koleinach?

czy będzie widać dużą różnice w wyglądzie kół na aucie?

jak ogólnie widzicie mój pomysł, pomoże, czy nie kombinować i kupić takie same jak były?

Opublikowano

Jeżeli na tył zakładasz 225/45r17 to węższym odpowiednikiem dla przodu będzie 205/50r17 ( obwód koła pozostaje prawie taki sam ). Jeżeli nie masz quattro to bez problemu możesz zakładać różne szerokości i wysokości opon.

Opublikowano
  • Autor

ale czy poprawi to prowadzenie auta w koleinach i czy nie będzie się wizualnie mocno różniło?

Opublikowano

przod bedzie jechał ok... ale tył dalej będzie pływał...

i wizualnie róznica będzie... masz tą sama wysokośc a szerokosc inna... logiczne :wink:

Opublikowano
  • Autor

czyli kierownicą na koleinach szarpać nie powinien, tak?

a jeśli zrobię tak jak radzi kolega Pawel_M czyli z tyłu 225/45 a z przodu 205/50 to nie będzie rażącej różnicy w wysokości opon?

Opublikowano

rażącej nie bedzie bo zniwelujesz wysokość szerokością...

ale lekka roznica będzie...

Opublikowano
  • Autor

No a co z tym prowadzeniem, bo na tych 225 i długiej trasie po kiepskiej drodze to trochę męczące jest. Ale jak ten mój pomysł nic ma na to nie pomóc to wolę zostawić jak jest.

Opublikowano

a jaką masz szerokosc felgi.?

Opublikowano

z tym zakladaniem roznych wysokosci tak bym nie szalal, co na to ABS ?

Opublikowano
  • Autor
a jaką masz szerokosc felgi.?

moje felgi: 7,50x17,00 ET:38

Opublikowano

225 na 7,5 to troche moim zdaniem szeroko... 205 albo 215 na 45 było by idealnie

Opublikowano
225 na 7,5 to troche moim zdaniem szeroko... 205 albo 215 na 45 było by idealnie

Spokojnie 225/45 zakładasz na felgę o szerokości 7.5j i wszystko jest ok. Różnica między 225/45 a 205/50 wynosi po obwodzie -2.5mm więc różnica żadna. Abs-u już w to nie mieszajmy abs będzie pracował prawidłowo. Różnica w prowadzeniu auta na węższej oponie z przodu a szerszej z tyłu na pewno będzie bo przód jest cięższy i bardziej dociskany do podłoża niż tył. Ale nikt Tobie nie odpowie jednoznacznie że nie będzie lub będzie tak samo pływał jak na szerszej oponie. Wszystko zależy od przyzwyczajenia i stylu jazdy. Miałem takie opony ( 225/45 ) u siebie i mi auto w koleinach nie pływało a po dziurach jeździłem nie zwracając na nie uwagi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.