Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki notebook - do 3000zł + kombajn Brother?


Jakiej marki notebook?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki notebook?

    • HP
      15
    • Dell
      14
    • Asus
      21
    • Sony
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Metro możesz się pozbyć :) Win8 jest wydajniejszy od Win7.

Jak testowaliśmy Win8 to zaobserwowaliśmy coś zupełnie innego. No, ale teraz nawet nie mam zamiaru sięgać po Win8 bo już nie mam dostępu do legalnych dystrybucji.

Łajno - rozumiem, że ten kafelkowy pulpit? Po kliknieciu na przycisk windows pokazuje się drugi pulpit "normalny" :wink:

Marcin miałem kiedyś multiinstalke win, przy instalacji wybierałeś, który system ma się zainstalować. Muszę reinstal na netbook`u machnąć z pen`a. Kojarzysz może ten temat pliku multiinstal? Tutaj z legalnością już trochę mniej :decayed:

---------- Post dopisany at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany at 17:07 ----------

Dotykowego mało kto będzie miał, pomyłką moim zdaniem jest praca dystrybutorów - bo to oni proponują Win8 bez ekranu dotykowego :kwasny:

Łajno, nie łajno, no kupa straszna jak system od początku odstrasza. Jest ok dla kogoś komu się nie spieszy w użytkowaniu. Ja potrzebuję zainstalować i dalej pracować a nie tygodniami zastanawiać się gdzie co się podziało. Przesiadać się jednak nie przesiądę a jeśli nawet to na pewno nie przez najbliższy dłuższy czas.

System IDEALNY dla dotykowego działania wciskany na siłę w laptopy z touchpadem? No to nie tędy droga. To tak jakby mieć androida na jakimś telefonie sprzed ery tego softu.

A takiej instalki na oczy nie widziałem, ale tych nLitów i innych programów produkujących instalki jest trochę, więc wierzę, że takie coś można zrobić.

---------- Post dopisany at 21:36 ---------- Poprzedni post napisany at 19:01 ----------

Zeszliśmy trochę z tematu pisaniem o Windowsach czy sterownikach.

Powróciłem do sedna, czyli do czego tak właściwie potrzebny jest nowy:

Witam,

1. Lapka potrzebuję na własny użytek, podstawowe programy, outlook, excel, opera, czasami skype. podstawowe programy biurowe

2. Koniecznie z klawiaturą numeryczną!

3. Matryca nie więcej niż 15,9";

4. System Win 7;

Do takiej podstawowej/standardowej pracy starczy spokojnie taki:

HP Pavilion g6-2320sw - Mediaexpert.pl

Zestarzeje się tak samo szybko jak taki 2x droższy ;)

Byle nie na AMD, ostatnio coś popsuły się i nie wiem czy powróciła jakość sprzed lat. A w podobnej cenie są porządne Intele.

Zawsze można szukać bez systemu. Będzie taniej a wtedy można osobno kupić Win7.

btw. Jak chcesz Operę to po co ci Outlook. Opera równie dobrze radzi sobie jako klient mailowy.

---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 21:36 ----------

Ale oczywiście jak budżet masz duży to zawsze można pójść w lepszy sprzęt.

Niestety zestarzeje się tak samo szybko jak słabszy, ale .... hmm, zabrakło mi argumentów. Możesz to bierz lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przerzucam tony maili, załączników, potwierdzeń i czego tam dusza nie zapragnie. Wybór padł na HP, co do modelu będzie jeszcze trochę rozkminy. Nie mniej dzięki za sensowne info i podpowiedzi! Co praktyk to praktyk! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyk, ale wymuszony :grin: :grin::grin::grin::grin::grin::grin:

Że tak powiem, mam dwa zawody XD wymuszony na mnie za gówniarza - informatyk i to co chciałem - inż. drogowa. (Ktoś jakieś oferty pracy ma to chętnie przyjmę, nawet ogólnobudowlane :naughty: )

I teraz mnie włażą na ambicję i mówią "Ty jesteś informatyk, no weź zobacz mi kompa. Ty się znasz. No weź. Co, Ty nie dasz rady?"

A taki ze mnie (na dzień dzisiejszy) informatyk jak ze zdającego kurs na prawo jazdy mechanik samochodowy.

A jeszcze najgorsze jak każą bawić się w instalowanie od nowa systemu. No ja wiem, że to tylko klikanie DALEJ, DALEJ ITD ITD, ale jakoś to przeraża ludzi a mnie nudzi :kwasny: Za piwo człowiek zrobi wszystko dla przyjaciół XD

Po prostu nie boję się grzebać nawet w laptopach czy innych nowych sprzętach pomimo ich zbitej budowy. Jak były stacjonarki to było łatwiej, ale mało kto dziś trzyma szafę, chyba tylko znajomi informatycy bo mają tam żylety nie kompy, ale oni radzą sobie sami.

Można powiedzieć, że na stojąco się do środka wchodziło. A teraz, kurcze, lupa, penseta. Niedługo to mikroskop zakupię chyba.

Z góry im mówię, że jak coś popsuję to moja wina nie będzie i robię to na ich odpowiedzialność :wink:

Do dziś mam 100% skuteczność (a dużo tego sprzętu było, od komputerów wszelakiej maści po sprzęt fotograficzny i w tym m.in. obiektywy) i oby tak zostało. Tylko jeden pacjent mi zszedł. Już dopalająca się karta graficzna w lapku. Właściciel lubił trzymać na łóżku kompa i chłodzenia od spodu nie miał. Jemu przestał działać. Ja rozebrałem sprawdziłem, złożyłem. Zadział na zew. monitorze a po chwili nawet na własnym. Oddałem, pochodził jeszcze dzień bo leń nie wziął do serca mojej rady :grin::grin::grin:

Koniec chwalenia się.

To ja tylko czekam na informację w tym wątku co ostatecznie kupiłeś i ile to wyniosło. Może sam się pokuszę na coś nowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że max do 2 tygodni coś już będę miał na pokładzie. Pójdzie z łajnem 8:decayed: Dam znaka, może wrzucę jakąś krótką recenzję dla potomnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam drugiego lapka lenovo. Teraz mam serie z czyli obudowa cala aluminiowa. Innego laptopa nie chce. Parametry wystarczajace a jakosc wykonania duzo lepsza wg mnie niz asus i acer np.

Sent from my MB525 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałem Della, Asusa i obecnie używam MSI GT780DX. Każdy mogę polecić. Jeżeli chodzi o wykonanie notebooków to obecnie Asus, Hp, Lenowo, Dell, Msi stoją na bardzo podobnym poziomie, ale parę lat do tyłu było widać przepaść między niektórymi producentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...