Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Błąd 17965 a kierownice turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

błąd 17965 z tego co czytałem może mieć związek z zapieczonymi kierownicami w turbo. Moje pytanie to czy jeśli by były zapieczone to wchodziłby w błąd na każdym biegu powyżej 3000 obrotów a nie jak u mnie na 5 biegu powużej 3500 powyżej 120km/h

czy bardziej stawiać na N75?

Opublikowano

nie ma na to reguly ...

Opublikowano

nie ma na to reguly ...

Logi! :wink4:

Opublikowano

Dawaj logi, bo może być nieciekawie. Mówię poważnie bo też to przechodziłem :gwizdanie:

Opublikowano

Dawaj logi, bo może być nieciekawie. Mówię poważnie bo też to przechodziłem :gwizdanie:

A nie było 0575? :wink4:

Opublikowano

Było tylko to:

Control Module Part Number: 038 906 019 JL

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG 1519

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 63251

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Opublikowano

Czujnik cisnienia doladowania.

Tyle ja -reszta :szukaj: np.MOZILLA :wink4:

POZDRAWIAM

Opublikowano

Czujnik cisnienia doladowania.

Tyle ja -reszta :szukaj: np.MOZILLA :wink4:

POZDRAWIAM

Trochę się pospieszyłeś, chyba :cool1: To nie był czujnik :naughty:, tylko turbo. Zapieczone kierownice, przeladowanie, w ostatecznosci pusciły uszczelnienia. W przypadku kolegi jacod jest to samo, ale musi zrobic logi żeby potwierdzić.

Opublikowano

Czujnik cisnienia doladowania.

Tyle ja -reszta :szukaj: np.MOZILLA :wink4:

POZDRAWIAM

Trochę się pospieszyłeś, chyba :cool1: To nie był czujnik :naughty:, tylko turbo. Zapieczone kierownice, przeladowanie, w ostatecznosci pusciły uszczelnienia. W przypadku kolegi jacod jest to samo, ale musi zrobic logi żeby potwierdzić.

Masz racje, może troche się pospieszyłem.

Poczekajmy na logi!?

PS. kolega pisze że brak 0575!

Opublikowano

0575 nie jest wyznacznikiem .... sa inne kody bledow swiadczace o problemach z utrzymaniem prawidlowego doladowania .... :wink4: [przyklad wyzej :naughty:]

Opublikowano
  • Autor

niestety nie mam wlasnego VAGa ale postaram się u mechanika sprawdzić czy turbo prawidłowo działa. Dzięki za popdowiedzi.

A i jeszcze jedno da rady samemu wymienić N75 czy trzeba zciągać chłodnice i takie tam (jaki jest zbliżony koszt wymiany)

Opublikowano

A i jeszcze jedno da rady samemu wymienić N75 czy trzeba zciągać chłodnice i takie tam (jaki jest zbliżony koszt wymiany)

Nic nie rob dopoki nie zrobisz logów. Wydasz tylko niepotrzebnie pieniądze, i albo trafisz, albo nie. Jaki jest przebieg tego avf'a i czy masz zapocony olejem egr?

Opublikowano
  • Autor

przebieg 240tys Zawór EGR czyściłem i zauważyłem że czarny popychacz sterujący przepływem w EGRrze się nie rusza (tzn wymieniałem rurki i okazało się że ktoś ułamał plastikowego bolca w nim, zakleiłem to porządnie ale nie widze aby się ruszał)

Opublikowano

przebieg 240tys Zawór EGR czyściłem i zauważyłem że czarny popychacz sterujący przepływem w EGRrze się nie rusza (tzn wymieniałem rurki i okazało się że ktoś ułamał plastikowego bolca w nim, zakleiłem to porządnie ale nie widze aby się ruszał)

Przebieg dosc spory, wiec turbo jak najbardziej podejrzane. Ten popychacz sluzy do gaszenia silnika, wiec nie bedzie sie ruszał w trakcie pracy silnika :gwizdanie: Jesli pojawil Ci sie 17965 i nie masz mozliwosci zrobienia logów, to jak najszybciej jedz na czyszczenie turbiny do dobrego zakladu. Uratujesz turbo i jeszcze troche polatasz bez niemilej niespodzianki.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam. Podepne sie do watku kolegi. Mam ten sam problem. Turbina przeladowuje mi po ponad 4 tys obrotow odlacza sie turbo. Logi robilem ostatni jakos 3 miesiace temu wtedy wszystko bylo ok, problem nagle pojawil sie podczas mrozow. Mam pytanko czy to oznacza juz poczatek konca turbiny (cisnienie od 1800 obrotow do 2500 jest bardzo duze okolo 2900 mbar gdzie powinno byc maks 2500 log dynamiczny grupa 11)?? Czy tez mrozy tak dzialaja na sprezarke? 2 pytanie chcialbym zabrac sie za czyszczenie sam mam jakies tam pojecie o mechanice i pokrecic troche lubie, czy lepiej oddac to zakladu zajmujacego se czyszczeniem turbin.

Opublikowano

Bez logow bladzimy po omacku...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.