Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zdechło sprzęgło b5


Gość donuska90

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kangur o którym pisaliście wcześniej dzieje się na zimnym silniku również? Bo mi auto szarpie po długiej jeździe ruszając z miejsca przód/tył i tylko wtedy bo jak jadę czy zmieniam biegi to nie szarpie nic a biegi wchodzą lekko.

Szukam feleru w swoim 1Z ale to może nie sprzęgło bo mam inne problemy ale to już chyba z układem paliwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Ale kangur o którym pisaliście wcześniej dzieje się na zimnym silniku również? Bo mi auto szarpie po długiej jeździe ruszając z miejsca przód/tył i tylko wtedy bo jak jadę czy zmieniam biegi to nie szarpie nic a biegi wchodzą lekko.

Szukam feleru w swoim 1Z ale to może nie sprzęgło bo mam inne problemy ale to już chyba z układem paliwowym

u mnie to samo też zaczyna szarpać po dłuższej jeździe i jak ruszam w przód czy w tył tak wiesz - delikatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na ten temat.Gorący silnik i kangur, to nic innego jak padnięte sprzęgło.Nie ma co kombinować. Jest jeszcze czas przed letnimi wojażami a latem są korki które tego nie wybaczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No silnik napiernicza jak dziki gdy tak trzęsie przy ruszaniu :kwasny: aż budą trzęsie :kwasny: hmmmm dziwne że to ma być sprzęgło skoro na zimnym i trochę nagrzanym silniku nic się nie dzieje :eusathink: zawsze myślałem że padające sprzęgło szwankuje niezależnie od temp. silnika bo biegi wchodzą mi normalnie.

Musze mieć pewność bo sprzęgło nie kosztuje 100zł więc narazie muszę się umówić z kolegą na kompletne logi i diagnostykę żeby wykluczyć układ paliwowy bo jest opcja że nastawnik pompy a mianowicie jego styki czasami powodują takie wariacje :facepalm:

---------- Post dopisany at 23:22 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

jak się pożądne zastanowię to auto jak je kupiłem szarpało po naprawdę baaaaardzo długiej jeździe a teraz po 3 latach potrafi szarpać przy jeździe po mieście

żadko jeżdżę w trasy więc spokojnie nie katowałem poduszek silnika :decayed: bo do szarpania doprowadzałem sporadycznie :wink:

Donuska mi delikatnie nie szarpie. Jak bez gazu ruszam to szarpie strasznie a jak dam sporo gazu to szarpanie słabnie dlatego myśle że to układ paliwowy jest do sprawdzenia bo sprawdzenie sprzęgła to już większa ingerencja niż podpięcie VAG'a i sprawdzenie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza po rozgrzaniu " klei się" do docisku i kola zamachowego nawet po delikatnym dociśnięciu. Przerabiałem to w ubiegłym roku. Wymieniłem sprzęgło kpl. i spokój.Winę za ten stan prawdopodobnie ponosi docisk sprzęgła ale po rozmowie z mechanikiem uznaliśmy ,że należy wymienić całość i w najbliższym okresie tam już nie zaglądać.Dodam jeszcze ,że warto pokusić się o ocenę uszczelnień skrzyni biegów i wału napędowego. W końcówce wału występuje też takie małe łożysko igiełkowe. Nie jest drogie ale powinno wytrzymać przynajmniej przebieg nowego sprzęgła. warto i je wymienić. Nie sugerujcie się podpowiedziami ekspedientów w sklepach motoryzacyjnych bo nie zawsze wiedzą co sprzedają. Ostatnio jak kupowałem kpl. rozrządu i poprosiłem o nowe śruby to robili duże oczy i dali do zrozumienia ,że nikt wcześniej tego nie kupował. Luk to dobry wybór .

A co do wątpliwości czy to czasem nie wina układu paliwowego to tylko podpowiem ,że prawie codziennie rozgrzewacie auto do pełnej temp. roboczej i jest gitara a tylko po długiej jeździe i przegrzaniu elementów sprzęgła zaczyna się "kangurek" przy ruszaniu. Tak jak byście nie umieli delikatnie i płynnie ruszyć. Następne przełożenia nie stanowią problemu.

Elementy sprzęgła dokręcamy na klej i kluczem dynamometrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna odpowiedz :wink: cały czas myśle nad tym sprzęgłem i ewentualnie zmienię na Luk'a ale kurde zaś ładuj kasę w naprawy tego parcha :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
No silnik napiernicza jak dziki gdy tak trzęsie przy ruszaniu :kwasny: aż budą trzęsie :kwasny: hmmmm dziwne że to ma być sprzęgło skoro na zimnym i trochę nagrzanym silniku nic się nie dzieje :eusathink: zawsze myślałem że padające sprzęgło szwankuje niezależnie od temp. silnika bo biegi wchodzą mi normalnie.

Musze mieć pewność bo sprzęgło nie kosztuje 100zł więc narazie muszę się umówić z kolegą na kompletne logi i diagnostykę żeby wykluczyć układ paliwowy bo jest opcja że nastawnik pompy a mianowicie jego styki czasami powodują takie wariacje :facepalm:

---------- Post dopisany at 23:22 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

jak się pożądne zastanowię to auto jak je kupiłem szarpało po naprawdę baaaaardzo długiej jeździe a teraz po 3 latach potrafi szarpać przy jeździe po mieście

żadko jeżdżę w trasy więc spokojnie nie katowałem poduszek silnika :decayed: bo do szarpania doprowadzałem sporadycznie :wink:

Donuska mi delikatnie nie szarpie. Jak bez gazu ruszam to szarpie strasznie a jak dam sporo gazu to szarpanie słabnie dlatego myśle że to układ paliwowy jest do sprawdzenia bo sprawdzenie sprzęgła to już większa ingerencja niż podpięcie VAG'a i sprawdzenie wszystkiego

wiesz, ja zauważyłam że jak np. próbuję się wcisnąć w jakieś miejsce na parkingu i ruszam na "pół sprzęgle" to też szarpie jak szalony.. a jak ruszam tak wiesz "normalnie" z dodaniem gazu np. z podwórka to też tylko lekko sie zatrzęsie :)

w każdym razie już jestem nastawiona mentalnie na wymianę sprzęgła. kiedyś :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No silnik napiernicza jak dziki gdy tak trzęsie przy ruszaniu :kwasny: aż budą trzęsie :kwasny: hmmmm dziwne że to ma być sprzęgło skoro na zimnym i trochę nagrzanym silniku nic się nie dzieje :eusathink: zawsze myślałem że padające sprzęgło szwankuje niezależnie od temp. silnika bo biegi wchodzą mi normalnie.

Musze mieć pewność bo sprzęgło nie kosztuje 100zł więc narazie muszę się umówić z kolegą na kompletne logi i diagnostykę żeby wykluczyć układ paliwowy bo jest opcja że nastawnik pompy a mianowicie jego styki czasami powodują takie wariacje :facepalm:

---------- Post dopisany at 23:22 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

jak się pożądne zastanowię to auto jak je kupiłem szarpało po naprawdę baaaaardzo długiej jeździe a teraz po 3 latach potrafi szarpać przy jeździe po mieście

żadko jeżdżę w trasy więc spokojnie nie katowałem poduszek silnika :decayed: bo do szarpania doprowadzałem sporadycznie :wink:

Donuska mi delikatnie nie szarpie. Jak bez gazu ruszam to szarpie strasznie a jak dam sporo gazu to szarpanie słabnie dlatego myśle że to układ paliwowy jest do sprawdzenia bo sprawdzenie sprzęgła to już większa ingerencja niż podpięcie VAG'a i sprawdzenie wszystkiego

wiesz, ja zauważyłam że jak np. próbuję się wcisnąć w jakieś miejsce na parkingu i ruszam na "pół sprzęgle" to też szarpie jak szalony.. a jak ruszam tak wiesz "normalnie" z dodaniem gazu np. z podwórka to też tylko lekko sie zatrzęsie :)

w każdym razie już jestem nastawiona mentalnie na wymianę sprzęgła. kiedyś :grin::wink:

czyli objawy jak u mnie :facepalm: tego się bałem że sprzęgło się skończy :facepalm: dobrze że robocizne wykonam sam z ojcem bo to stary mechanior ale sprzęgło mnie szarpnie za portfel :kwasny: ale i tak posprawdzam układ paliwowy bo coś jeszcze mi nie pasi w moim 1Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
No silnik napiernicza jak dziki gdy tak trzęsie przy ruszaniu :kwasny: aż budą trzęsie :kwasny: hmmmm dziwne że to ma być sprzęgło skoro na zimnym i trochę nagrzanym silniku nic się nie dzieje :eusathink: zawsze myślałem że padające sprzęgło szwankuje niezależnie od temp. silnika bo biegi wchodzą mi normalnie.

Musze mieć pewność bo sprzęgło nie kosztuje 100zł więc narazie muszę się umówić z kolegą na kompletne logi i diagnostykę żeby wykluczyć układ paliwowy bo jest opcja że nastawnik pompy a mianowicie jego styki czasami powodują takie wariacje :facepalm:

---------- Post dopisany at 23:22 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

jak się pożądne zastanowię to auto jak je kupiłem szarpało po naprawdę baaaaardzo długiej jeździe a teraz po 3 latach potrafi szarpać przy jeździe po mieście

żadko jeżdżę w trasy więc spokojnie nie katowałem poduszek silnika :decayed: bo do szarpania doprowadzałem sporadycznie :wink:

Donuska mi delikatnie nie szarpie. Jak bez gazu ruszam to szarpie strasznie a jak dam sporo gazu to szarpanie słabnie dlatego myśle że to układ paliwowy jest do sprawdzenia bo sprawdzenie sprzęgła to już większa ingerencja niż podpięcie VAG'a i sprawdzenie wszystkiego

wiesz, ja zauważyłam że jak np. próbuję się wcisnąć w jakieś miejsce na parkingu i ruszam na "pół sprzęgle" to też szarpie jak szalony.. a jak ruszam tak wiesz "normalnie" z dodaniem gazu np. z podwórka to też tylko lekko sie zatrzęsie :)

w każdym razie już jestem nastawiona mentalnie na wymianę sprzęgła. kiedyś :grin::wink:

czyli objawy jak u mnie :facepalm: tego się bałem że sprzęgło się skończy :facepalm: dobrze że robocizne wykonam sam z ojcem bo to stary mechanior ale sprzęgło mnie szarpnie za portfel :kwasny: ale i tak posprawdzam układ paliwowy bo coś jeszcze mi nie pasi w moim 1Z

wiesz, nic nie jest wieczne :P

ciesz się,że dwumasy nie masz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie miało któreś z was tak że na biegu jałowym po lekkim wciśnięciu sprzęgła czy to na zimnym czy na gorącym sprzęgle czuć było wibracje na pedale sprzęgła? Bo się zastanawiam czy to może tylko wibracje od silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
a właśnie miało któreś z was tak że na biegu jałowym po lekkim wciśnięciu sprzęgła czy to na zimnym czy na gorącym sprzęgle czuć było wibracje na pedale sprzęgła? Bo się zastanawiam czy to może tylko wibracje od silnika

U mnie występuje taka sama sytuacja. Też się zastanawiałam dlaczego i od czego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Tak ma być :wink:

Rozwin temat :D

Bo mi sie wydaje ze wcześniej,zanim "kangur" zaczął być odczuwalny,to nie było tych wibracji na pedale sprzęgła. Ale nie wiem,być może nie zwrócilam uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie juz powoli dziury w calym, ja nawet po zalozeniu nowego zestawu sprzegla z dwumasem z AWX'a mam te wibracje po polozeniu nogi na pedale, praktycznie kazdy tak ma, byc moze przy koncowce sprzegla to sie powieksza, ale nawet na nowym zestawie cos takiego bedzie. Nie trzyma sie nogi na sprzegle jesli sie go nie wciska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Szukacie juz powoli dziury w calym, ja nawet po zalozeniu nowego zestawu sprzegla z dwumasem z AWX'a mam te wibracje po polozeniu nogi na pedale, praktycznie kazdy tak ma, byc moze przy koncowce sprzegla to sie powieksza, ale nawet na nowym zestawie cos takiego bedzie. Nie trzyma sie nogi na sprzegle jesli sie go nie wciska :wink:

No skoro tak ma być to niech będzie :D

Ale wiesz,kto pyta nie błądzi ;P

Ps. Zapamietam,zeby tej nogi na pedale nie trzymać :grin:

---------- Post dopisany at 11:51 ---------- Poprzedni post napisany at 11:39 ----------

A właśnie,mam jeszcze jedno pytanko. Przymierzam się do wymiany skrzyni. Przy okazji chcę też wymienić sprzeglo. W zwiazku z tym takie pytanie - jakiej firmy zakupić to sprzęgło? Wiecie,tak zeby chwilę pochodziło,a nie miesiąc i do wyrzucenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz wymieniać skrzynie?

Ja mam zestaw Luk'a i wystarczy, daje rade z tą mocą i momentem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Czemu chcesz wymieniać skrzynie?

Ja mam zestaw Luk'a i wystarczy, daje rade z tą mocą i momentem :wink:

Musze wymienić,bo stara ledwie dycha :/

Nie dosc,ze synchronizatory,to jeszcze teraz przestala dawac impuls do czegos tam i predkosciomierz nie dziala. Ile jest opilkow w oleju to nie wspomnę..:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

No i wiesz,od razu chce wymienić to sprzeglo,zwłaszcza ze kangur juz jest ;)

---------- Post dopisany at 14:04 ---------- Poprzedni post napisany at 12:28 ----------

Jak wyglada cenowo taki kompletny zestaw LUKa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...