Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zdechło sprzęgło b5


Gość donuska90

Rekomendowane odpowiedzi

kup uzywke dwumasa ze sprzeglem np ode mnie to komfortu ci przybedzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh czyli wymiana sprzęgła mnie czeka :doh: a zdarzało się komuś tak żeby przy dużej prędkości sprzęgło się uślizgneło raz albo kilka razy? Bo ja kiedyś myślałem że silnik się krztusi a to normalnie było podobne szarpnięcie jak przy ruszaniu tyle że obroty nieco się dzwigneły wtedy bo za chwile znowu jechał dalej więc się wyrównały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie zdarzyło :D

Za to ostatnio "slizgalo sie" przy ruszaniu pod gorke ;)

no mi bardzo rzadko jak gwałtownie przyspieszam z miejsca :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Mi się nie zdarzyło :D

Za to ostatnio "slizgalo sie" przy ruszaniu pod gorke ;)

no mi bardzo rzadko jak gwałtownie przyspieszam z miejsca :whistling:

no mi się ślizgnęło też tylko raz, ale w jakim szoku byłam że co się kurczę dzieje :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie zdarzyło :D

Za to ostatnio "slizgalo sie" przy ruszaniu pod gorke ;)

no mi bardzo rzadko jak gwałtownie przyspieszam z miejsca :whistling:

no mi się ślizgnęło też tylko raz, ale w jakim szoku byłam że co się kurczę dzieje :facepalm::grin:

Uślizgiwanie się sprzęgła może powodować olej z silnika bo mam kończący się siemmering na wale korbowym i może czasem chlapnie na tarczę jakaś większa kropla i wystarczy żeby się raz uślizgnęło. Silnik jest usmarkany na łączeniu skrzynia-silnik więc samo sporadyczne ślizganie się może powodować olej

Ale dalej myśle nad tym sprzęgłem :facepalm: na dodatek zauważyłem że jedna poducha silnika jest spękana przy zewnętrznej tulei a druga olejowa jest jakaś usmarkana :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladaj sprzeglo luka, ale przy jednomasie pamietaj, nie kombinuj z tarcza i dociskiem od awx, bo tam nie ma tlumika drgan na tarczy. musisz kupic dedykowany do jednomasu z 4 duzymi sprezynami .

ja mam luka z awxa, trzyma 200/420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos wie czy trwałe sa dwumasy w benzynach bo teraz zabieram sie za wymiane sprzegła a tu wychodzi na to że w silniku 1.6 mam dwumase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladaj sprzeglo luka, ale przy jednomasie pamietaj, nie kombinuj z tarcza i dociskiem od awx, bo tam nie ma tlumika drgan na tarczy. musisz kupic dedykowany do jednomasu z 4 duzymi sprezynami .

ja mam luka z awxa, trzyma 200/420

Nie no bez kombinacji jak coś to tylko dedykowane sprzęgło do 1Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie dedykowane, tam gdzie bylo sztywne kolo byly wieksze sprezyny na tarczy ktore poniekad przejmuja role dwumasy, jak zalozy sie sztywne kolo i tarcze bez tlumienia to pogorszy sie komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie dedykowane, tam gdzie bylo sztywne kolo byly wieksze sprezyny na tarczy ktore poniekad przejmuja role dwumasy, jak zalozy sie sztywne kolo i tarcze bez tlumienia to pogorszy sie komfort

hmmmm :eusathink: nie znam się na tym no ale najpierw muszę się zabrać i skrzynie z auta wywalić w końcu i ocenić jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...