Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zdechło sprzęgło b5


Gość donuska90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawdopodobnie zdechło mi sprzęgło w moim 1z. Poprzedzające objawy to szarpanie, trzęsienie budą przy delikatnym ruszaniu do przodu i w tył. Dziś chciałam wjechać na główną drogę, wrzucam 1 i nic, wcześniej coś tak cykało, podobny odgłos jak przy padniętym przegubie. W związku z tym moje pytania -

1. czy to aby na pewno padnięte sprzęgło czy może jednak skrzynia (też już umiera, może padła całkiem?)

2. Czy w b5 jest sprzęgło dwumasowe?

3. Czy w razie czego do 90KM podejdzie tarcza sprzęgłowa od 110KM?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

---------- Post dopisany at 16:13 ---------- Poprzedni post napisany at 16:09 ----------

Aha, na żadnym biegu nie da się ruszyć, i te biegi wchodzą bez zgrzytu bez wciskania sprzęgła (oprócz 3 - ale ta zgrzytała już wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie skrzynia sie posypała. bo co do sprzegła to tylko by ci sie slizgało ale autem dało by rade jakos tam jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi że nic nie ślizgało tylko było odczuwalne to takie trzęsienie budą przy ruszaniu w przód i w tył. i znajomy stwierdził że to raczej tarcza bo właśnie to trzęsienie wcześniej było..

a orientujesz się czy w razie czego tarcza i docisk od passata 110KM podejdzie do mnie?(90KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie jestem w stanie ci powiedziec ale na moje oko to skrzynia padła.

---------- Post dopisany at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ----------

pewnie ze maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie jestem w stanie ci powiedziec ale na moje oko to skrzynia padła.

---------- Post dopisany at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ----------

pewnie ze maja.

właśnie znajomy mi napisał,że mam zwykłe koło zamachowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejsza o wieksze nie znam sie na dieslach to nie bede sie wypowiadał. ale to napewno nie tarcze sprzegłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem sie kumpla i nie masz naszczescie dwumasy. :wink:

---------- Post dopisany at 16:43 ---------- Poprzedni post napisany at 16:43 ----------

sory za moja niewiedze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1z jest na jednomasie. Do sprawdzenia przeguby. Auto jedzie trochę czy w ogóle nie chce ruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1z jest na jednomasie. Do sprawdzenia przeguby. Auto jedzie trochę czy w ogóle nie chce ruszyć?

w ogóle nie chce ruszyć, nic. Biegi wchodzą bez zgrzytu bez sprzęgła. Przeguby raczej ok.

---------- Post dopisany at 16:59 ---------- Poprzedni post napisany at 16:57 ----------

pytałem sie kumpla i nie masz naszczescie dwumasy. :wink:

---------- Post dopisany at 16:43 ---------- Poprzedni post napisany at 16:43 ----------

sory za moja niewiedze

spoko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bez zgrzytu bez sprzegla? nie wciskasz sprzegla i mozesz wbic bieg? do sprawdzenia wysprzeglik czy go nie zablokowalo na wysunietym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bez zgrzytu bez sprzegla? nie wciskasz sprzegla i mozesz wbic bieg? do sprawdzenia wysprzeglik czy go nie zablokowalo na wysunietym.

Dokładnie tak jak mówisz. Jeszcze z godzine temu znajomy mowil żeby sprawdzić czy biegi wchodza bez wciskania sprzęgła. No i wchodziły bez zgrzytu. Teraz mezulek próbował i juz zgrzytaja..

Jak sprawdzic ten wysprzeglik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie kierowcy, wchodzi do niego wężyk ze zbiorniczka z płynem hamulcowym :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Okazało sie że rozsypal sie przegub zewnetrzny,ale to nic pewnego ze sprzeglo przy okazji tez czasem nie zdechlo.. A dziwne jest to,ze ten przegub wcześniej nic nie halasowal..

---------- Post dopisany 18-04-2013 at 11:15 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2013 at 18:24 ----------

a więc jednak ten przegub miał winę.. wymieniony, i autko śmiga aż miło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko śmiga aż miło ale " kangur " pozostał . Ten kangur jest objawem zużytego sprzęgła i problem będzie narastał latem a szczególnie w korkach 3miasta. Radzę to obserwować i przemyśleć wymiane sprzęgla. Ten 'kangur " ma też działania uboczne. akie szarpanie poduszkom silnika i skrzyni biegów nie służy .Prawdopodobnie przegub który nagle padł też był ofiarą nagłego szarpnięcia .W silnikach 1z sprzęgło na pewno nie ma koła dwumasowego a co za tym idzie tarcza sprzęgła musi być amortyzowana sprężynami . Tańsze tarcze bez amortyzacji chyba wyłącznie do sprzęgieł z kołem dwumasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...