Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Okno pasażera raz się otwiera a raz nie


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma następujący problem okno od pasażera elektryczne oczywiście raz się otwiera a raz nie... ostatnio miałem problem z zamknięciem go... obojętnie czy robię to przyciskiem z pasażera strony czy ze strony kierowcy... Co mogło się stać? Planuję dziś rozebrać te drzwi i zobaczyć co tam się dzieje ale wolałbym znać najpierw wasze rady żeby wiedzieć za co się brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to przede wszystkim zdejmuj boczek, bo skoro nie działa Ci i z przycisku kierowcy i pasażera to tylko tam znajdziesz przyczynę :wink:

I szukaj :decayed:

---------- Post dopisany at 15:41 ---------- Poprzedni post napisany at 15:38 ----------

Jak nic nie zobaczysz to następnie bym się brał za silniczek. Sprawdź miernikiem gdzie prąd dochodzi to znajdziesz przyczyne. Na to wg mnie reguły nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tak dziwne żeby silniczek padł... skoro raczej cały czas działa ale czasem zdarza się że nie... wydaje mi się że może to na jakiejś złączce lub kostce tylko gdzie takie są... może nie potrzebnie nie będę boczka rozbierał... ma ktoś dobrą instrukcję rozebrania boczka drzwi tak żeby nie połamać zaczepów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnej instrukcji rozbierania boczka, żeby nie połamać zaczepów nie ma. Musisz pociągnąć mocno, ale na tyle ostrożnie, żeby nie popękały. To musisz robić z wyczuciem. Teraz jest trochę cieplej, więc spinki powinny łatwiej wyskoczyć, ale na to nie ma reguły. Jeśli masz gdzieś w pobliżu ASO to podjedź sobie i kup kilka, kosztują ok 2zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mechanizm juz nawalił, raz podciagnie raz nie, nieraz prad jest za duzy i sterownik przerywa zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakas pier**la na pewno

przebicie albo coś w ten deseń

przetarł się może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ostatnio że jak były otwarte drzwi pasażera to na konsoli raz były pokazane jak otwarte za chwile zamknięte... może coś się dzieje z czujnikiem otwarcia drzwi... jak myślicie? gdzie on się znajduje? jak się do tego zabrać? jak sprawdzić połączenia miedzy drzwiami a słupkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pewnie leży w przejściu kabli z karoserii do drzwi, zdejmij tą gumową osłonke co przechodzą kable od strony karoserii masz kostki i tam lubią kabelki się urywać.

Sam tak miałem że przy otwartych drzwiach szyba działała idealnie a jak zamknąłem drzwi to nic a nic nie działało... Był urwany kabelek, przy otwartych drzwiach stykał a przy zamkniętych już nie. U Ciebie może być podobnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest znowu tak:

Jak lekko otworzę drzwi to na konsoli widać że drzwi są otwarte a jak otworzę na maksa wtedy na konsoli już nie widać że drzwi są otwarte. Gdzie jest ten czujnik otwarcia drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...