Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Proszę o analizę logów - falujące obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Motor współpracuje z automatyczną skrzynią tip-tronic. Przy jednostajnej jeździe w zakresie obrotów 1600-1800 (+/- 200) wskazówka obrotomierza co około 3-4 sekundy skacze o 200 obrotów (wydaje mi się że w dół) co powoduje że samochód z pewnym opuźnieniem reaguje na wciśnięcie pedału przyspieszenia, samochód jes wtedy słaby i wpada w drgania. Dzieje się tak również w momencie zmiany biegu na wyższy, obroty z wysokich spadają na niskie a potem jeszcze o 200obr. niżej co powoduje że samochodem trzęsie a ja mam ochotę pójść dalej na piechotę. Przy jeździe dynamicznej, rozpędzaniu samochodu te objawy są prawie niezauważalne. W tych warunkach wydaje mi się że samochód jest mocny i dynamiczny. Zdarzyło się przed około 3 miesiącami że auto naprawiło się samo. Obroty nie spadały poniżej 1800, jeśli to skrzynia dawała zmiane na niższy bieg. Jazda odbywała się płynnie i dynamicznie, miodzio... aż po trzech tygodniach wszystko wróciło do normy. Proszę.. Pomocy...

Opublikowano

Witamy

Te logi o niczym nie mówią , są nieczytelne.

Tutaj jak zrobić: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_13_x_2007-t18478.0.html

PS. też mam automat, zrób logi wg. wskazówek kol. baskeciora- wszystko jest w FAQ

Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

byly zapisane jakies bledy silnik/skrzynia ?

Opublikowano
  • Autor

co jakiś czas wyskakuje błąd: 17849 -EGR Valve (N18) : Open Circuit or Short to Ground P1441 - 35-10 Intermittent. Przez okres 1 roku jak jeżdżę samochodem jeden raz pojawił sie błąd związany z konwerterem przy skrzyni biegów. Może to istotne ale problem z obrotami zaczął się gdy w wyspecjalizowanym warsztacie wykonali mi remont skrzyni biegów. Powodem był wyciek oleju - naprawa 4600zł. Wcześniej trudno powiedzieć, auto miałem od tygodnia, może tego objawu nie zauważyłem. Na chwilę obecną skrzynia nie generuje żadnych błędów. Zdaniem fachowców od naprawy skrzyni problem leży w silniku. Dodatkowo często bywa tak, że przy dynamicznej jeździe, przy dużym obciążeniu, przy rozpędzaniu auta gdy dochodzi do zmiany biegu autem szarpnie ze 2 razy zanim zacznie ciągnąć.

Opublikowano

Jeśli problem pojawił się po remoncie skrzyni i objawia się podczas zmiany biegu, to właśnie w tym remoncie upatrywałbym przede wszystkim przyczyny :thumbdown:

P.S. Z logami faktycznie coś jest nie tak, przypadkiem nie popierdaczyło ci czegoś podczas importu danych do arkusza kalkulacyjnego?? Totalna sieczka tam jest :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze raz zamieszczam poprawnie przerobione logi i dorzucam kilka może coś to pomoże:

003 statyczny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/331e68e35a2ca1c8.html

003 dynamiczny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1006469d8e679a1.html

004 statyczny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e6807fa81918d85.html

004 dynamiczny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f58e5ebbc25f7a05.html

008 statyczny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b78b783614b2214.html

008 dynamiczny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a10bc704914373cb.html

011 statyczny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/807f7cdae8e41d1c.html

011 dynamiczny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1bb8b7e64abbd178.html

Dodatkowo podłączyłem pod Vag: wykazał błąd 18265 - Load Signal: Error Message from ECU

P1857 - 35-10 - - - Intermittent.

Skasowałem, przejechałem trochę a potem ten błąd wyszedł ponownie. Co jest nie tak?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.