Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie chłodzi


sewcio1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wraz z nastaniem wiosennych temperatur zauważyłem że moja klimatyzja nie działa.

Pierwsze co zrobiłem to sprawdzenie sprzęgła zrywalnego.Miałem już z nim przygode ale tym razem okazało się że koło pasowe "zabiera" sprężarke i pracuje.

Więc przystąpiłem do diagnozowania klimatronika "vagiem".Nie pokazał mi rzadnego błedu.W grupie 01 w means_block_08 mam następujące parametry odpowiednio w rubrykach:

1. prąd[A] ok.0,6 i waha się nie znacznie przy regulowaniu temp.ciepło-zimno

2.load ok.56% nieznacznie się waha przy regulowaniu ciepło zimno

3.load ok.19% stała wartość

4.ciśnienie[bar] 4

Nadmieniam że kontrolka econ nie swieci się bez włączenia czyli teoretycznie ciśnienie powinno być prawidłowe.

Samochód miał stłuczke po której musiałem wymienić chłodnice klimy i przełozyć flaki z went. elektrycznego do nowej obudowy.

Jeśli ktoś miał podobny problem z klimatyzają proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnie tabeli z cisnieniami ale przy obecnej temperaturze wydaje mi sie ze miniumum to 5 barow. Podejrzewam ze twoja klimatyzacja pracuje jednak jej skutecznosc jest slaba ze wzgledu na niskie cisnienie.

---------- Post dopisany at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:37 ----------

Oczywiscie cisnienei 5 barow gdy klima nie pracuje, podczas pracy strona ssaca ok 3 tloczna ponad 10 Wszystko zalezy od temperatury zewnetrznej, zadanej na klimatroniku oraz czy skraplacz jest czysty i wentylatory dobrze pracuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile powinno wynosić ciśnienie tak konkretnie.Wiesz może?.Szukałem info. o tym ale nic nie znalazłem.Kiedyś zszedł mi czynnik ale wtedy paliło się econ i sprawa była jasna.Teraz sytuacja jest bardziej skomplikowana choć rzeczywiście ta cieńsza rurka nie jest tak ciepła jak pozostałe el. pod maską więc może rzeczywiście jest coś z ilością poknocone.Robił to mechanik który dobija ale nie jest raczej specjalistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowo nabija sie na wage. Gdzies pod maska powiniennes miec naklejke z typem czynnika oraz waga. Jezeli tylko dobija sie czynnik to robi sie to na cisnienie. Sa dokladne tabele ktore okreslaja cisnienie danego czynnika przy konkretnej temperaturze. W praktyce robi sie tak ze nabija sie te 5barow odpala klime i patrzy co sie dzieje jak slabo chlodzi to jeszcze troche dobija. Roznica w temperaturze na rurkach przy sprezarce musi byc wyczuwalana. Moga sie nawet pojawic skropliny. Dzis u kolegi w astrze b sprawdzalem cisnienie i okazalo sie ze ma 3,5 , oczywiscie klima ledwo chlodzila, dobilismy do 5,5 i rewelacja . Jak jestes z okolic torunia to moge ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...