Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Światła dzienne w reflektorach bi-xenon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziś podłączyłem regulatorek i działa wyśmienicie :> albo mi się zdaje, albo delikatnie piszczy...

Opublikowano

Mi piszczy jak mam dane na długie ale jak daje na pozycje 0 to jest jak należy

Opublikowano

A mi piszczy jak działa, po prostu :kox:

To jakiś feler czy tak ma być?

Opublikowano

Skąd dochodzi ten pisk ?

Z samego modułu czy z okolic reflektorów ?

Jeżeli z okolic reflektorów to ja to samo u siebie miałem

Opublikowano

Ja to słyszę w środku, więc pewno z modułu...

Przy reflektorach mogą piszczeć przetwornice od zenonów, ale oczywiście tylko wtedy, gdy zenon się pali...

Opublikowano
Przy reflektorach mogą piszczeć przetwornice od zenonów, ale oczywiście tylko wtedy, gdy zenon się pali...

Raczej nie... ze względu na to ze podajesz prąd pod zasilanie świateł drogowych (długich) to jednocześnie "wstaje" przysłona soczewki ktora jest elektromagnetyczna ;) A wiec jak masz mały prąd na żarówce H7 to i na przysłonie soczewki jest mały prąd który delikatnie ją podnosi, dlatego tez podejrzewam ze pisk (syk, szum czy jak to zwał) pochodzący od reflektora pochodzi właśnie z tego miejsca.

Odpalony xenon i odgłosy z przetwornicy to juz inna sprawa.

I jeszcze ważna uwaga:

Montujcie moduł świateł tak zeby można było go łatwo wyrwać jakby coś sie działo. Jeden z moich znajomych trafił na zimny lut w tym module i po paru dniach całość zaczeła śmierdzieć, topić się itp itd szybka reakcja z odcięciem zasilania i późniejsze wyrwanie modułu uchroniło go przed pożarem. To był pewnie sporadyczny przypadek bo sam sprzedający(produkujący) te moduły nie mógł w to uwierzyć ale wymienił go za free w ramach gwarancji

Opublikowano
  • Autor
Przy reflektorach mogą piszczeć przetwornice od zenonów, ale oczywiście tylko wtedy, gdy zenon się pali...

Raczej nie... ze względu na to ze podajesz prąd pod zasilanie świateł drogowych (długich) to jednocześnie "wstaje" przysłona soczewki ktora jest elektromagnetyczna ;) A wiec jak masz mały prąd na żarówce H7 to i na przysłonie soczewki jest mały prąd który delikatnie ją podnosi, dlatego tez podejrzewam ze pisk (syk, szum czy jak to zwał) pochodzący od reflektora pochodzi właśnie z tego miejsca.

Odpalony xenon i odgłosy z przetwornicy to juz inna sprawa.

I jeszcze ważna uwaga:

Montujcie moduł świateł tak zeby można było go łatwo wyrwać jakby coś sie działo. Jeden z moich znajomych trafił na zimny lut w tym module i po paru dniach całość zaczeła śmierdzieć, topić się itp itd szybka reakcja z odcięciem zasilania i późniejsze wyrwanie modułu uchroniło go przed pożarem. To był pewnie sporadyczny przypadek bo sam sprzedający(produkujący) te moduły nie mógł w to uwierzyć ale wymienił go za free w ramach gwarancji

dobrze jest tez myslec gdzie sie go montuje -zdala od zrodel duzych ilosci ciepla czy wody a pozatym dobrze jest okleic okolice urzadzenia tasma aluminiowa szeroka.Mozna to zrobic estetycznie :)

Opublikowano

Nie głupią rzeczą jest też zrobić włącznik tego modułu, bo nie zawsze chcemy/możemy jechać w nocy na światłach. (nie pytajcie dlaczego tak napisałem :kox: )

Opublikowano
  • Autor

Nie głupią rzeczą jest też zrobić włącznik tego modułu, bo nie zawsze chcemy/możemy jechać w nocy na światłach. (nie pytajcie dlaczego tak napisałem :kox: )

ja nie mam wlacznika ale do klemy plusowej mam dorobiona wtyczke z tego modulu-jak nie chce zeby dzialal to podnosze maske i wypinam wtyczke

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Dzisiaj ten regulator przestał działać u mnie :confused4: i jest tak jak piszecie, piszczał jak miałem dane na długie dlatego zawsze sprawdzałem jak mam je włączone. Dzisiaj jednak jechałem z muzyczką w środku auta i na skrzyżowaniu przez przypadek dałem na długie i po przejechaniu kilku km światła zgasły. Coś się w spaliło w nim czy jak?

Opublikowano

Kolega kupil i nie wyjechał z warsztatu. Moduł się... spalił :shocked:

Mój też piszczy. Ciekawe ile popracuje :no4:

Opublikowano
  • Autor

moj pracuje do dzis od czasu powstania tego tematu

obudowe modulu rozebralem,na brzegi nalozylem silikon i zlozylem wszystko do kupy-woda nie ma szans sie dostac

pozatym z tego co pametam modul ma roczna gwarancje wiec jesli nie zostal zalany lub uszkodzony mechanicznie i zostal prawidlowo podlaczony mozna sie ubiegac o nowy modul lub darmowa naprawe obecnego

Opublikowano

moj pracuje do dzis od czasu powstania tego tematu

obudowe modulu rozebralem,na brzegi nalozylem silikon i zlozylem wszystko do kupy-woda nie ma szans sie dostac

pozatym z tego co pametam modul ma roczna gwarancje wiec jesli nie zostal zalany lub uszkodzony mechanicznie i zostal prawidlowo podlaczony mozna sie ubiegac o nowy modul lub darmowa naprawe obecnego

Dokładnie odgrzebałem nr aukcji i mam datę i nazwisko sprzedającego razem z nikiem. Napisałem do niego i zobaczę co powie. Gwarancja jest na 12 miesięcy

Opublikowano

HiRide

Ale nic Ci nie piszczy? W ogóle go nie słychać jak pracuje?

Opublikowano

:hi:

ja nie mam przelacznika z auto i tak mi przyszlo do glowy ze moznaby przeciez zamontowac czujnik zmierzchu i tak to sprytnie zrobic ze jak bedzie ciemno, wylaczaja sie dzienne, a wlaczaja bixy (trzeba by tez podpiac kable do bixow ;) )

Opublikowano

Tak dla ciekawskich, jeśli wydaje się wam że światła świecą za mocno lub za słabo to podaje fotkę na której widać co trzeba przelutować żeby zmienić moc świecenia. Strzałka wskazuje co trzeba zmienić. Standardowo jest tam 180k a minimalnie można wlutować 100k. Ja będę zmieniał jutro to "coś" bo zamówiłem sobie moc 60% ale jest za jasno i dam na 100k zobaczę jak to wtedy będzie świeciło.

sd2ciemniej.jpg

Opublikowano
  • Autor

Tak dla ciekawskich, jeśli wydaje się wam że światła świecą za mocno lub za słabo to podaje fotkę na której widać co trzeba przelutować żeby zmienić moc świecenia. Strzałka wskazuje co trzeba zmienić. Standardowo jest tam 180k a minimalnie można wlutować 100k. Ja będę zmieniał jutro to "coś" bo zamówiłem sobie moc 60% ale jest za jasno i dam na 100k zobaczę jak to wtedy będzie świeciło.

sd2ciemniej.jpg

wydaje mi sie ze gdzies juz to zdjecie widzialem :)

Opublikowano

Ja je dostałem od tego gościa z allegro, bo prosiłem o to żeby mi pokazał jak zmienić moc właśnie bo mam 60% ale to ciut za mocno świeci i chce dać te 40%.

Opublikowano
  • Autor

zeby zmienic ten opornik trzeba miec dobry sprzet i wprawe -jest tam malo miejsca

Opublikowano

Dlatego serwis RTV się tym zajmie za kilka złociszy :) Już mi nie raz tyłek ratowali np naprawiając karte grafiki z PC.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.