Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Światła dzienne w reflektorach bi-xenon


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podłączyłem regulatorek i działa wyśmienicie :> albo mi się zdaje, albo delikatnie piszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd dochodzi ten pisk ?

Z samego modułu czy z okolic reflektorów ?

Jeżeli z okolic reflektorów to ja to samo u siebie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to słyszę w środku, więc pewno z modułu...

Przy reflektorach mogą piszczeć przetwornice od zenonów, ale oczywiście tylko wtedy, gdy zenon się pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy reflektorach mogą piszczeć przetwornice od zenonów, ale oczywiście tylko wtedy, gdy zenon się pali...

Raczej nie... ze względu na to ze podajesz prąd pod zasilanie świateł drogowych (długich) to jednocześnie "wstaje" przysłona soczewki ktora jest elektromagnetyczna ;) A wiec jak masz mały prąd na żarówce H7 to i na przysłonie soczewki jest mały prąd który delikatnie ją podnosi, dlatego tez podejrzewam ze pisk (syk, szum czy jak to zwał) pochodzący od reflektora pochodzi właśnie z tego miejsca.

Odpalony xenon i odgłosy z przetwornicy to juz inna sprawa.

I jeszcze ważna uwaga:

Montujcie moduł świateł tak zeby można było go łatwo wyrwać jakby coś sie działo. Jeden z moich znajomych trafił na zimny lut w tym module i po paru dniach całość zaczeła śmierdzieć, topić się itp itd szybka reakcja z odcięciem zasilania i późniejsze wyrwanie modułu uchroniło go przed pożarem. To był pewnie sporadyczny przypadek bo sam sprzedający(produkujący) te moduły nie mógł w to uwierzyć ale wymienił go za free w ramach gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy reflektorach mogą piszczeć przetwornice od zenonów, ale oczywiście tylko wtedy, gdy zenon się pali...

Raczej nie... ze względu na to ze podajesz prąd pod zasilanie świateł drogowych (długich) to jednocześnie "wstaje" przysłona soczewki ktora jest elektromagnetyczna ;) A wiec jak masz mały prąd na żarówce H7 to i na przysłonie soczewki jest mały prąd który delikatnie ją podnosi, dlatego tez podejrzewam ze pisk (syk, szum czy jak to zwał) pochodzący od reflektora pochodzi właśnie z tego miejsca.

Odpalony xenon i odgłosy z przetwornicy to juz inna sprawa.

I jeszcze ważna uwaga:

Montujcie moduł świateł tak zeby można było go łatwo wyrwać jakby coś sie działo. Jeden z moich znajomych trafił na zimny lut w tym module i po paru dniach całość zaczeła śmierdzieć, topić się itp itd szybka reakcja z odcięciem zasilania i późniejsze wyrwanie modułu uchroniło go przed pożarem. To był pewnie sporadyczny przypadek bo sam sprzedający(produkujący) te moduły nie mógł w to uwierzyć ale wymienił go za free w ramach gwarancji

dobrze jest tez myslec gdzie sie go montuje -zdala od zrodel duzych ilosci ciepla czy wody a pozatym dobrze jest okleic okolice urzadzenia tasma aluminiowa szeroka.Mozna to zrobic estetycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głupią rzeczą jest też zrobić włącznik tego modułu, bo nie zawsze chcemy/możemy jechać w nocy na światłach. (nie pytajcie dlaczego tak napisałem :kox: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głupią rzeczą jest też zrobić włącznik tego modułu, bo nie zawsze chcemy/możemy jechać w nocy na światłach. (nie pytajcie dlaczego tak napisałem :kox: )

ja nie mam wlacznika ale do klemy plusowej mam dorobiona wtyczke z tego modulu-jak nie chce zeby dzialal to podnosze maske i wypinam wtyczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ten regulator przestał działać u mnie :confused4: i jest tak jak piszecie, piszczał jak miałem dane na długie dlatego zawsze sprawdzałem jak mam je włączone. Dzisiaj jednak jechałem z muzyczką w środku auta i na skrzyżowaniu przez przypadek dałem na długie i po przejechaniu kilku km światła zgasły. Coś się w spaliło w nim czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj pracuje do dzis od czasu powstania tego tematu

obudowe modulu rozebralem,na brzegi nalozylem silikon i zlozylem wszystko do kupy-woda nie ma szans sie dostac

pozatym z tego co pametam modul ma roczna gwarancje wiec jesli nie zostal zalany lub uszkodzony mechanicznie i zostal prawidlowo podlaczony mozna sie ubiegac o nowy modul lub darmowa naprawe obecnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj pracuje do dzis od czasu powstania tego tematu

obudowe modulu rozebralem,na brzegi nalozylem silikon i zlozylem wszystko do kupy-woda nie ma szans sie dostac

pozatym z tego co pametam modul ma roczna gwarancje wiec jesli nie zostal zalany lub uszkodzony mechanicznie i zostal prawidlowo podlaczony mozna sie ubiegac o nowy modul lub darmowa naprawe obecnego

Dokładnie odgrzebałem nr aukcji i mam datę i nazwisko sprzedającego razem z nikiem. Napisałem do niego i zobaczę co powie. Gwarancja jest na 12 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja nie mam przelacznika z auto i tak mi przyszlo do glowy ze moznaby przeciez zamontowac czujnik zmierzchu i tak to sprytnie zrobic ze jak bedzie ciemno, wylaczaja sie dzienne, a wlaczaja bixy (trzeba by tez podpiac kable do bixow ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawskich, jeśli wydaje się wam że światła świecą za mocno lub za słabo to podaje fotkę na której widać co trzeba przelutować żeby zmienić moc świecenia. Strzałka wskazuje co trzeba zmienić. Standardowo jest tam 180k a minimalnie można wlutować 100k. Ja będę zmieniał jutro to "coś" bo zamówiłem sobie moc 60% ale jest za jasno i dam na 100k zobaczę jak to wtedy będzie świeciło.

sd2ciemniej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawskich, jeśli wydaje się wam że światła świecą za mocno lub za słabo to podaje fotkę na której widać co trzeba przelutować żeby zmienić moc świecenia. Strzałka wskazuje co trzeba zmienić. Standardowo jest tam 180k a minimalnie można wlutować 100k. Ja będę zmieniał jutro to "coś" bo zamówiłem sobie moc 60% ale jest za jasno i dam na 100k zobaczę jak to wtedy będzie świeciło.

sd2ciemniej.jpg

wydaje mi sie ze gdzies juz to zdjecie widzialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...