Skocz do zawartości
IGNOROWANY

N156 - błąd 17924


piotrekgotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie),

mam problem z takimi oto błędem:

17924 - Intake Manifold Valve (N156): Open Circuit

P1516 - 35-00 - -

Po wnikliwej analizie doszedłem gdzie może być problem

rimg06259im.jpg

Zdjęcie co prawda nie moje, ale problem ten sam.

Nie do końca wiem jak ten cały mechanizm ma działać, ale łopatologicznie doszedłem, że w momencie jak jakiś opór się zmienia, ta plastikowa dźwigienka powinna poruszać bolcem wchodzącym

do kolektora, który zmienia nastawy klap, to znaczy jak trzeba to go pociąga, jak nie trzeba to go puszcza, dobrze rozumuję ?

W stojącym samochodzie w żaden sposób (dodawanie gazu do 4000 obr/min) położenie ani dźwigienki, ani bolca się nie zmieniały.

I teraz pytanie, czy mam jakąkolwiek możliwość naprawy tego pękniętego plastiku ? A może nie muszę ?

Co mogę jeszcze sprawdzić ? Jakieś opory, napięcia ?

Wolałbym uniknąć wymiany całego elementu, który kosztuje bagatelka jakieś 1400 zł, bo tak gdzieś pisalli choć tutaj:

Audi A4/Avant 1999

podają, że to jakieś 120-150Euro.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

piotrekgotrek

---------- Post dopisany at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany at 14:29 ----------

Wykonałem mały szperacz:

Czy taki temat nie załatwiłby przypadkiem sprawy ?

VW AUDI ZAWÓR CIŚNIENIA PIERBURG 037906283A (3149351991) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany 15-10-2013 at 10:37 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2013 at 14:41 ----------

Nikt się nie kwapił to samo odpowiem.

Nic w tym miejscu nie ruszałem. Plastik jak ułamany był tak jest.

Jeśli chodzi u czujnik N156, to nie stykało w jednym miescu. Wystarczyło przelutować styki i tadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że temat stary nie zakładam nowego, mam aktualnie problem z tą gruszką powinna pracowac przy dodaniu gazu, jak jade autem to je dusi i jak by mocy nie miało ale po odpuszczeniu i oddaniu gazu idzie znów. teraz jest zimno i nie chce zapalać. z tego co mi wiadomo to steruje to klapami w kolektorze i przestawia klapy z małego kolektora na duży, sprawidziłem 30osób na allegro poszukując gruszki nie znalazłem. a przez jednego gościa zostałem oszukany. W końcu znalazłem czekam aż dojdzie jak bedzie dobrze to założe i dam znać czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...