Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje prace


Griffe

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie po przecieraniu ściereczkami powstaje wiele drobnych rys które są trudne do zauważenia lub widać tylko pod lampą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Macieju masz racje z 3M poreczne narzedzie to nie jest. Zestaw Wheel Woolies - miod malina. Dzieki za dobre slowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota! Kiedy byście mieli troche czasu na polerke karoserii w mojej A4 B5? Co sie zalicza do ceny ?:) Chodzi o polerke samej karoserii, bo jest sporo rys, i chciałbym odzyskać świeżosc lakieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do dogadania. Kwestia samej korekty czy odswiezenie, czy pelna kilku etapowa korekta i jakie zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do felg jesli trafia Wam sie naprawdę zaniedbane? Chodzi mi o jakiś naprawdę silny środek do usuwania starego zapieczonego nalotu z klocków i asfaltu? Ten fioletowy płyn na felgach który jest częst widoczny na Waszych fotkach to to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do felg jesli trafia Wam sie naprawdę zaniedbane? Chodzi mi o jakiś naprawdę silny środek do usuwania starego zapieczonego nalotu z klocków i asfaltu? Ten fioletowy płyn na felgach który jest częst widoczny na Waszych fotkach to to jest?

to co widzisz na zdjęciach płyn jak piszesz o fioletowej barwie to jest Prix w butelce jest bezbarwny w reakcji z lotną rdzą robi sie włąsnie fioletowy, zresztą jak inne tego typu preparaty typu Iron-X, Dragon... itd...

Natomiast do mocno zapuszczonych felg używamy Blue Gel, nie mylić z Billberry, teraz testuje Alux od Tenzi ale za mało testów było żeby coś konkretnie powiedzieć, na razie wydaje się OK ale jeszcze nie miałem dobrego obiektu testowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powaznie zabitych tematow jak pisze Marcin Blue Gel albo Alux i Prix, czasem trzeba powtorzyc aplikacje i mycie kilka razy albo i wiecej - ale zawsze schodzi:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do dogadania. Kwestia samej korekty czy odswiezenie, czy pelna kilku etapowa korekta i jakie zabezpieczenie.

Eh.. http://iv.pl/images/84783708953715738380.jpg . Lakier wygląda na zdjęciu lepiej niż w rzeczywistości. są rysy, jak widać akurat na prawych tylnich drzwiach jest największa. Lakier według mnie jest mało żywy. Co do zabezpieczenia.. Powinno chyba być:D Ale z drugiej strony, nie chciałbym, dużo wydać, bo po prostu nie mam :D

Co do czyszczenia felg, ja używam http://magazynweb.pl/rezbir/wp-content/gallery/etykietki/fela.gif coś takiego. Niech specjaliści się wypowiedzą, co sądzą o tym specyfiku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki chłopaki za odpowiedź. Postaram sie to zastosować. Z zewnątrz nie mam tragedii ale środki felg są masakryczne a wzór ich powoduje że to wszystko rzuca sie z zewnątrz w oczy a nawet szczotką drucianą miałem problem by doczyścić.. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko ma zrobic chemia. Delikatna szczotka trzeba tylko zruszyc. To czyszczenie. Zabezpieczyc woskiem FK 1000 i pozniej tylko systematycznie plukanie i wszystko ladnie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki chłopaki za odpowiedź. Postaram sie to zastosować. Z zewnątrz nie mam tragedii ale środki felg są masakryczne a wzór ich powoduje że to wszystko rzuca sie z zewnątrz w oczy a nawet szczotką drucianą miałem problem by doczyścić.. :hi:

Szczotką drucianą to kiepski pomysł chyba ze zamierzałeś zdjąć razem z lakierem :grin:

tu test ww. wymienionych preparatów Kosmetyka aut :: Zobacz temat - efekt "krwawienia" felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki chłopaki za odpowiedź. Postaram sie to zastosować. Z zewnątrz nie mam tragedii ale środki felg są masakryczne a wzór ich powoduje że to wszystko rzuca sie z zewnątrz w oczy a nawet szczotką drucianą miałem problem by doczyścić.. :hi:

Szczotką drucianą to kiepski pomysł chyba ze zamierzałeś zdjąć razem z lakierem :grin:

tu test ww. wymienionych preparatów Kosmetyka aut :: Zobacz temat - efekt "krwawienia" felg

Domyślam sie ale to tylko z grubsza w środku było. Kupiłem tego ValetPRO Blue Gel Wheel Cleaner 1L po testach powiem jak poszło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue gel jest bardzo mocny, zejdzie wszystko tylko podczas pracy z nim używaj lateksowych rękawiczek bo będziesz miał skórę na dłoniach jak krokodyl na jajach :wink:

Wysłane z mojego Xperia J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo będziesz miał skórę na dłoniach jak krokodyl na jajach :wink:

to przypuszczenie, czy ugruntowana wiedza ?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue gel to kwas i to mocny, ogolnie warto przy detailingu uzywac rekawiczek. Po jednym myciu skora nie zejdzie, ale wystarczy wziac nowa miekka fibre w rece po pracy i pokaze w jakim stanie jest skora:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo będziesz miał skórę na dłoniach jak krokodyl na jajach :wink:

to przypuszczenie, czy ugruntowana wiedza ?

:wink:

zależy o co pytasz :wink: jeśli o wpływ Blue gela na dłonie to jak najbardziej ugruntowana wiedza, żaden środek chemiczny do auta nie wysuszyl mi skory jak ten specyfik.

No chyba że pytasz o jajka krokodyla :wink: tu tylko przypuszczałem :wink:

Wysłane z mojego Xperia J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy o co pytasz :wink: jeśli o wpływ Blue gela na dłonie to jak najbardziej ugruntowana wiedza, żaden środek chemiczny do auta nie wysuszyl mi skory jak ten specyfik.

Nie tylko blue gel wysusza skóre, IPA i inne erasery tez dobrze wysuszają skórę ale takie ich zadanie, odtłuścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo będziesz miał skórę na dłoniach jak krokodyl na jajach :wink:

to przypuszczenie, czy ugruntowana wiedza ?

:wink:

zależy o co pytasz :wink: jeśli o wpływ Blue gela na dłonie to jak najbardziej ugruntowana wiedza, żaden środek chemiczny do auta nie wysuszyl mi skory jak ten specyfik.

No chyba że pytasz o jajka krokodyla :wink: tu tylko przypuszczałem :wink:

no to mnie uspokoiles, bo juz sie obawialem ze sie z krokodylami zabawiasz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostrzeżenie podążyło w pierwszej kolejności do mnie to dzieki za ostrzeżenie i będę ostrożny przy zabawie z Blue Gel. Perspektywa jajek krokodyla przemówiła do mojej wyobraźni :decayed:

Bardzo dziękuje za rade i jak pisałem jak znajdę troche czasu na test to pochawalę sie efektem.

Niestety moje pytanie wywołało nie lada dyskusję o zabarwieniu zoologicznym wiec chciałem tez przeprosić Pawła i Marcina za zaśmiecanie wątku poświęconego ich cięzkiej i wspaniałej pracy.

Aż by się chciało wpaśc i pooglądać te czary na żywo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...