Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda bez pasow!!! wniosek o ukaranie


fafnasty

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem pasy to powinna być indywidualna sprawa a karanie za ich brak to przynajmniej moim zdaniem głupota ;-) Podobnie jak karanie za jezdzenie nez swiatel w dzien.. ;-)

Oczywiscie można kupić ledy ale kup ledy zleć montaz i kilka stówek mówi pa pa..

---------- Post dopisany 21-04-2013 at 00:03 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2013 at 23:58 ----------

Podatek leci do Państwa Polskiego...

A to Ci sie zarowka od swiatel mijania zaraz przepali... ja kupuje Osramy i place 60zl za pudełeczko a w nim 2 sztuki. I hyc podatek leci.. jazda bez świateł jest naszym władzom nie na rękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie jest bardzo prosta zasada: nie ruszę z miejsca dopuki wszyscy nie zapną pasów, a jeśli komuś nie pasuje to spacer albo autobus :wink:

Swoją drogą ja też mam praktycznie co noc minimum jedną kontrolę... :whistling:

Ale zasada z pasami akurat nie z tego powodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sądu nie ma sensu iść z policja się nie wygra, nie licząc spraw bez precedensu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Moim zdaniem pasy to powinna być indywidualna sprawa a karanie za ich brak to przynajmniej moim zdaniem głupota ;-) " - i pokryjesz z własnej kieszeni wszystkie koszty leczenia w przypadku wypadku bez pasów, gdzie wiadomo obrażenia będą większe ???? Bo ja nie zamierzam płacić za Twoje leczenie.

Druga sprawa to nazywanie gliniarzy gestapo, psami itp. To zwykły przejaw chamstwa i braku kultury, nic więcej.

Temat z d... i tyle, jechałeś bez pasów było przyjąć mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wygrć z policją w sądzie co z reszta udowodnił ostatnio nasz kolega z forum :wink: Ale to była poważmiejsza sprawa, myślę że sprawy kierowane do sądu o np brak pasów to masówka w takich ilościach że sądy wiadomo jak podchodzą do tego. Mnie osobiście kiedyś "mendy" -przepraszam za wyrażenie, którzy jechali za mną około 7-8 samochodów wmówili mi że wyprzedziłem pojazd na podwójnej ciągłej co było kompletną bzdurą. Mandat plus pkt, dlatego szacunku do nich nie mam za grosz. Kiedy człowiek zawini to zawini ale kiedy zaczynają wymyślać aby tylko mandat dać to już jest jakas kpina. Tyle palantów jeżdzi, kamikadze a oni łapia za pasy, za żarówkę itp.... Nie mówię to u wszystkich policjantach z drogówki bo są tez naprawdę przyjaźnie nastawieni ale Ci drudzy psują reputację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież słyszy sie o takich kolizjach gdzie mówili : jakby nie zapiął to by żył albo prawie nic by mu sie nie stało... bo wtedy lądujesz tam gdzie jest miejsce a tak pas Cie trzyma i dostajesz.

Chyba ktoś się ze mną zgodzi że pas owszem pomoże ale bywa że zaszkodzi.

Złapanie dziadka lo piwie na rowerzd, za brak pasów, za brak świateł - w tym specjalizuje się nasza drogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Moim zdaniem pasy to powinna być indywidualna sprawa a karanie za ich brak to przynajmniej moim zdaniem głupota ;-) " - i pokryjesz z własnej kieszeni wszystkie koszty leczenia w przypadku wypadku bez pasów, gdzie wiadomo obrażenia będą większe ???? Bo ja nie zamierzam płacić za Twoje leczenie.

Druga sprawa to nazywanie gliniarzy gestapo, psami itp. To zwykły przejaw chamstwa i braku kultury, nic więcej.

Temat z d... i tyle, jechałeś bez pasów było przyjąć mandat.

ciemnogród i tyle, w końcu "darmowa służba zdrowia" . ludzie nie mają pojęcia ile kosztuje rehabilitacja po wypadku, nie mówiąc już o kosztach leczenia na OIOMach itp.

a potem płacz, że do specjalisty czekają rok w kolejce bo NFZ kasy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobiłes a zawsze nie biore mandatu bo to bez sensu nie słuchaj sie policji co ci mowia ze beda wieksze koszta w sadzie to jest nie prawda. np za pasy est 100zł i 2 pkt. mi zawsze w sadzie dawali albo 40zł albo 50zł i bez punktow.i tyle po co przepłacac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to dużo więcej zapłaciliśmy my - podatnicy.

wolę, żeby w tym czasie kiedy policja piszę wniosek do sądu (całkowicie niepotrzebnie bo z góry wiadomo, że pasów nie miałeś i mandat się należy jak chłopu ziemia)

złapała trzech kolejnych bez pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech wezma się za konkretnych piartów drogowych (takich nie brakuje) a nie za spaloną zarówkę nad rejesrtacją czy pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. bez sensu dyskusja

ale pamiętajcie, że pasy to jest dobra rzecz a przypadki "by żył gdyby nie zapiął pasów" są skrajne ,a większość o których się słyszy pochodzą z plotkarskich portali, których celem jest manipulacja ciemnymi masami i wzbudzenie sensacji wśród nich. pasy i airbagi codziennie ratują wiele istnień.

PS. mimo, że prawo zezwala kobiecie w ciąży jeździć bez pasów to mimo tego powinna zapinać PRAWIDŁOWO pasy(pilnować swoje panie!).

w końcu tu chodzi też o zdrowie i bezpieczeństwo a nie tylko o mandat za stówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę że lecicie panowie po bandzie...

Już obwiniacie nie zapinane pasy za złą służbę zdrowia...

No nie źle, nie źle... co będzie dalej ?! :doh:

Jak tak czytam to już chyba wiem dlaczego PO ma cały czas największe poparcie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam! Policja to slugusy skaru panstwa zero ludzkich odruchow powinni dbac o nasze bezpieczenstwo. Przestepcy bija okradaja ludzi w bialy dzien a ich nigdy nie ma. Ale w kszakach huncwoty potrafia sie chowac w nie oznakowanych spac smietniki uzbrajac i za 10-20km/h przekroczenia karac. Jak masz fajny samochod zmodzony i jestes mlody to ze zwyklej zazdrosci Cie zatrzymaja ze Cie stac na takie autko a on za swoje 1600zl buja sie Tarpanem Powinni zajac sie czyms pozytecznym sciganiem prawdziwych piratow drogowych lapaniem oprychow ktorzy kradna nam samochody oszukustow naciagajacych nasze babcie na elektryczne koce czy poslow oslow zlodzieji z wiejskiej a nie bandyte wstrentnego rzezimieszka z niezapietymi pasami ktoremu spieszy sie do pracy albo ucikaja go w bolace flagi bo sie grochowy nazarl czy porostu zapomnial i fakt pasy to indywidualna sprawa i moje bezpieczenstwo ten chory kraj nie powinien zmuszac obywatela do ich zapinania i nietylko ty kolego placisz za NFZ ja tez i nie powinienes zalowac potrzebujacemu chytrusie jeden. pomysl naprzyklad jak bedziesz mial wypadek stracisz przytomnosc auto sie zapali i nie bedziesz mogl uciec bo pasy sie nie odepna czy cos w tym stylu i ja mam placic za twoje poparzenia zastanow sie co glosisz. Tutaj wladza jest naduzywana i nie chodzi tu o wasze bezpieczenstwo utrzymanie porzadku tylko latanie tonacego budzetu (ktorego juz nie ma) i robia z nas frajerow nic pozatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee policja zarabia lepiej niż 1600...

Byle pionek z drogówki "kontroler ruchu' bierze ze 3 koła.

Wszystkich policjantów jakich znam to domu mają wykończone na cacy.

Domy ! nie mieszkania...

Ale kiedyś obiło mi się o uszy, że mają jakieś środki na zakwaterowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam! Policja to slugusy skaru panstwa zero ludzkich odruchow powinni dbac o nasze bezpieczenstwo. Przestepcy bija okradaja ludzi w bialy dzien a ich nigdy nie ma. Ale w kszakach huncwoty potrafia sie chowac w nie oznakowanych spac smietniki uzbrajac i za 10-20km/h przekroczenia karac. Jak masz fajny samochod zmodzony i jestes mlody to ze zwyklej zazdrosci Cie zatrzymaja ze Cie stac na takie autko a on za swoje 1600zl buja sie Tarpanem Powinni zajac sie czyms pozytecznym sciganiem prawdziwych piratow drogowych lapaniem oprychow ktorzy kradna nam samochody oszukustow naciagajacych nasze babcie na elektryczne koce czy poslow oslow zlodzieji z wiejskiej a nie bandyte wstrentnego rzezimieszka z niezapietymi pasami ktoremu spieszy sie do pracy albo ucikaja go w bolace flagi bo sie grochowy nazarl czy porostu zapomnial i fakt pasy to indywidualna sprawa i moje bezpieczenstwo ten chory kraj nie powinien zmuszac obywatela do ich zapinania i nietylko ty kolego placisz za NFZ ja tez i nie powinienes zalowac potrzebujacemu chytrusie jeden. pomysl naprzyklad jak bedziesz mial wypadek stracisz przytomnosc auto sie zapali i nie bedziesz mogl uciec bo pasy sie nie odepna czy cos w tym stylu i ja mam placic za twoje poparzenia zastanow sie co glosisz. Tutaj wladza jest naduzywana i nie chodzi tu o wasze bezpieczenstwo utrzymanie porzadku tylko latanie tonacego budzetu (ktorego juz nie ma) i robia z nas frajerow nic pozatym.

Myślę, że lekko przesadzasz. To znaczy zgodzę się z tobą, że Policja w Polsce często idzie na łatwiznę i zamiast dbać o bezpieczeństwo to skupia się na aktywnościach mających przynieść łatwy dochód dla budżetu państwa. Nie to jest cel istnienia takiej formacji ale jest ona narzędziem w rękach rządzących i niestety różnie może być wykorzystywana. Niestety na codzień Policja w Polsce jest bardzo represyjna, w bardziej cywilizowanych krajach, gdzie demokracja i poprawne stosunki międzyludzkie są czymś naturalnym Policja interweniuje stanowczo tylko w przypadkach faktycznie rażąco naruszających przepisy bądź stanowiących bezpośrednie zagrożenie.

Nie można jednak wylewać ot tak pomyj na Policję w Polsce, bo nie tylko nasza potrafi się czepiać. Dziwnym trafem, Polacy przekraczający polsko-czeską granicę stają się potulni jak baranki, jadą jak Pan Bóg przykazał i jeszcze są zadowoleni. A konieczność natychmiastowej wymiany żarówki na drodze nie budzi sprzeciwu. Kolega albo o tym nie wie, albo łatwiej mu sr** do własnego gniazda nie mając pojęcia czy w innym nie śmierdzi równie mocno lub bardziej.

Co do zarobków Policjantów, to większość z nich ima się dodatkowych zajeć. Wszystko zależy od stażu i tak dalej i tak dalej. Nie mniej jednak nie spodziewaj się, że jakieś zglebione Audi niepierwszej świeżości budzi zachwyt mundurowych. Nie powiem co wzbudza zamiast tego bo nie o tym dyskusja.

Co do twojej "deklaracji niepodległości" czyli postulatu o brak obowiązku jazdy z zapiętymi pasami - trochę płyniesz już w tej krytyce wszystkich i wszystkiego. Patrząc zdroworozsądkowo (czyli patrz statystyki) to jazda z celowo niezapiętymi pasami jest kompletną głupotą. Przypadki gdzie niezapięte pasy uratowały komuś życie to promil zdarzeń. W tym świetle, liczenie na to, że akurat trafisz w ten promil świadczy o kompletnym braku odpowiedzialności za siebie i innych. A czasem ludzi trzeba prawem chronić przed ich własną głupotą i wbrew pozorom nie jest to zamach na wolność obywatela. Ktoś tu myli wolność z anarchią. Nawet niegroźne z pozoru zdarzenie drogowe przy niezapiętych pasach może mieć poważne skutki. A twoja śmierć czy kalectwo to już nie jest tylko twoja sprawa, idą za tym poważne i kosztowne konsekwencje. Ale większość niedopowiedzialnych ludzi raczej z tego sobie sprawy nie zdaje. To jest jeden z objawów typowego, polskiego sobiepaństwa. Głoszący tego typu postulatu ludzie to grupa przekonanych, że są sami dla siebie, niezależni od nikogo i to oni w zupełności chcą w 100% decydować co i jak będą robić. A prawda jest taka, że zapięcie pasów to żaden kłopot dla kogokolwiek, a więc cała sprawa to bicie piany dla samego faktu jej bicia. Nic poza tym. Jeśli uważasz, że skoro płacisz składkę zdrowotną to możesz o wszystkim decydować to też o tobie nie świadczy najlepiej. Nie uważsz bowiem, że lepiej aby te pieniądze sżły na leczenie twoje czy kogoś innego, kto rzeczywiście zachorował i potrzebuje pomocy a nie kogoś kto jest tak tępy, że nie rozumie tego co mówią statystyki i wbrew logice nie zapina pasów na zasadzie nie bo nie? A potem trzeba go leczyć chociaż można było łatwo tego uniknąć?

Poza tym twój przykłąd jest słąby, jak stracisz przytomność to czy z zapiętymi pasami czy nie to i tak z płonącego samochodu nie uciekczniesz.

Punktować Policję czy przepisy trzeba tam gdzie to jest uzasadnione a nie jechać z góry po wszystkim czy się coś w temacie wie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestes policjantem, urzedasem albo POoslem skoro piszesz takie wyniosle bzdury oszukujesz sam siebie naprawde jestes tak oslepiony doskonaloscia sytemu to chorego kraju gdzie sa pieniadze moze mi powiesz z tych mandatow co popatrz na drogi i podatek dodany do paliwa jak za te pieniadze to drogi mogly by lsnic i byc gladkie jak dupsko niemowlaka najpierw niech sie zajma poprawa warukow zycia a dopiero potem karanie i sciaganie pieniedzy od obywateli wcelu karmienia swin siedzacych na stolkach. Zastanow sie i przejzyj na oczy przetrzyj je troszke po Ci rozem zaszly sory ale unioslem sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestes policjantem, urzedasem albo POoslem skoro piszesz takie wyniosle bzdury oszukujesz sam siebie naprawde jestes tak oslepiony doskonaloscia sytemu to chorego kraju gdzie sa pieniadze moze mi powiesz z tych mandatow co popatrz na drogi i podatek dodany do paliwa jak za te pieniadze to drogi mogly by lsnic i byc gladkie jak dupsko niemowlaka najpierw niech sie zajma poprawa warukow zycia a dopiero potem karanie i sciaganie pieniedzy od obywateli wcelu karmienia swin siedzacych na stolkach. Zastanow sie i przejzyj na oczy przetrzyj je troszke po Ci rozem zaszly sory ale unioslem sie.

spoko, bez spiny

nie widzę tylko związku między tym co mi sugerujesz a tym co ja napisałem. w żadnym punkcie nie wyraziłem swojego zachwytu nad tym co się dzieje w Polsce. Prosiłem jedynie o odrobinę, o próbę nieco obiektywniejszej oceny przynajmniej niektórych działań Policji. A w zasadzie głównie chodziło o te nieszczęsne pasy...

Wylewanie żalów odnośnie tego jak działa rząd w Polsce to zupełnie inna dyskusja i pewnie w niejednym punkcie chętnie bym się z tobą zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj naprawde niech sie wezma za inne przestepstwa stawanie na miejscu dla niepelnosprawnych debili jezdzadzych w zabudowanym ponad 100tka pijanych, jezdzadzych na wystajacych lysych oponach czy bez OC bo dlamnie tacy sprawiaja najwieksze zagrozenie a nie chlop ktory zapomni zapiac tasmy czy zjara mu sie zarowka powinni zatrzymac skontrolowac i upomniec anie odrazu po kieszeni dostatecznie juz jest przejebane na drogach zeby za takie glupie glupoty ciorac ludzi finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy za pasy i za żarówke mandatu nie dostalem, z nimi też trzeba umieć gadać, a co do dofinanasowania na domy to większej bzdury nie słyszałem, z ta zazdroscia o samochod tez dobre, zdziwilbys sie jakie prywatne autka maja u mnie w miescie i raczej nie wszyscy z łapówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...