Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podmianka felg z 15'' na 17'' w Quattro- czy podejdą pod zwrotnice? (fotki)


cpikson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym założyć wiosenne fele do mojego sreberka tylko nie wiem czy te które sobie upatrzyłem zmieszczą się bez problemu w miejsce starych 15-stek... Na zimówkach są oponki 195/65 i miejsca pod nadkolem w stosunku do zwrotnic wg mnie nie zostało za wiele tak z przodu jak i z tyłu (fotki). W planach mam takie oto 17-stki 8j ET48: 5x112 MOMO AUDI MERCEDES VW SEAT SKODA FORD RATY (3132623460) ale nie wiem czy bez żadnych problemów zmieszczą się razem z oponkami 225-235/40mm w moje nadkola... Każda pomoc i sugestia mile widziana:wink:

dsc0242gz.th.jpg dsc0243lk.th.jpg dsc0240vm.th.jpg dsc0241na.th.jpg dsc0244kop.th.jpg

---------- Post dopisany 22-04-2013 at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2013 at 10:37 ----------

naprawdę nikt nic nie doradzi?

---------- Post dopisany 27-04-2013 at 10:00 ---------- Poprzedni post napisany 22-04-2013 at 18:50 ----------

Znikąd pomocy...??:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wpisujac parametry felg i opon mozesz je porownac i dowiedziec sie wszystkiego co chcesz.

Custom rims, wheel tire packages for your ride - RIMSnTIRES.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak dobrac i zgrac ze soba felge i opone to bardzo fajna stronka ale mi chodzilo o to czy taki komplet felg i opon wejdzie bez problemu w nadkola i zwrotnice czy nic nie beda przeszkadzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył będzie zacierał na 80%, mozesz je kupić ale weź dystnse sobie zamów odrazu tak by et wychodziło w granicach P et35/T et 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimówki 225/50 R17 felunek ET35 8J i jest ledwo ledwo, na zuzytym lozysku zaczelo obcierac z tyłu. :decayed:

ET32 jak najbardziej przy 235...

no chyba że tak jak Kowi87 pisze, dystansik i jazda.

---------- Post dopisany at 07:00 ---------- Poprzedni post napisany at 06:58 ----------

A i profil opony nie jest podany w mm tylko w % od szerokości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten lub podobny felunek 17' 8J z oponkami 225/40 bedzie ok tylko ET na poziomie 35 musi byc obowiazkowo albo zdystansowac odpowiednio? i jeszcze jakie oponki beda lepsze, 225 czy 235 do tych felg zeby tak balonowato nie wygladalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 40-tce będzie piz...da, chyba że na 18"-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba 18' bedzie ciezko zeby podeszly... a dlaczego mowisz ze to bedzie zle bardzo wygladac?

chociazby z tego powodu że bedziesz miał mega szpare miedzy błotnikiem a oponą, jak masz gwint skręcisz to znowu bedzie ciezko jezdzic bo auto siadzie brzuchem nizej niz na 18tce.. by zniwelować wspomnianą szpare...

takze jak chcesz mieć wygląd to szukaj 18ki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co to zawieche mam jeszcze pryginlana... i wxgledem teho chcialbym dopasowac felgi... moze w nastepnym sezonie zainwestuje w gwint...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sobie przeliczyc

kalkulator chyba w domu masz co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczajac na tej stronie: Custom rims, wheel tire packages for your ride - RIMSnTIRES.com wychodzi ze roznica calkowitej wysokosci kola miedzy profilem 45 a 40 to jakies 2,2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi mało, ale w praktyce jest to wystarczajce by auto wygladało beznadziejnie

to tak jak na 15tce przy 1BA koza nie miłosierna, a pozałozeniu 1BE juz całkiem fajnie niby 2cm róznicy a róznica spora w wygladzie, u ciebie to w odwrotna strone pójdzie

weź pod uwage proporcje profil opony vs szpara, profil bedzie za mały proporcjonlanie do wielkosći szpary, po to sie glebi auto:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie jest tak jak pisze Kowi, wszystko musi miec swoje miejsce i wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...