Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] montaż subwoofera do nieorygonalnego radia


chrapusta

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ długo szukałem i nic nie znalazłem, wpisuje co jest grane z w/w tematem, jeśli się to komuś przy da - super -jeśli nie - zamknąć temat a ostatni gasi światło.

OPIS DOTYCZY SYTUACJI KIEDY NIE MAMY INSTALACJI i KABLI Z ORYGINALNYMI WTYCZKAMI.

zaczynamy, mamy subwoofer z wtyczką (ocywiście mowa o oryginalnym wooferze z avanta, nie wiem jak z końcówkami do sedana, ale można porównać)

najwazniejsze to opis wtyczki:

1 - +12V stałe

2 i 3 wyjście na lewy głośnik śr. i wys. ton

4 - masa

5 - sterowanie zał/wył + 12V

6 - wejście kanał lewy

7 - wejście kanał prawy

8 - masa wejśc

9 i 10 wyjście na prawy głośnik śr. i wys. ton

odszukać musimy teraz rozpiskę kabli z naszego radia, u mnie to był panasonic, który miał osobnym kablem sterowanie wzmacniaczem.

musimy podpiąć zasilanie stałe 12V nalpepiej bezpośrednio spod deski rozdzielczej z rozdzielni - koniecznie zaopatrzyć to w bezpiecznik. masa bierzemy z tego samego miejsca, ja byłem leniwy i zasilanie zabrałem za bezpiecznikiem z zapalniczki w bagażniku - było bliżej, a sama zapalniczka jest bezpośrednio wpięta u mnie do listwy rozdzielni pod deską rozdzielczą.

mając przeciągnięte kabelki do 12V lecimy dalej, potrzebne nam 4 przewody do radia:

sterownaie - njczęściej niebieski kabel, często dublowany

masa wyjścia na kanał lewy i prawy

oraz plusy kanału lewego i prawego.

za chwilkę opisze dlaczego nie bralem tego z wyjść przedwzmacniacza z radia (chinch)

kable z radia poszły od tylnych głośników, w moim przypadku mam tylko przednie podpięte więc tylnie były "wolne" jeśli macie tylne wpięte najlepiej je odpiąć i puścić przez wzmacniacz woofera (piny 2,3,9,10)

kabelki ułożyłem idealnie pod knapą pod wykładziną do popielniczki - przez dzwignię ręcznego i do radia - wszystko idealnie pochowane nic nie wystaje i nie wala się bądź gdzie.

podpinamy wszystko przy odpiętym bezpieczniku na stałym kablu 12V, o którym była mowa na początku.

dopiero na samymkońcu wpinamy bezpiecznik - odpalamy radio i heja banana.

mając woofer na tylnych głośnikach a przednie na przednich łatwo ustawić pod siebie żądany efekt balansem między FRONT a REAR. kwestia gustu, a o tym się nie rozmawia.

dlaczego nie brałem sygnału z wyjść chinch z radia (przedwzmacniacz) - bo guzik było słychać, trzeba było dać balans na całkowite rear, zdjąć roletę i coś wtedy dopiero bąknęło konkretnie. wyjścia są dwa: albo uwalony mam wzmacniacz (trochę w to wątpie) albo taki urok super radia, albo kosmos i już.

ktoś skarżyl się tutaj na forum że prawie nie słyszy w avancie woofera - może właśnie dlatego. dodatkowo nie ma wtedy możliwości balansu RAER/FRONT - i właśnie dlatego u mnie woofer poszedł na tylnych głośnikach.

i to chyba tyle, jeśli ktoś chce skorygować -prosze bardzo, efekt końcowy na prawde milusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem.Czyli radio Sony i nie podpięta tuba oryginalna z kostką w której sa 4 kable.Przód jest podłączony.Nie grają głosniki z tyłu i tuba.Nie bardzo wiem jak to podłaczyc.Przydały by sie jakies fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie.. Ja mam znowu odwrotny problem. W aucie mam zamontowane głośniki w tylnych drzwiach i subwoofer w bagażniku oryginalny. Radio niestety jest już jakieś nieoryginalne Sony. Ktoś to podłączył tak, że grają wszystkie głośniki. Sęk w tym, że chce założyć z powrotem oryginalnego Chorusa i podłączyć tak, żeby to wszystko grało. Ma ktoś opis kabli jak to powinno wyglądać lub/i stare oryginalne kostki z kawałkami kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie w bagażniku nieoryginalną skrzynkę i zastanawiam się własnie nad wpasowaniem oryginalnej w boczek ze względu na zajmowaną przestrzeń bagażnika

kable w sumie mam już pociągnięte, tylko zastanawiam się jak to jest z tymi sygnałowymi od radia do suba...

z tego co jest tu napisane wynikałoby że głośnik w oryginalnym subie nie idzie przez wzmacniacz, skoro żeby lepiej grał należy podłączyć z wyjścia głośników radia? bo przecież do wzmacniacza trzeba podłączać wyjścia RCA by go nie spalić?

jak już będę kupował oryginalny sub, to czy po lifcie jest taki sam jak przed liftem? a może lepiej z innego audi kupić by uzyskać lepsze brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...