Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Concert problem z odblokowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam problem otóż niedawno nabyłem Audi A4 B5 po lifcie. W aucie jest radio Audi Concert i było ono w remoncie kiedy auto było u poprzedniego właściciela. Odebrał on radio z dniem sprzedaży i włożył. Teraz jest napis safe. Czytałem o tym i wyczytałem że trzeba wprowadzić kod do radia. Kod mam lecz jak wciskam TP+RDS to nic się nie dzieje nie wyświetla się żeby wpisać kod. Co mam zrobić z tym fantem??? Proszę o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba je wcisnąć jednocześnie, i chwilke przytrzymać.

Ewentualnie zostaw właczone radio na godzine z przekręconym kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dwie kreseczki to radio jest zablokwane.

Tak tylko żeby się kontrolki zapaliły, i zostaw na godzine potem znów będziesz mógł kod wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie godzine i ani minutki krócej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak minie godzina to wcisnij te dwa przyciski TP i RDS na raz i przytrzymaj az do momentu znikniecia napisu safe a w tyk miejscu pojawiaja sie kropki jak dobrze pamietam i wtedy puszczasz i wpisujesz kod ktury masz za pomoca klawiszy od 1 do 4 i po tym znowu wciskasz dwa klawisze TP IRDS na raz i powinno radio juz grac chyba ze kod nie taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli minie godzina to chyba już można wyłączyć, ale dla pewności zrób tak jak pisze xXPiotrekXx19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak minie godzina to powinno się dać juz wprowadzić kod tak jak ci pisałem a jak nie to wyłącz i włącz radio i sprubuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy ,radio zablokowało się po dwukrotnej próbie wpisania kodu.Musisz zostawić je włączone przez godzinę,czyli radio on,zapłon on.Wtedy powinno dać się znowu wpisać kod.TP+RDS trzymamy i wprowadzamy kod klawiszami 1 do 4 .Czyli 1 to pierwsza cyfra kodu i naciskamy ją tyle razy ,aż pojawi się cyfra naszego kodu.2 to druga cyfra naszego kodu i naciskamy ją ... itd.Wprowadzony kod potwierdzamy wciskając i przytrzymując jednocześnie TP+RDS.Mam nadzieję ,że to rozwieje wątpliwości ,bo prościej nie da się tego wytłumaczyć. pozdro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ten w książce i na radiu jest zły to raczej nie będziesz strzelał w ciemno z kodem bo to jest od groma możliwości jedyna opcja chyba to oddać radio do jakiegoś speca co się zajmuje takim czymś i rozkoduje radio bo to tez można zrobić w ASO AUDI ale tam sobie życzą za taką operację 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy numer w książce zgadza się z numerem z radia, jeśli tak to musi pasować :decayed:

Jeśli nie to czeka Cię wycieczka do speca i koszt ~50zł za rozkodowanie.

W jaki sposób wpisujesz kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś książki zamienił, dlatego napisałem żeby numery sprawdził, czy się zgadzają.

Gdzieś czytałem o kalkulatorach które wyciągają opin z numeru seryjnego...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, napisz dokładnie jak wprowadzasz kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaczekałem godzinę. Później zniknęły te dwie kreski co mówiłem że są przed napisem safe. Naciskam TP+RDS i wyświetla się liczba 1000 i zmieniam na odpowiednie liczby. Później znowu przytrzymuje TP+RDS i się wyświetla safe i jest jedna kreska z przodu. Może za długo przytrzymuje TP+RDS???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...