Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniska rdzy na klapie bagażnika avant


pakotomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy od jakiegoś czasu mam na klapie bagażnika takie coś:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Powoli robi się to coraz większe i coraz bardziej mnie stresuje. Myślałem, żeby to jakoś sam ogarnąć, ale żaden ze mnie lakiernik i nie chcę jeszcze czegoś bardziej popsuć. Oddam to chyba do jakiegoś lakiernika, ale chciałem się zorientować ile czasowo może potrwać usunięcie tego i ile mniej więcej może to kosztować. Byłem u jednego takiego zapytać i u niego 150zł, 2 dni roboty. Czy to ok czy szukać kogoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy u kogo byłeś, jak u kowala to szukaj gdzie indziej.

Popytaj w swojej okolicy o dobrego lakiernika.

Normalnie coś ze 300 zł za element.

Kowal zrobi za 50 i za 2 lata będzie to samo co na fotach powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lakiernika, który ma całkiem przyzwoitą opinię, nie w jakimś garażu u pana Miecia. 150 zł chce za malowanie samego, całego pasa pod szybą, nad rejestracją tam gdzie naklejone są OOOO. Za malowanie klapy od szyby w dół chciał 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są ceny, w moim mieście dobry lakiernik, z komorą bierze 400 zł od elementu, dopiero jak kilka malowanych jest to można liczyć na upust z rzędu 300 zł za element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lepiej sprawdz dokładnie jeszcze okolice trzeciego swiatła stopu bo cos mam przeczucie że tam też możesz mieć bąbelki. Jeśli by tam były to osobiscie malowałbym całą klape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że by pomalować całą tylną klapę, albo chociaż ten pas pod szybą, to powinno się wymontować szybę z klapy. Bezpośrednio pod szybą jest dosyć newralgiczny punkt, gdzie zbiera się woda. Często tam też powstają ogniska korozji. Wyciągnięcie szyby to koszt ok 100zł, do 150zł nawet. Malowałem tylną klapę w swojej B4, podejrzewam, że w B6 jest podobnie, bo nawet kształt tej klapy dużo się nie różni:) Sprawdź, czy trzeba wymontować szybę do malowania, jeśli tak, to koniecznie przypilnuj lakiernika, żeby wymontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może koledzy coś podpowiedzą czy trzeba wymontować szybę przy malowaniu tylnej klapy w B6 Avant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba jest wklejana więc koszt spory.

Jeśli rdzewieje ci ta klapa to znaczy że biła bita i malowana bo inaczej nie było by rdzy.

W takim wypadku zdemontowałbym tą szybę i pomalował całość bo kto wie jak to wcześniej było zrobione.

Pomalujesz tylko pas to z pół roku ruda może wyleźć zaraz spod szyby.

Jak już robić to porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...