Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo słaby sygnał radia sedan prosze o porady


lukii23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zaznaczam ze kopie na forum i nic nie mogę znaleźć,wiem że to trochę nie ten dział ale w audio nikt mi nie odpisuje a może tutaj ktoś mnie zauważy kupiłem auto już z nie ori radiem, sedan z 97 roku, dowiedziałem się tylko ze nie ori radio nie daje napięcia na ten wzmacniacz w tylnym słupku przy szybie, kupiłem jakis separator w media markt za ok 20 zł (tylko taki był) i podłączyłem go pod 12v i nic to nie zmieniło, gra tylko rmf fm i to nie zawsze czysto o innych stacjach mogę zapomnieć nawet w centrum szczecina, podłączyłem jakąś antene do radia bez separatora z kablem 1m i radio gra dobrze łapie inne znane stacje, ale nie będe przecież jeździł z anteną pod ręką, co w tej sytuacji? zmienić separator? podłączyć wzmacniacz przy szybie na krótko żeby sprawdzić czy coć to zmieni? jeśli tak to na jaki kabel dać zasilanie 12v. czy macie jakieś inne pomysły?nie chce zakładać jakiś dodatkowych anten na dachu i robić dziur w karoserii tylko reanimować to co jest, a antena wewnętrzna raczej nie zdaje egzaminu chyba ze poradzi sobie w promieniu 30-40km od miasta takiego jak szczecin, moze ktoś ma z nimi doświadczenie. prosze o podpowiedzi, i może jeszcze ktoś wie jaki kolor kabla ma zasilacz antenowy przy kostce iso? czy nie mogę dać zasilania juz tam z radia tak jak jest w ori? i jeszcze jedno pytanko, jak podłącze separator do zasilania i trzymam go w dłoni to sygnał sie poprawia a jak puszcze to pogarsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o podpowiedzi, i może jeszcze ktoś wie jaki kolor kabla ma zasilacz antenowy przy kostce iso? czy nie mogę dać zasilania juz tam z radia tak jak jest w ori? i jeszcze jedno pytanko, jak podłącze separator do zasilania i trzymam go w dłoni to sygnał sie poprawia a jak puszcze to pogarsza

Zasilacz zasilany jest przez kabel antenowy.Dlatego stosujemy seperator żeby kablem antenowym podać napięcie na wzmacniacz.Ja używam najtańszego jaki był na allegro i działa jak trzeba.Jeśli wszystko podłączyłeś dobrze to problem może być w samym wzmacniaczu który jest zamontowany z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem - działała tylko jedna stacja i tylko w mieście. Pojechałem do gościa, który zajmuje się audio i zamontował mi jakiś separator antenowy i jak ręką odjął - wszystkie stacje łapie i to nawet poza miastem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...