Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kupno samochodu bez tablic


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Panowie mam zamiar kupić autko bez tablic - przywiezione z Niemiec i mam pytanie:

Musze wykupić tablice próbne w tym przypadku żeby zrobić przegląd ? oraz czy można na tych tablicach jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest juz w PL i nie ma tablic to żeby zrobic przegląd to możesz auto zawieźć na lawecie. Żółte tablice na 5 dni kosztują ok 500zł, więc nie ma sensu kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest w PL

no to trochę droga inwestycja jak na początek :(

chyba sobie odpuszczę temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kopiłem swoja A4 z Niemiec bez tablic auto było w Polsce ja przyjacielem nim na kolach do domu na tablicach niemieckich ( jakichś przypadkowych ) , miałem oświadczenie ze auto zostało sprzedane bez tablic W rejestracji pojazdów płacisz 60 zł a nie 500zł za próbne tablice na 30 dni nie 5 i na tych tablicach robisz przegląd po 30 dniach idziesz normalnie rejestrujesz pojazd na normalna tablice i dowód 60 zł to nie majątek tym bardziej ze za te 60zł możesz miesiąc jeździć na dowodzie próbnym ;). Jechalem 240 km na niemieckich blachach choć nie powinienem , patrol policji zatrzymał mnie ale pościli wolno jak wyjaśniłem o co chodzi ;) to tez są ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz to nowe informację

a powiedz mi te oświadczenie jest wypisane przez kogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli jest to osoba prywatna ? i kto wie czy nie ma umowy na połówkę - wtedy kaplica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie kaplica wydaje mi się ze osoba prywatna lub 2 właścicieli tez może to wystawić jeżeli tablice zostały zdane , napewno jest jakies wyjscie z tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ;)

muszę w poniedziałek zadzwonić do WK i popytać co i jak

narka dzięki za info bo było przydatne

pozdrówko Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co ;) ja kupiłem od handlarza i on mi taka kartkę zwykła z napisem ze auto zostało sprzedane bez tablic podbił pieczątka , podpisał i to wystarczyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kopiłem swoja A4 z Niemiec bez tablic auto było w Polsce ja przyjacielem nim na kolach do domu na tablicach niemieckich ( jakichś przypadkowych ) , miałem oświadczenie ze auto zostało sprzedane bez tablic W rejestracji pojazdów płacisz 60 zł a nie 500zł za próbne tablice na 30 dni nie 5 i na tych tablicach robisz przegląd po 30 dniach idziesz normalnie rejestrujesz pojazd na normalna tablice i dowód 60 zł to nie majątek tym bardziej ze za te 60zł możesz miesiąc jeździć na dowodzie próbnym ;). Jechalem 240 km na niemieckich blachach choć nie powinienem , patrol policji zatrzymał mnie ale pościli wolno jak wyjaśniłem o co chodzi ;) to tez są ludzie.

Ale po co to wszystko? Jeśli auto juz masz to tylko zawozisz je na przegląd, bez tablic. W US, UC i WK niepotrzebne. Po 2-3 dniach rejestrujesz i normalnie leganie jeździsz.

nie ma za co ;) ja kupiłem od handlarza i on mi taka kartkę zwykła z napisem ze auto zostało sprzedane bez tablic podbił pieczątka , podpisał i to wystarczyło ;)

A to po co? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto sprowadzone z Belgi też bez tablic.Tzn tablice miał ale papierowe :facepalm: tylko po to żebym mógł dojechać do domu .Przegląd zrobił sprzedający,ale podejrzewam że auto nawet nie widziało stacji diagnostycznej :decayed: .

Też miałem wpisane na fakturze że auto przyjechało bez tablic,ale po co to nie wiem :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od listopada 2012 obowiązuje przepis który mówi o tym że jeśli sprowadziłeś auto bez tablic to musisz najpierw dokonać w WK rejestracji czasowej (70zł za czerwone numery), wtedy na tych blachach jedziesz na przegląd, wyrejestrowujesz auto z blach tymczasowych i idziesz zarejestrować na normalne. Ot taki patencik na wyciągnięcie dodatkowych 70zł od podatnika...

Ale o tym na forum było już kilkanaście razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od listopada 2012 obowiązuje przepis który mówi o tym że jeśli sprowadziłeś auto bez tablic to musisz najpierw dokonać w WK rejestracji czasowej (70zł za czerwone numery), wtedy na tych blachach jedziesz na przegląd, wyrejestrowujesz auto z blach tymczasowych i idziesz zarejestrować na normalne. Ot taki patencik na wyciągnięcie dodatkowych 70zł od podatnika...

Ale o tym na forum było już kilkanaście razy...

Rzeczywiście wszedł taki chory przepis :facepalm:

...by żyło sie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dowiedz się w swoim WK czy musisz brać tablice próbne, bo jak to w naszym pięknym kraju bywa , co urząd to inna interpretacja przepisów, są urzędy gdzie wystarczy że napiszesz oświadczenie że auto wjechało na lawecie , są takie ze wystarczą tablice namazane flamastrem na kawałku tektury która od razu ląduje w koszu , a są oczywiście takie które z marszu każą wykupić próbne tablice za 70 zł:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak samochód z Niemczech to wystarczą ich blachy bez znaczków i nie liczy się im że samochód tam jest wyrejestrowany ale masz blachy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego , teoretycznie masz rację, w praktyce czasami wygląda to inaczej , wszystko zależy od "widzimisię" urzędasa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...