Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5]Przeróbka przedniego na Quattro i dżwięki ze wspomagania


Spojler

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest opłacalna przeróbka przedniego napędu na quattro i jakich części bym potrzebował żeby go przerobic o ile jest to możliwa taka przeróbka? Druga sprawa to gdy jest zimno i jade samochodem to przy niskich obrotach lub przy skręcaniu głośny dżwiek sie wydobywa ale jak się olej nagrzeje albo jest ciepło to jest ok. Wina starego oleju bo pewnie nie był wymieniany i troche go ubyło? Koleś mi powiedział że maglownica przecieka ale jak dolałem to nie widac ubytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobka FWD na quattro to operacja bardzo droga i totalnie nieoplacalna. do wstawienia nowa skrzynia (jesli sie nie myle), wal napedowy, tylny dyfer + polosie, do przerobienia podloga z tylu, czyli rowniez rezanie bagaznika i zmiana tylnego zawiasu. lepiej sprzedaj auto i kup cos z quattro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany mam na wakacje kupic S4 więc nie opłaca mi sie sprzedac tego i kupic innego ale ciekaw jestem ile taka operacja może wyniesc i czy rzeczywiście różni sie tak podłoga z tyłu? Z tego co wiem to bak w quattro ma 62litry a w przednio napędówce 60 i na pewno raczej idzie inaczej układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, wydech tez idzie inaczej. pojemnosc bagaznika jest mniejsza (chyba o ok 80 litrow), co sugeruje, ze podloga tez jest zmieniona. co do pojemnosci baku - podales dane odwrotnie - bak w FWD ma 62 litry, w quattro 60 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po otwarciu bagażnika wyraźnie widać różnicę - porównałem to kiedyś sobie. Ogólnie nie opłaca się przerabiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo to zajmuje skoro 80 litrów brakuje ale jak tyle roboty to trudno dam se spokój :sad: . A z tym bakiem to pokręciło mi sie :roll: Dzięki za pomoc. Sprawa wspomagania mi jeszcze została czy ktoś miał taki problem lub sie domyśla o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...