Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem połączenia z AG Zenit J-2005


dominikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prośba do użytkowników instalacji AG albo ogarniętych w temacie.

Nie mogę się połączyć z komputerem AG Zenit J-2005.

Używam kabla USB Viaken + sterowniki z ich stronki. Mam netbooka z XP 32 bit i interfejs ze stronki AG dedykowany do J-2005.

Jak wszystko podepnę i odpalam program to pojawia się komunikat "search com". Obok na zmianę włącza się apla "ok" i "not found".

Tak jakby łączyło i rozłączało na zmianę.

Proszę kogoś kto zna te tematy o podpowiedź, gdzie szukać błędu.

---------- Post dopisany 07-05-2013 at 01:51 ---------- Poprzedni post napisany 04-05-2013 at 00:44 ----------

Czyżby nikt nie jeździł na AG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem kiedyś ten sam problem musiałem ściągnąć program od nowa i go zainstalować i później musiałem wybrać przez który com ma się łączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Dzięki za reakcję :wink:

Ale ten com mam ustawić w interfejsie programu AG, tak?

I śmigało Ci ładnie przez USB od Viaken'a, czy jakiś inny sprzęt?

Bo ja zaznaczałem usb chyba :/

---------- Post dopisany 11-05-2013 at 00:20 ---------- Poprzedni post napisany 07-05-2013 at 21:32 ----------

Próbuję zaznaczyć com od 1 do 8 i usb w interfejsie, próbuję się połączyć poprzez różne gniazda usb i niewiele mi to daje.

Cały czas wyświetla się ikonka odczyt konfiguracji w toku. Nie mogę sprawdzić ciśnienia, temperatury, zrobić odczytów, etc.

Help :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dalej mam problem z tą komunikacją.

Mam kabel usb od viakena + program ze strony Ag wersja JZ2005 i kabel RS232 z interfejsem LPG od viakena + conwerter com-usb Digitusa.

Dalej zawiesza mi się na etapie odczyt konfiguracji i nie mogę ruszyć dalej, ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy udało Ci sie połaczyc? Jeśli nie, to czy


1) czy jak podlaczysz interfejs to pozniej w Menadzerze Urzadzen w systemie XP nie masz zadnych ostrzeżeń o braku sterownikow, konfliktow urządzeń lub innych zwiazanych z tym sprzetem


2) czy w serwisie gazowym mechanikom udaje sie polaczyc z centralka -> jesli tak to wyklucza problem z sama centralka LPG w aucie.


3) czy jestes pewny ze sam interfejs działa ok, w sensie na innym komputerze działa i łaczy sie z centralka w aucie? Czy tylko u Ciebie jest problem? Ew nie sprawdzłes na innym kompie



Jest sposób na sprawdzenie samego interfejsu, mozna to dokonac za pomoca Testu echa poprzez aplikacje Hyperterminal -> powinna byc dostepna w XP. Mam gdzies dokument, jak bedzie chcial to odezwij sie na PRIV to poszukam dla Ciebie.


Wydaje mi, się ze moze byc problem na tym konwerterze COM -> USB, ale to sprawdz pkt 1) jakby cos.


Jeszcze jedna rzecz która możesz sprawdzić, poniewaz mialem podobny problem do Ciebie.Tylko ja mam interfejs na USB, po aktualizacji sterownikow FTDI (http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm) oraz instalacji programu AG Zenit, nadal program przeszukiwal porty COM i nie mogl sie polaczyc z centralka w aucie. Ostanie co sprawdzilem to byla wtyczka. Jeden z pinów (wtyków) byl wsuniety do połowy względem pozostałych. Wysynałem ten wtyk i wtedy połaczyłem sie bez problemu. Nie bylo dobre styku i nie mogł sie polaczyć, a tez troche z tym walczyłem. Wyeliminuj po kolei ew punkty i powinno sie udac:) Powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...