Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja / montaż - ślizg / zderzak - przód


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Wynikł taki problem, że mam lekko przetarty zderzak z prawej strony. Typowa parkingówka przy markecie. Na tyle, że zostały czarne ślady sprawcy. Czas rodzić dzieci i stawać na 2x szerszym miejscu rodzinkowym :D

Chciałem spasować wszystko jak należy, ale jest problem.

Rzuciłem na to okiem i chyba mam lepszy oczy do elektroniki niż do spraw około blacharskich i zamontowania tego jak należy.

Mam takie mocowania zderzaka po bokach i jakoś takich samych nie mogę znaleźć na alledrogo:

8966777249_3ca3c0ab63_o.jpg

8966777089_ac802cd56f_o.jpg

Po lewej stronie (tej nie przerysowanej) odległość od górnej krawędzi ślizgu do dolnej krawędzi błotnika ma jakieś 5-6mm.

Po prawej stronie (tej przerysowanej) ma już około 2x więcej.

Daje się to jakoś sprawnie wyregulować?

Jakie powinni być szerokości szczelin pomiędzy zderzakiem a błotnikami i lampami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jest temat odnośnie regulacji, podniesienia zderzaka. Ja to robiłem u siebie, gdyż między zderzakiem a błotnikiem miałem sporą przerwę. Zdjąłem zderzak i rozwierciłem dziury w ślizgach żeby można było je wyżej zamontować. A i zauważyłem też że przy rozwierceniu ślizgów lepki śrub przeszkadzały w przykręceniu ich to wziąłem śruby, szlifierke z tarczą do cięcia, śruby włożyłem w imadło i łepek każdej ściąłem z jednej strony żeby dało radę je wkręcić i zdało to egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym ślizgów nie wymieniał. Jak u mnie opadały to usunąłem wkręty które słabo trzymają oraz plastik w który się wkręcają w błotniku, zamiast nich dałem śrubki i odpowiednie podkładki (po usunięciu gniazda wkrętu jest spory otwór, można je przewiercić aby nie było takiego luzu) i wszystko bardzo mocno skręciłem aby za chwilę nie ściągać zderzaka jeszcze raz. Trochę jest ciężko z dostępem aby wsadzić nakrętki z 2 podkładkami od wewnętrznej strony błotnika ale efekt zadowalający.

Szczelina powinna być na grubość taką jak ma plastik na zderzaku w miejscu mocowania i 5mm tak ja miałeś z lewej strony było na pewno z luzem, jak zrobisz za ciasno to coś się tam pewnie porysuje i poobciera ale będzie dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na kombinowanie, ale oczywiście uwzględnię rady bo przy lampach trochę za ciasno mogłem dać. Za bardzo podkręciłem do góry gwintowane tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...